ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хто і як відтягуватиме Садового від мерського крісла

Проти Садового об’єднуються всі, навіть його колишній заступник, що став губернатором. Проте шанси на успіх у нинішнього мера все одно великі
Depo.
8 листопада 2015 17:00
ФОТО: depo.ua
Хто і як відтягуватиме Садового від мерського крісла
Хто і як відтягуватиме Садового від мерського крісла

До другого туру мерських виборів у Львові залишається тиждень: політична ситуація у місті стає дедалі більш напруженою і гарячою. Мимоволі складається враження, що нерви почали здавати не тільки у представників партії "Свобода", але й у чинного міського голови Андрія Садового.

У першому турі мерських виборів він не добрав до перемоги менше 1% голосів. Підконтрольні йому соціологічні групи обіцяли перемогу ще у першому турі, однак Садовому взяти цю ланку, як не дивно, не вдалось.

Несподіванкою став і вихід у другий тур представника партії "Свобода" Руслана Кошулинського. Воїн АТО, екс-віце-спікер ВРУ повернувся з зони бойових дій фактично на самий старт виборчої кампанії. Можливо тому соціологи та політологи і не розглядали його кандидатуру на вихід у можливий другий тур мерських виборів. Почесне друге місце політологи пророкували лідеру "Народного контролю", депутату Верховної Ради Дмитру Добродомову або ж чинному депутату Львівської міської ради від партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка Володимиру Гірняку. Щоправда, останнього уже називають у Львові "вічно третім", адже на крісло міського голови він балотується далеко не вперше, і все зі схожи результатом. Кошулинському ж на руку, вочевидь, заграла саме участь в АТО.

Щоправда, "вийшов у фінал" він з відривом у більше, аніж 35% голосів. Дехто навіть почав вказувати на недосконалість виборчого закону, мовляв, проводити другий тур мерських перегонів у такій ситуації – марна витрата часу.

Одразу після завершення голосування на виборах у ефірі Савіка Шустера після оприлюднення результатів екзитполів лідер "Народного контролю" Дмитро Добродомов виглядав дещо розгубленим й заявляв, що "Свободі" вдалось мобілізувати власний електорат. Сам же Руслан Кошулинський під час брифінгу на "Громадському" хвалькувато заявив, що не вважає друге місце великою несподіванкою. Додавши, що це найкращий результат "Свободи" в усій історії участі партії у кампаніях на посаду міського голови.

Також Кошулинський відзначив, що досвід Польщі показує, що 70% чинних мерів, які потрапляють у другий тур, програють. "Є мобілізація опозиційних до них виборців", - сказав тоді свободівець.

Фактично, виборча кампанія "Свободи" у другому турі мерських перегонів у Львові на це і орієнтована. Проте штаб Андрія Садового теж не спить. Джерела Depo.Львів кажуть, що під час зустрічі з членами своєї партії лідер "Самопомочі" закликав усіх лояльних осіб, у тому числі і у соціальних мережах, максимально мобілізовувати електорат до участі у другому турі.

Проте, повернемось до Кошулинського. У тому ж ефірі на "Громадському" він також заявив, що виборці Володимира Гірняка, Дмитра Добродомова та Оксани Юринець – з різних міркувань – проголосують у другому турі саме за нього. "Виборець Добродомова - тому, що намічалося протистояння керівника однієї політичної партії з керівником іншої політичної партії. Вони ніколи не будуть підтримувати голову іншої політичної партії. Гірняк – це, так би мовити, опозиція у Львові. Вони себе декларували як люди, які не будуть підтримувати чинного міського голову. Щодо "Солідарності", то це виборець, який розуміє, що, даючи можливість ресурсної бази Садовому у місті Львові, вони дають йому можливість готувати себе на вибори на президента. Тому вони будуть боятися дати конкурента на президентську кампанію. Це мінімально три мотивації не підтримувати чинного мера", - розповів Кошулинський.

