Гадюки у Львові: Чому змії повзуть до людей і як від них уберегтися

З настанням тепла на Львівщині почастішали випадки укусів людей зміями

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
Гадюки у Львові: Чому змії повзуть до лю…
Гадюки у Львові: Чому змії повзуть до людей і як від них уберегтися

З початку 2021 року у Львівській області зафіксовано сім нападів плазунів на людей. Depo.Львів з’ясував, чому змії стали такими агресивними, як уникнути небезпечної зустрічі, а також, чому не слід відсмоктувати з рани отруту, як це вчили у школі, якщо біда вже сталася. 

Небезпечні зустрічі

19 червня 12-річний мешканець Яворівського району гостював у родичів в одному з сіл на Мостищині, коли раптом відчув різкий біль у правій нозі. Поглянувши ближче, помітив дві цятки, характерні для укусу змії, а поруч й винуватицю – гадюку. Підлітка госпіталізували, він три доби у важкому стані провів у реанімації. 

Схожий випадок стався 22 червня в селі на Стрийщині. Для 14-річного хлопця зустріч із отруйною змією також закінчилася госпіталізацією. Окрім цих двох підлітків, у Львівській області з початку року від укусів плазунів постраждали ще п’ятеро дорослих. На щастя, всі живі. 

Гадюки у Львові 

На небезпечних змій скаржаться не лише мешканці гірських районів Львівської області (Сколівщини та Турківщини), де плазуни – не є рідкістю, але й жителі урбанізованого Львова. Так, львів’яни, які живуть у районі Рясне цьогоріч нарікають на нашестя змій. Трьох із них вбили й відправили на "упізнання" зоологу-серпентологу Тарасу Гринчишину. Чоловік підтвердив: це – не безпечні вужі, це – гадюки. 

Фото: Олександра Сладкова

Гадюка у Львові

Фото: Варта 1

За словами Гринчишина, головних причин, чому змії перебираються поближче до людей є кілька. По-перше – це сприятливий клімат. Тепло і волога позитивно впливають на розмноження плазунів. По-друге, знищення дикої природи. Адже розорювання луків і знищення лісів призводять до того, що тварин, птахів та плазунів "виганяють" із середовища, до якого вони звикли. І вони "мігрують" поближче до людей, обираючи собі для життя садки приватних садиб, сквери, парки, території дитячих шкіл і садків. 

Селфі зі змією

Фото: Андрій Кийко

Як розповіли Depo.Львів надзвичайники, львів'янам, які побачить змію у межах Львова й не злякаються, слід сфотографувати її або зняти на відео (під час "фотосесії" не треба підходити впритул, краще скористатися зумом) та неодмінно повідомити про це на Гарячу лінію міста –15-80, або черговому Державної служби надхвичайних ситуацій – 101 (аби вказати координати).

Як не роздратувати гадюку

Йдучи, до лісу, або у гори, де можуть бути змії, необхідно вдягатися і взуватися правильно. Не шорти-футболка-босоніжки, а вільні штани й сорочка з цупкої тканини, високе закрите взуття, у руки – палиця. Вона знадобиться там, де є густі кущі, аби перевірити, чи не причаїлася поруч небезпека.

Львівські надзвичайними наголошують, що змія не нападає першою. Вона робить це лише тоді, коли відчуває небезпеку – так вона захищається. Тож, зустрівши плазуна, краще його не дратувати.

Що робити, якщо вкусила змія

Що робити, якщо вкусила змія

Фото: Вікіпедія

Якщо біда таки сталася – слід якнайшвидше доправити постраждалого у лікарню.

Перша домедична допомога після укусу змії така: з ураженої кінцівки слід зняти одяг, прикраси, взуття, обробити рану антисептиком і, якщо є така можливість, прикласти лід, загорнутий у тканину, або щось холодне.

А ось припікати рану, чи ще гірше – відсмоктувати з неї отруту, як це вчили у школі, – категорично не слід. Таким чином ймовірність зараження збільшується, до того ж, на небезпеку наражається і людина, у якої отрута опинилася у роті.

Алкоголь, до речі, у разі укусу змії –теж поганий варіант, навіть як "заспокійливе". Адже він розширює судини і, відповідно, сприяє швидкому всмоктуванню отрути в кров з подальшою інтоксикацією всього організма.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme