ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Чому туристів не пускають на вежу Корнякта?

Піднятися на оглядовий майданчик мріє чи не кожен львів'янин
Depo.
1 серпня 2015 12:23
ФОТО: depo.ua
Чому туристів не пускають на вежу Корнякта?
Чому туристів не пускають на вежу Корнякта?

Про це пише Depo.Львів із посиланням на Фотографії старого Львова.

Однією з найстаріших споруд історичного центру Львова є Успенська церква і її унікальна дзвіниця. Вона споруджена на кошти львівського купця грецького походження Костянтина Корнякта, в народі вежа давно вже отримала назву Вежа Корнякта.

Піднятися на вежу вдалося далеко не кожному. Туди не приводять туристів.

Чому туристів не пускають на вежу Корнякта?  - фото 1

Так званий "оглядовий майданчик" Вежі Корнякта знаходиться приблизно на висоті 50 метрів від землі. Для порівняння - це висота приблизно 15-16 поверху сучасної багатоповерхівки. Піднятися на цю висоту можна конструкціями, які є чимось середнім між пологою драбиною та дуже стрімкими сходами. Поручень подекуди немає і багатовікові дошки під ногами прогинаються часом аж занадто сильно.
Але це далеко не всі випробування, які чекають на сміливця, котрий захоче помилуватися панорамою старого Львова. Наступним випробуванням на шляху до мети є двері-вікно, розташовані на рівні підлоги, в які потрібно протиснутися і тоді, нарешті, оглядовий майданчик Вежі Корнякта.

Чому туристів не пускають на вежу Корнякта?  - фото 2

Краще це робити в сонячну погоду і не після дощу, щоб не було слизько.
Справа в тому, що оглядовий майданчик насправді є частиною даху який покритий бляхою. І, як справжній дах, він лежить під кутом до вежі. Огорожа майданчика кріпиться на чотирьох металевих прутах по кутах вежі і тримається не особливо надійно.

Чому туристів не пускають на вежу Корнякта?  - фото 3

Але, якщо ви не боїтеся висоти і подолали всі попередні перепони не для того, щоб поглянувши вниз, миттю втекти назад, перед вами відкриється розкішна панорама центральної частини Львова. Десь поряд буде височіти вежа міської ратуші, а купол Домініканського собору буде майже у вас під ногами.

 

Чому туристів не пускають на вежу Корнякта?  - фото 4

Чому туристів не пускають на вежу Корнякта?  - фото 5

Якщо вас не налякають ці перешкоди - ласкаво просимо.

Більше новин культури читайте на Depo.Львів