Чи справді це так? Принаймні, частково. "Космічний" Васюник уже заявив, що особисто не буде голосувати за Садового. "Львову потрібні зміни! Зміни в промисловій, інвестиційній, транспортній політиці, якісне управління комунальним господарством та власністю громади, демонополізація ринку закупівель та послуг за рахунок міського бюджету. Для цього потрібна заміна управлінської команди на нову, прозора та чесна бюджетна і кадрова стратегія розвитку міської влади. Львову потрібний якісно інший інвестиційний, духовний та культурний клімат. Ми маємо всі шанси стати фінансовим та промисловим центром Східної Європи, а йдемо лише дорогою розвитку барів та ресторанів, підтримки примітивної поп-культури, занедбуючи наші християнські, духовні та національні цінності... А без зміни чиновників у Ратуші їх не буде. Новий міський голова однозначно творитиме зміни у Львові", - написав Васюник у Фейсбуці.

Про готовність підтримати Кошулинського у другому турі заявив і Дмитро Добродомов. "Попри те, що до самої "Свободи" за час її діяльності у Львівській міській раді є дуже багато питань, вони все ж здійснили позитивні кроки, - пояснив він. - Перше: вони провели внутріпартійну люстрацію. Друге: конкретно до Кошулинського, який дуже добре зарекомендував себе на посаді віце-спікера парламенту, а також під час подій на Майдані, а згодом і в АТО, претензій немає. Якщо Руслан Кошулинський готовий підтримати наші головні програмні засади щодо проведення відкритих конкурсів на заміщення посад, відкрити рішення виконкому та надати можливість контролювати ці процеси з боку громади, то я і "Народний контроль" готові його підтримати".

А Володимир Гірняк, у свою чергу, закликав своїх виборців обов’язково прийти на дільниці й взяти участь у голосуванні. При цьому про підтримку конкретного кандидата Гірняк змовчав, чим змусив політологів заговорити про те, що саме він і був технічним кандидатом чинного мера.

Цікавою є ситуація і у Блоці Петра Порошенка "Солідарність". Їх кандидат – Оксана Юринець – не може підтримати Руслана Кошулинського, проте відверто заявити і про підтримку Садового теж собі не дозволить. А значить, виборці Юринець визначатимуться, скоріше за все, самостійно.

Між тим, джерела Depo.Львів кажуть, начебто голова Львівської ОДА Олег Синютка отримав завдання із Києва будь-якими методами недостутити перемоги Садового у другому турі мерських виборів. На кону – його посада як очільника області. Раніше, ще перед першим туром, Синютка взагалі заявляв, що "не факт, чи Садовий вийде у другий тур", тож, схоже, виконати завдання з Києва львівському губернатору буде ой як нелегко.

Тим часом сам Андрій Садовий уже розмістив на вулицях Львова свою політичну рекламу, чого не було навіть перед першим туром. Реакція соціальних мереж не забарилась: чинний мер Львова, на думку користувачів, таки відчув небезпеку.

Боротьба за Львів - фото 1

Проте політологи прогнозують нижчу явку у другому турі, мовляв, частина виборців думає, що обидва варіанти не є добрими, а інша – що уже усе і так зрозуміло. І така позиція, безперечно, зіграє на руку Садовому.

Тим часом багато громадських активістів, лояльних до "Самопомочі", активно поширюють інформацію про те, що заступником Руслана Кошулинського у міськраді буде відома "орлиця" – екс-нардеп від "Свободи" та мовознавець Ірина Фаріон, відома на гострий язик. У Кошулинського такі твердження спростовують, проте хто буде його командою у міськраді теж не кажуть.

Отже, передвиборчий тиждень перед другом туром у Львові обіцяє бути цікавим. Між тим, експерти є прогнозують перемогу Садового з приблизним результатом 60% на 40%. Чи вгадають вони – покаже час. Врешті решт, ці експерти вже не змогли передбачити виходу Кошулинського у другий тур.

Більше новин про вибори у Львові читайте на Depo.Львів.