Чому Коломойський віддав Тимошенко Луцьк

Менеджер Коломойського Ігор Палиця вступив в боротьбу за крісло міського голови Луцька

3 липня Луцьк знову залишився без мера, але не надовго. Виконуючий обов'язки міського голови представник партії "Українське об'єднання патріотів" (УКРОП) Ігор Поліщук, який, як відомо, є людиною голови Волинської облради Ігоря Палиці, неочікувано подав у відставку. А депутати міськради більшістю голосів (22 народних обранця) підтримали її. Не голосували лише представники "Самопомочі" і БПП. Свою заяву Поліщук оприлюнив перед початком пленарного засідання з паркетним поясненням "аби припинити політичні маніпуляції, не допустити дестабілізації ситуації в місті".

Одразу після цього новим секретарем Луцької міськради було обрано депутата від партії "Батьківщина" (!) Григорія Пустовіта. Шляхом таємного голосування ті ж 22 депутати одноголосно підтримали його кандидатуру. Таким чином, Пустовіт також став виконуючим обов'язки мера.

Людей, які непосвячені у Луцьку політику (де нічого не відбувається без відома голови обласної ради Палиці) подібна рокіровка могла би здивувати, адже одразу кидається в око, що в кріслі очільника міста опинився не ще один "укропівець", що було б цілком логічно, а саме представник "Батьківщини". Але все те, що сьогодні відбулося на сесії має логічні пояснення. Подейкують, що такий "мерський пасьянс" склався в результаті таємних домовленостей між Юлією Тимошенко та Ігорем Коломойським. Власне, тут варто згадати, що історія їхніх стосунків тягнеться ще з далекого "дніпропетровського періода" та часів прем'єрства Тимошенко. Але і після Революції гідності Юлія Володимирівна та Ігор Валерійович вже неодноразово опинялися в одному човні.

Єксперти зазначають, що фактично, з цієї перестановки у Луцьку розпочалася мерська виборча кампанія. Міського голову, скоріше всього, обиратимуть 24 вересня. Верховна Рада ще остаточно не визначилася з датою. Поліщук у свої прощальній промові заявив, що поспілкувавшись з Палицею, він вирішив брати участь в дострокових виборах міського голови. "Я дякую Богу за кожен день, який провів на цій посаді. Я впевнений, що ми будемо й надалі працювати на благо міста, виводити Луцьк на перші місця всіх можливих рейтингів. Дякую, і до нових зустрічей в робочому режимі, і, сподіваюсь, в іншому статусі, вже після виборів", - резюмував він.

Проте вже колишній "в.о." скромно змовчав, що завтра, 4 липня Львівський апеляційний адміністративний суд розглядатиме питання про відновлення на посаді секретаря Луцької міської ради (а відповідно і в.о. мера) Юлії Вусенко ("Самопоміч"). Сама Вусенко, за нашими даними, останнім часом має підтримку команди покійного Ігоря Єремеєва.

Наразі суд має підтвердити рішення Луцького міськрайонного суду, яким скасовано скандальне рішення міськради від 15 березня про звільнення Вусенко з посади секретаря, адже порушення процедури звільнення більш, ніж очевидні. І тут варто згадати, що все, що відбулося сьогодні на сесії є наслідком подій тримісячної давнини. Після смерті попереднього міського голови Миколи Романюка у лютому повноваження мера отримати секретар міськради Вусенко. Але, вже за місяць під час оголошеної нею перерви в роботі сесії, депутати замість секретаря обрали головуючим на засіданні Григорія Пустовіта. Після цього, більшостю голосів (23 з 42 депутатів) народні обранці призначили в.о. міського голови Ігоря Поліщука, порушишвши при цьому кілька пунктів регламенту. Зокрема, головуючий ( в даному випадку секретар міськради) відкриває, веде пленарні засідання, оголошує перерви та закриває пленарні засідання Ради. Втім, депутати незаконно змінили головуючого під час перерви. Після чого Поліщук власноруч підписав ці папери.

Тепер же розгляд справи перейшов в судову плошину, і в так званого "виконуючого обов'язки" з'явилися реальні неприємності. Тому команда Палиці вирішила відіграти назад і призначити цапом-відбувайлом представника "Батьківщини" Пустовіта.

Відставивши свого в.о. мера, УКРОП вбив одразу кількох зайців. По-перше їхній кандидат виведений з-з-під удару в боротьбі за посаду в.о. мера і стартуватиме вже в мерській гонці як "гнаний владою". І якщо суд відновить Вусенко, то конкуруватиме вона за посаду секретаря з Пустовітом, а не з Поліщуком. По-друге партія зможе заявляти, що їх кандидат не використовує адмінресурс і свою посаду на виборах. А по-третє в усіх негараздах міста можна буде звинувачувати кандидатку від Андрія Садового, яка також неодноразово заявляла, що має намір балотуватися на виборах мера міста.

Правдивість наших припущень підтверджує те, що сам Поліщук сказав, що показує приклад Вусенко, аби вона дала можливість іншому секретарю достойно попрацювати до виборів, не допустити маніпуляцій та звинувачень у використанні адмінресурсу.

Закликав Вусенко відмовитися від претензій на секретарство і Пустовіт. Який одразу після обрання почав розповідати який Поліщук високоморальний чоловік, що відмовився від посади. "Це молоде покоління політиків, яке на перше місце ставить порядність, моральність, громаду. Він сказав, що не потрібно цієї політичної боротьби в залі. Він вірить, що Юлія Вусенко теж зробить крок назад і вони зможуть конкурувати на рівних умовах на виборах луцького міського голови, залишивши сесійний зал для роботи на користь громади", - сказав Пустовіт у коментарі "Волинським Новинам".

За даними Depo.Львів рішення про проведення рокіровки на посаді в.о. мера Луцька було прийнято на рівні керівництва партії УКРОП в останній момент, в першу чергу через загрозу кримінального переслідування Поліщука.

Ще кілька днів тому йшлося про те, що "кандидат від Палиці" стартуватиме на виборах з посади секретаря. Тепер же з цієї не зовсім виграшної позиції (у місті можуть відключити гарячу воду, назріває проблема з вивезенням сміття) стартуватиме кандидат від "Самопомочі". А УКРОП завдяки більшості у міськраді зможе організувати Вусенко і інші проблеми.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #Луцьк