Прогодувати, щоб врятувати: Чому унікальний притулок для тварин у Львові можуть закрити

"Домівка врятованих тварин", що в парку "Знесіння" у Львові, опинилась під загрозою закриття – у притулку катастрофічно не вистачає грошей на харчі

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
Прогодувати, щоб врятувати: Чому унікаль…

"Домівка врятованих тварин" – унікальне місце для Львова. Тут можна побачити тварин і птахів, які важко зустріти у дикій природі – козулю, єнотаканюка, бабака. До того ж зробити це можна абсолютно безкоштовно (хоча пожертви і щось смачненьке для підопічних, звісно ж, завжи вітаються!). Проте "Домівка" може припинити своє існування. І страшно подумати, що станеться з усіма її мешканцями, які просто не здатні жити без допомоги людей.

Інформацію про те, що притулку потрібні харчі, волонтери публікують у соцмережах кілька разів на рік. Втім, останній із подібник постів був майже плачевним.  

"Ми змушені до вас звернутись з проблемою, з якою ми стикаємось щодня. Нам катастрофічно не хватає коштів на харчі для наших підопічних. Подекуди ми вже задумуємось над тим, щоб закрити проект як такий", – розповів співзасновник "Домівки врятованих тварин" та зоозахисник Орест Залипський.

Волонтери і підопічні Домівки врятованих тварин у Львові.

Лисичок у Домівку врятованих тварин звозять з усієї області.

Здорових лисиць випускають на волю, хворі залишаються у Домівці назавжди.

Врятувати козулю вдалося лише завдяки пожертв небайдужих.

Єноту збудували великй вольєр.

За словами Залипського, кількість знедолених тварин і птахів постійно збільшується, щодня до "Домівки" привозять двох-трьох нових підопічних. І кожному з новоприбулих потрібна кваліфікована допомога і, звісно ж, їжа.  А саме: серця, стегна, шийки (курятина), корм сухий, яйця, овочі, фрукти, риба. Останньої, до слова, лише для лелек, яких тут більше двадцяти, потрібно велике відро. У кожного з тутешніх чорногузів своя трагічна історія. Хтось малим випав із гнізда, хтось сів на електричний дріт, когось збив автомобіль. Травмованих лелек звозять із усієї Львівщини, а то й з сусідніх областей. Був навіть птах із Польщі (це визначили за кільцем на лапі). Здорові лелеки, зміцнівши, відлітають, а хворі залишаються тут назавжди. 

У Домівці врятованих тварин живуть більше 20 лелек.

Лелеки вільно прогулюються територією.

Чорногузи зовсім не бояться людей.

Цьогоріч із "Домівки врятованих тварин" у дику природу також повернулися 14 лисиць. Тварин випускали у різних лісах на території Львівської області. Лисиці потрапили у "Домівку" маленькими. Шістьох привезли люди, решту викупили, коли їх намагалися продати для "притравки".  Випускали їх вже підлітками, навченими полювати і давати собі раду у дикій природі. Але дев’ятьох лисиць довелося залишити у Домівці через стан здоров’я. Вони не виживуть у дикій природі без людської допомоги. А "Домівка врятованих тварин" не зможе існувати без допомоги львів'ян і небайдужих. 

"Нам уже соромно завжди просити, але виходу, на жаль, у нас немає. Тому у такий важкий час просимо вас допомогти Домівці, так як це місце надало притулок не одній тварині, яка в тій чи іншій ситуацї потрапила у біду", – сказав Орест Залипський.

У мерії "Домівці врятованих тварин" допомагають: щороку з міського бюджету на функціонування цього підрозділу виділяють понад 2 мільйона гривень, проте цього мало. "Домівка врятованих тварин – це зоологічний відділ ландшафтного парку "Знесіння". Вона має два джерела фінансування. Перший – це капітальні видатки і зарплати працівників, що здійснюються коштом міського бюджету (загалом це понад два мільйона гривень на рік). Йдеться про нові вольєри, ремонт в приміщеннях, закупівлю певних видів сухих кормів та сіна. Оскільки це не притулок чи зоопарк, ми маємо право закуповувати тільки певні види товарів і тільки певні види послуг. Так, ми не можемо закуповувати м'ясо та рибу, відповідно, притулок має друге джерело фінансування – кошти благодійників. Є люди, які закуповують домівці продукти, є такі, що дають кошти", – розповіла начальниця управління екології та природних ресурсів Львівської міськради Олександра Сладкова.

Маленька сойка.

Зайченя годують із пляшечки.

Грайливий їжачок.

Вольєр з білочками

Вольєр оленів.

Олександра Сладкова переконана: якщо буде зареєстровано благодійний фонд, то меценати отримають змогу допомагати на постійній основі, до прикладу, з картки щомісяця може зніматись певна сума коштів. 

"Люди благодійно жертвують дуже багато що. Зараз я б хотіла, щоб хтось пожертвував їм юридичну допомогу, для того, щоб ефективно, правильно зареєструвати благодійний фонд. Важливо розуміти, що коли ми працюємо з тваринами, то ми не можемо мати з цього прибуток, адже це вже виходить експлуатація тварин. Якщо ми зробимо в "Домівці врятованих тварин" платний вхід і платні екскурсії, це буде аналог зоопарку. Якщо ми хочемо, що це був такий реабілітаційний центр, то він може існувати тільки за співфінансування міста і благодійників", – вважає вона.

Поки що, незважаючи на дуже скрутне становище, волонтери продовжують приймати-лікувати-виходжувати-вигодовувати скалічених тварин і птахів. Не можуть відмовити нікому, хто переступає їхній поріг, розгортаючи закривавлену шмату чи відкриваючи коробку з новоприбулим. І з жахом думають про те, що котрась із цих лисичок чи ластівок може стати останньою, а решту доведеться відправляти геть. 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme