Лауреат Нобелівської премії прочитає лекцію у Львівському університеті

Роалд Гоффман родом із Львівщини й підтримував Євромайдан

У актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбудеться лекція лауреата Нобелівської премії в галузі хімії, професора Корнельського університету, Doctor Honoris Causa Львівського національного університету імені Івана Франка Роалда Гоффмана на тему: "Protochemistries are a Bridge" ("Протохімія як місток"). Про це пише Depo.Львів із посиланням на прес-службу Львівського національного університету імені Франка.

Лекція у Львові відбудеться 30 вересня о 15:00.

Роалд Гоффман - американський учений, поет, драматург і філософ. Народився в Золочеві (Львівська область), та в часи війни його родина переїхала спочатку до Польщі, потім до Німеччини, Австрії, а в 1949 - до США. Закінчив Колумбійський університет зі ступенем бакалавра медицини. У 1962 році отримав ступінь доктора хімії (Гарвардський університет).

Перший значний успіх до Роалда Гоффмана прийшов на початку 1960-х років, коли він запропонував метод розрахунків елементарних орбітальних молекул. З 1965 року - професор Корнельського університету.

Основні наукові дослідження Роалда Гоффмана стосуються хімічної кінетики та вивчення хімічних реакцій. Ім'я вченого є в назвах наукових теорій, наприклад, "Правило (закон) Вудварда-Гоффмана" (1970 ці вчені видали книгу "Збереження орбітальної симетрії").

У 1981 році спільно з японським ученим Фукуі Кен'іті здобув Нобелівську премією з хімії "за розробку теорії протікання хімічних реакцій", що значно розширює можливості для планування хімічних експериментів.

Член Національної академії наук США, Американської асоціації фундаментальних наук, Міжнародної академії квантово-молекулярних досліджень, Американського фізичного товариства. Почесний доктор Королівського технологічного інституту в Швеції і Йєльського університету.

Є автором 5 поетичних збірок, 114 окремо надрукованих поем і 3 театральних п'єс (зокрема, п'єси "Кисень", 2001 - у співавторстві з Карлом Джерассі; розповідає про історію відкриття цього хімічного елементу у 18 столітті; перекладена 16 мовами й поставлена в багатьох театрах світу).

У 2014 році був серед інтелектуалів, які підписали звернення світової академічної спільноти на підтримку українського Євромайдану.

Більше новин про лекції у Франковому виші читайте на Depo.Львів.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme