Десять польських міст взялися допомагати Садовому

Поляки долучаться до вдосконалення львівської стратегії поводження з ТПВ до 2022 року

Десять польських міст взялися допомагати…

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на ТРК Львів,  до Львова завітають 10 представників міст-партнерів Польщі, які є фахівцями у питанні поводження з твердими побутовими відходами.

Спільно з посадовцями міськради та активістами, вони долучаться до вдосконалення львівської стратегії поводження з ТПВ до 2022 року. Про це розповів заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

"До нас приїдуть керівники департаментів та комунальних підприємств Польщі, які безпосередньо працюють над вирішенням питання ТПВ у своїх містах. Для нас важливий їхній досвід як з точки зору поводження з відходами, так і з точки зору певних поведінкових аспектів. Ми маємо низку конкретних запитань до них, за якими будемо працювати під час зустрічі", – розповів Москаленко.

Минулого тижня Львівська мерія дала старт розробці стратегії поводження з ТПВ на 2017-2022 роки. До процесу залучають міжнародних експертів, а також фахівців із міст-партнерів. Долучитись до розробки стратегії запросили й громадських активістів та всіх зацікавлених.

Окрім цього, місто анонсувало долучення до світової ініціативи "Zero waste (нуль відходів)", яка й ляже в основу стратегії. Йдеться про перехід від управління відходами до управління ресурсами, що сприятиме економічному та соціальному розвитку. Для цього пріоритет надаватимуть заходам із запобігання утворення відходів, роздільному збору сміття та повторному використанню товарів. Відтак, Львів повинен стати першим містом України, що приєднається до спільноти прогресивних міст світу.

Передбачається, що план дій, згідно зі стратегією, охоплюватиме п'ять пріоритетних напрямів: попередження, перевикористання, сортування, перетворення в енергію та захоронення. Він базуватиметься на європейській ієрархії поводження з відходами, де основну увагу зосереджують на перших трьох позиціях.

"Ця концепція означає, що всі наші заходи як міста будуть спрямовані на те, аби зменшити обсяг відходів, які повинні йти на захоронення. Першочергово ми зосереджуємо увагу на попередженні утворення відходів, адже чим менше відходів буде йти на полігон, тим краще. Другий крок – максимально заохотити перевикористання речей в місті, їхній ремонт. Наступна частина – максимальне відокремлення цінного ресурсу від сміття для подальшої передачі на повторне використання", - розповів консультант з питань сталого розвитку Ірина Миронова.  

Як додав Андрій Москаленко, значну увагу при реалізації майбутньої стратегії приділятимуть також роботі з навчальними закладами, підприємствами, ресторанами, багатоповерхівками тощо. Зокрема, сьогодні представники міськради відвідають низку ОСББ, аби запозичити їхній успішний досвід поводження з ТПВ, а також зібрати пропозиції щодо вдосконалення міської стратегії.

 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme