Хто такий Третяк, який став мером Рівного
У Рівному обрано нового мера: перемогла "темна конячка", на яку мало хто ставив
Найближчі п'ять років Рівненську об’єднану територільну громаду очолюватиме висуванець партії "Європейська солідарність", 34-річний Олександр Третяк – наймолодший ректор України та ініціатор заборони Геловіна. У його перемогу мало хто вірив, його вихід у другий тур вже вважався досягненням. Більше того, одразу після повторного голосування екзит-поли, у тому числі від "Социс", показали перемогу кандидата від партії "Рівне разом" Віктора Шакирзяна.
Але за за результатами підрахунку голосів перемогла саме "темна конячка", на яку мало хто ставив. Міська територіальна закінчила опрацювання усіх протоколів, в тому числі і з перерахунком на декількох дільницях, і, згідно із результатами, за Олександра Третяка проголосував 27 451 виборець (50,25%), а за кандидата від "Рівне разом" Віктора Шакирзяна – 26 057 виборців (47,70%).
Виборча кампанія Третяка була доволі бюджетною: він не міг собі дозволити таких витрат, як фаворити – забудовник Шакирзян, кандидат від партії "За майбутнє", якого підтримував чинний мер Володимир Хомко (сам він вирішив не балотуватися), чи такого адмінресурсу, який мав у своєму розпорядженні голова Рівненської обласної державної адміністрації і кандидат від "Слуги народу" Віталій Коваль. Когось з цієї трійки місцеві експерти і бачили майбутнім мером. Проте 25 жовтня через низьку явку за другий тур вдалося "зачепитися" саме кандидату від "Європейської Солідарності" – він посів друге місце, лише трохи обійшовши представника "Слуги Народу". 22 листопаду Третяк вже був першим.
Варто віддати належне партії "Європейська Солідарність", яка підтримувала свого висуванця не лише словами, а й ділом. Двічі агітувати за кандидата приїжджав п’ятий президент України Петро Порошенко, були і інші VIP-агітатори. У підсумку партія отримала посаду мера міста в обласному центрі – правда не зовсім там, де сподівалася.
Новий мер Рівного народився 13 грудня 1985 року у с. Липне Волинської області та все свідоме життя мешкав у місті своєї перемоги. Навчався у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем'янчука на факультеті романо-германської філології, а також у Львівській богословській семінарії.
У 2011 році – у віці 26 років – став наймолодшим ректором в Україні. Був обраний на цю посаду колективом Рівненської духовної семінарії та академії. Засновник і координатор волонтерських та соціальних ініціатив у місті Рівне. З 2009 по 2014 роки брав участь у реалізації освітніх та медичних проєктів для дітей в африканських країнах Гані та Буркіна-Фасо. З 2014 року проводив активну волонтерську діяльність в зоні АТО.
Впродовж 2017–2019 років вів суспільно-просвітницьку програму "Інша перспектива" на телеканалі "Рівне-1". З 2017-го по 2019-й – керівник Руху Реформації в Рівненській області. З 2019-го — координатор громадської спілки "Всеукраїнський собор" у Рівненській області. Брав участь у відборі кандидатів до оновленої патрульної поліції Рівного.
У 2018 та 2019 роки організовував молитовні сніданки при Рівненській обласній державній адміністрації. Реорганізував роботу міжцерковної ради Рівного, об'єднавши представників різних конфесій та деномінацій навколо однієї спільної справи: організації просімейних заходів, соціальних та молодіжних проєктів. Один з ініціаторів заборони реклами свята Геловін у Рівному.
Зокрема, минулого року ректор Рівненської духовної семінарії Християн Віри Євангельської Олександр Третяк виступив на сесії міської ради Рівного, де зачитав звернення, яке доручили озвучити голови всіх християнських конфесій міста. "На рекламних площинах міста – зображення дівчини із порізаними венами на зап’ястях рук та закривавлене обличчя. Вважаємо, що дана реклама порушує Закон України "Про рекламу". Зокрема статті 7, 8 та 20. Як представники різних церковних інституцій нашого міста, вважаємо, що така реклама наносить шкоду для мешканців нашого міста, зокрема дітей та молоді, адже це, по суті, пряма пропаганда суїциду та насилля. В українській культурі є чимало хороших свят, підтримка яких була би більш доречною", – заявив тоді Третяк. У підсумку депутати Рівненської міської ради з рекомендували заборонити рекламу Хеловіна, яке передбачає перевтілення у всякого роду нечисть, що здійснює негативний вплив на духовно-моральний вплив суспільства.
У новій міськраді "Європейська солідарність" матиме найбільше мандатів – 10 із 42. "Рівне разом" матиме 7, "Слуга народу" – 7, "Батьківщина" – 5, "Голос" – 5, "Свобода" – 4, "За майбутнє" – 4. Теоретично коаліцію у міськраді може вибудувати як мер, так і його конкурент Шакирзян. За даними Depo.Львів, поки що тривають відповідні консультації і остаточно партії не визначилися.
Читайте також: Хто такий Віктор Шакирзян, який так і не став мером Рівного.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів