ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Історик порівняв пам'ятник Митрополиту Шептицькому із монументом Леніна

Соціальні мережі розкритикували таку думку
Depo.
28 липня 2015 17:24
ФОТО: depo.ua

Пам'ятник Митрополиту Андрею Шептицькому у Львові, відкриття та освячення якого планується 29 липня за участі Президента України Петра Порошенка, нагадує пам'ятник Володимиру Леніну. Про це повідомляє Depo.Львів із посиланням на допис у Фейсбуці українського історика і публіциста, старшого наукового співробітника відділу нової історії України Інституту українознавства ім. І.Крип'якевича Василя Расевича.

Історик також зауважує, що пам'ятник та логістику навколо нього викладена у радянському стилі. 

"Знову рядянський ландшафтний дизайн і безголова логістика", - пише історик.
Історик також відзначає, що Митрополит Андрей Шептицький був "надзвичайно мудрою людиною з прекрасною освітою та сформованими європейськими естетичними смаками".

"А що бачимо тут? Колишня вулиця, викладена штучною бруківкою з хаотично розкиданими клумбами. З цього не вийде відпустової площі, як того хотіли ієрархи УГКЦ", - йдеться у дописі історика.

Расевич пише, що широченні хідники попри дорогу в напрямку під'їзду до "Львівської політехніки" і виїзду на вулицю Бандери свідчать, що забудовники все-таки хочуть знищити частину скверу.

Також історик прогнозує, що площу за декілька років знову перероблятимуть й додає, що пам'ятник Митрополита Андрея Шептицького вартувало б розмістити у Митрополичих садах.

Допис історика викликає резонансні обговорення у соціальних мережах, які зводяться до критики такої позиції.

Користувачі, зокрема, нагадують, що скульптуру саме такого монументу ще за життя вибрав сам Митрополит Андрей Шептицький.

Додамо, що 29 липня у Львові частково змінять організацію дорожного руху й посилять заходи безпеки. 

Завтра у Львові урочисто відзначатимуть 150-ліття від дня народження Митрополита Андрея Шептицького.

О 10:00 год. в Архикатедральному соборі Святого Юра відбудеться Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолить Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ.

Опісля на мирян очікує урочисте посвячення пам'ятника Андрею Шептицькому на Святоюрській площі та мистецька програма.

Для зручності мешканців, які не зможуть потрапити до собору, на площі перед пам'ятником А.Шептицькому поставлять екрани і транслюватимуть подію у режимі реального часу.

Як стало відомо Depo.Львів, правопорядок під час відкриття пам'ятника митрополиту Андрею Шептицькому охоронятимуть понад тисяча правоохоронців.

Правоохоронці уже від сьогодні починають працювати у посиленому режимі.
На відкриття пам'ятника Митрополиту Андрею Шептицькому у Львові очікують Президента України Петра Порошенка.

Більше новин про відкриття пам'ятника Митрополиту Андрею Шептицькому читайте на Depo.Львів