Чим дивуватиме Форум видавців у Львові

10-13 вересня місто перетвориться на книжкову столицю Східної Європи

У четвер, 10 вересня, стартує 22 щорічний Форум видавців у Львові. Цьогоріч для відвідувачів головної книжкової події року організатори підготували більше тисячі заходів для різних вікових категорій.

Вартість входу на всі дні Форуму - 70 гривень. На захід з'їдуться близько 300 видавництв та продаватимуть кілька десятків тисяч книжок.

Форум видавців-2015  відрізняється від минулих років тим, що на ньому буде ще більше тематичних майданчиків різного спрямування. Відповідно, програма є насиченішою, аніж минулого року.

Форум видавців у Львові: план заходів  - фото 2

Головна локація 22-го Форуму - Палац мистецтв та подвір'я Палацу Потоцьких, але окрім цього ще у близько 60 закладів у центрі Львова заплановано низку проектів.

Цього року країною-гостем є Франція. При цьому організатори сфокусували увагу на таких темах, як Культура vs. Пропаганда та Цінності.

В програмі Десятого міжнародного літературного фестивалю буде Ніч поезії і музики NONSTOP, програма країни-почесного гостя Франції, гала-концерт 11. "Молодої Республіки Поетів" та ще багато цікавого.

Також обрали спеціальні теми. Серед них - Програма розвитку і підтримки читання, Громадське обговорення законопроекту "Про освіту", Розвиток критичного мислення і зміни навчальних програм та інші.

Форум видавців у Львові: план заходів  - фото 3

Ніч поезії і музики нон-стоп - це акція, яка триває з 22:00 до 6:00 і є одним із найпопулярніших заходів у межах Форуму видавців. У цьогорічній програмі - виступи 20-ти поетів з України та з-за кордону: виступ Юрія Андруховича і гурту "Karbido", перформанс текст-групи "Орбіта" з Латвії, проект композиторки Олесі Здоровецької.

У межах проекту Тиждень сучасної драми на Форумі буде представлено два читання від Першої сцени сучасної драматургії Драма.UA: п'єси "Полярники" (текст - Марія Вакула, режисер - Олег Онещак), і п'єси Моріса Панича в режисурі Павла Арє.

Відбудуться вистави, а також заплановано прем'єру сценічних читань п'єс сучасних британських драматургів, над якими працюють переможці конкурсу, який організатори оголосили і провели у липні. До участі у читаннях режисери залучають акторів Театру імені Леся Курбаса та інших театрів Львова.

На українсько-єврейських зустрічах буде цикл дискусій за участі українських та єврейських інтелектуалів, письменників, перекладачів і науковців.

Форум видавців у Львові: план заходів  - фото 4

Проект "Поетична кав'ярня" відбудеться у співпраці з Міжнародною Літературною Корпорацією Meridian Czernowitz. Серед учасників: Крістіне Кошель (Німеччина), Рон Вінклер (Німеччина), Єлена Фанайлова (Росія), Сергій Жадан, Ігор Померанцев, Андрій Любка, Дмитро Лазуткін, Борис Херсонський, Тарас Прохасько, Юрій Іздрик, Катерина Бабкіна.

Окрім цього заплановано чимало тематичних майданчиків. Зокрема організатори виділили такі: Жінка в темі, Фронт і фронтир, Уроки історії, Кулінарія, Нація та едукація, Мандри.

Форум видавців у Львові: план заходів  - фото 5

Цьогоріч вперше організували Дитячий форум. Тут буде цікава програма для дітей та їхніх батьків. У Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького та у Державному природознавчому музеї відбудеться 400 акцій.

Почесним гостем форуму стане Франсуаза Барб-Ґалль - мистецтвознавець, консультант Міністерства освіти Франції. Вона Вивчала історію мистецтв та археологію у Школі Лувра та Сорбонні. Автор книг "Як розглядати картину", "Розуміння символіки картин та сучасного мистецтва", "Як розмовляти з дітьми про мистецтво". У Львові вона побуває вперше. Презентуватиме книгу - "Як розмовляти з дітьми про мистецтво» (українською переклала Софія Рябчук).

Також серед іноземних гостей, - чеський письменник та ілюстратор Мартін Содомка. Він презентує книжки "Як змайструвати автомобіль" та "Як змайструвати літак". Крім цього форум відвідає відомий вірменський журналіст Арам Пачян. Його називають вундеркіндом вірменської літератури - у свої 32 роки він вже був двічі нагороджений щорічною премією Спілки Письменників Вірменії, а у 2010 році удостоївся молодіжної премії президента Вірменії. Збірка оповідань "Робінкон" вперше виходить іноземною для нього мовою - українською у перекладі Анушавана Месропяна.

Більше новин про Форум видавців у Львові читайте на Depo.Львів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів