Кришталевий палац: Який вигляд має санаторій у Трускавці, де відпочивали Брежнєв і Кучма (ФОТО, ВІДЕО)

Санаторій знаходиться у центральній частині міста, поруч із бюветом

Кришталевий палац: Який вигляд має санат…

У центральній частині Трускавця, поруч із бюветом знаходиться санаторій "Кришталевий палац", де свого часу відпочивали Генеральний секретар ЦК КПРС Леонід Брежнєв і президент України Леонід Кучма. Depo.Львів дослідив який вигляд зараз має санаторій, що знаходиться на балансі Державного управління справами.

ДП "Кришталевий Палац" знаходиться у середмісті Трускавця, поряд з Курортним парком, має власний окремий вихід в парк, та до Бювету мінеральних вод № 1 (відстань до бювету — 100 м). За даними Вікіпедії, територія санаторію складає 13,46 га, на якій висаджено більше 80 видів дерев та кущів, 40 видів квітів. Лісопаркова зона складає 12 га, вона облаштована теренкурами та доріжками.

На території знаходяться лікувальний, адміністративний, президентський та 3 спальні корпуси, клуб, їдальня, стоянка для автомашин, спортивні майданчики для гри у теніс, баскетбол, волейбол.

У 1937 році розпочалось зведення будівлів "Кришталевого палацу". Проект у стилі функціоналізму розробив архітектор Рудольф Гермелін. Замовником був заможний польський промисловець Станіслав Ґжеґожевський з Бидґоща. Планувалося збудувати дванадцяти-поверхову будівлю, перший "хмарочос" у Трускавці. Проте спілка "Трускавецькі джерела", яка керувала курортом, не дала згоди на це будівництво, мотивуючи це тим, що така високока будівля буде затіняти сусідні вілли. Через це вирішили будувати триповерхову будівлю.

У 1939 році пансіонат "Кришталевий палац" був збудований та відкритий. Будівля була трьох-поверхова, з житловим цокольним поверхом, розміром 40х18 м. В інтер'єрі ручки дверей були виконані з кришталю, підлоги з мореного дубу. Стіни кімнат прикрашали дорогі килими та картини у золочених рамах

На першому поверсі містилися: їдальня, товариська кімната, хол, читальня, кімната лікаря з передпокоєм, буфет, кімната для бриджу і 17 житлових кімнат. Другий та третій поверхи мали по 16 житлових кімнат. У цокольному поверсі та на піддашші містилися службові приміщення. Стіни фасадів блищали, нагадуючи кришталь, оскільки в тиньк було додано мідну стружку та бите шкло.

Після "визволення Західної України" на базі пансіонату "Кришталевий палац" 22 грудня 1939 року радянські "визволителі" створили санаторій "Кришталевий палац". У 1959 році розпочалось будівництво спальних корпусів, реконструйовано перший спальний корпус, клуб-їдальню. У 1965-1967 роках було побудовано господарський двір санаторію. У 1982 році було збудовано адміністративний та ще один лікувальний корпус, до якого у 1985 році добудовано лікувально-плавальний басейн із залами ЛФК, спортивними та іншими кабінетами, реконструйований 4-й корпус, збудовано 4 спортивні майданчики. У 1985 році побудована їдальня та реконструйовано клуб санаторію.

Державне підприємство "Санаторій „Кришталевий палац"" було створене у 1992 році. У 2000 році санаторій перейшов у відання до новоствореного Державного лікувально-оздоровчого управління при Президентові України, а 25 вересня 2002 року санаторій перейшов у відання Державного управлінню справами.

У радянські часи санаторії "Кришталевий палац" перебував у підпорядкуванні Четвертого головного управління при Міністерстві охорони здоров'я УРСР, тут відпочивали та лікувалися керівники СРСР та УРСР: Леонід Брежнєв, Володимир Щербицький, депутати Верховної ради СРСР, УРСР та вище партійн0-державне керівництво. Після проголошення Незалежності, у санаторії оздоровлювались Леонід Кучма, Леонід Кравчук, та інші відомі постаті.

Як занепадають верхні санаторії у Трускавці (ФОТО, ВІДЕО)

Як будують нову дорогу до Трускавця (ФОТО, ВІДЕО)

Як розважаються у Трускавці на вихідні влітку (ФОТО, ВІДЕО)

Який вигляд має літній Трускавець увечері (ФОТО, ВІДЕО)

Як Львів ночами тріщить від туристів (ФОТО, ВІДЕО)

Як у Трускавці розважаються туристи вдень і вночі (ФОТО, ВІДЕО)

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"