Як американські кардіохірурги спільно з українськими колегами у Львові "полагодили" 15 дитячих сердець

Кардіологи з США безоплатно прооперували у столиці Галичини 15 пацієнтів та провели близько 40 консультацій. Насамперед працювали саме з тими хворими, яким відмовили інші клініки

Орислава Мілян
Журналіст Depo.Львів
Як американські кардіохірурги спільно з…

Кардіологічні операції – одні із найважчих у хірургічній практиці. А оперувати серця діток  ще складніше. Саме тому такі приїзди фахівців із-за кордон – реальний шанс для батьків вилікувати малечу. Depo.Львів розповість кілька щасливих історій діток, які потребували медичної допомоги, і вчасно отримали її.

Під час вагітності ніхто не говорив про ризики

Любов Зубрицька, мама маленької Даринки. Дівчинка – сьома дитина у родині й народилася вона із синдромом Дауна, а також із вадою серця. Зараз їй трошки більше як місяць.

"Про особливість нашої  дівчинки я дізналася вже тоді, коли її народила, – розповідає мама наймолодшої пацієнтки. – До пологів та під час пологів я нічим не хворіла, народжувала на 37 тижні вагітності. Усі аналізи робили, ніхто нам нічого не говорив ані під час планових обстежень, ані за результатами аналізів, що у нас народиться особлива дитинка, дитинка з синдромом Дауна, а також матиме проблеми із сердечком".

Даринка – наразі найменша пацієнтка 

Даринка – наразі найменша пацієнтка 

За словами Любові Зубрицької, генетичні аналізи, які б, можливо, показали проблеми зі здоров’ям дівчинки, мама не робила.

"Я не здавала, бо мені про них ніхто не говорив. Я встала на облік на третьому місяці, бо до цього навіть не знала, що вагітна – менструальний цикл у мене не порушувався. Тож одразу після народження мені повідомили, що у нас народилася "сонячна" дівчинка, і що вона має проблеми із серцем. Коли вона народилася, то в неї були ніжки та ручки сині – інша синюшність відійшла, а от кінцівки залишилися. Саме це і було ознакою хворого серця. І мене одразу запитали, чи не планую я залишати цю дитину у пологовому. Це питання я спершу навіть не зрозуміла. Я б ніколи свою дитину не залишила, то ж і подумати про таке не могла", – каже пані Любов.

Операція на серці дітей

Американські медики працювали разом з українськими колегами

Таких дітей, як Даринка, медики зазвичай оперують у піврічному віці. Однак дівчинка погано набирала вагу, погано їла. Тож Даринку вирішили "полагодити" трішки раніше, а у пів року зробити повноцінну операцію. 

"Проблема у Даринки була така. От якщо уявити серце, то в ньому є хрестоподібна перегородка. Власне, у дівчинки посередині ця перегородка була ніби зруйнована, – розповідає дитячий кардіохірург Novick Cardiac Alliance(США) Віталій Дедовіч, який оперував Даринку. – Тож загальний клапан серця має недостатність. Іти на кардинальну корекцію можна, але потрібно почекати, коли дитинці виповниться 6 місяців. А Даринка народилася 24 грудня, то пів року у неї виповниться уже зовсім скоро. Тож, розуміючи особливості дитини і її розвиток, ми зробили все, аби захистити легені до наступної кардинальної операції. Треба, щоб дитина добре набрала вагу, бо ближче до 6 місяців її вага вже буде близько п'яти кілограмів, а це значно знизить ризик операції".

Швидко втомлювалася і почалася серцева недостатність

Ще одна щаслива історія про Софійку із Харкова. Дівчинці зараз 3,5 року, у неї також вроджена вада серця, яку медики діагностували ще в утробі матері. Софійці провели операцію у піврічному віці, однак, як виявилося, потрібна була ще одна корекція. Дівчинка швидко втомлювалася, тож стало зрозуміло, що клапан трохи почав погано працювати, і почалася серцева недостатність.

"За три дні ми поставили Софійку на ноги, - каже мама дівчинки  Євгенія Артюх. – Останнім часом при активності  фізично вона не встигала за своєю сестрою-близнючкою. Синюшна губка і втома – ось ті симптоми, через які ми звернулися знову до медиків. Операція пройшла успішно, Софійка уже сама сидить, але поки що не ходить. Думаю, результати ми побачимо згодом. Після такого страху, який ми пережили, додому ми не надто хочемо – краще відновитися повністю".

Софійка із Харкова

Софійка мріє якомога швидше повернутися додому і мати сукню, як у принцеси

А от у Софійки, схоже, плани зовсім інші. Вона планує швиденько виписатися із лікарні й знову бачитися зі своєю сестричкою. А ще – випросила у батьків подарунок – червоні черевички на каблуках, і такого ж кольору плаття. "Хочу сукню, як у принцеси", – тихенько розповіла журналістам дівчинка, яка відновлюється після операції.

Крок до мрії

А от ще одна пацієнтка капці на каблуках не хоче. Хоче стати балериною і носити пуанти.

"У нас серйозна, складана вада серця, – розпочинає розповідь мама Ані Ольга Король. – Діагностували  це ще під час вагітності, на першому УЗД. Окрім цього, у дитини було багато патологій, з якими вона народилася. Перше – кишкова непрохідність, прооперували ми її на другий день після народження. Потім з’явилися проблеми із сечовим міхуром. Ми їздили спершу до Києва, але марно. Лікарі-урологи не хотіли лікувати нирки через погане серце, а лікарі-кардіологи не бралися за операцію через урологічні проблеми. Ось таке було замкнуте коло. І якось зовсім випадково із сюжету по телебаченню ми дізналися про команду лікарів, які оперують тут діток. Спершу проконсультувалися і медики з США сказали, що прооперують Аню. Ми були дуже раді".

Зараз Аня почувається добре. Вона доволі швидко оговталася після операції.

Дітей у Львові оперують американські медики

Аня мрія мріє стати балериною

Медики також кажуть – ситуація була не з простих. "Аня має серйозну ваду серця, а також урологічну проблему, і через постійні інфекції ми не могли оперувати серце, – каже дитячий кардіохірург Першого територіального медичного об’єднання Львова Віталій Петров. – Тож спершу ми максимально стабілізували роботу нирок, а потім провели надскладну операцію на серці".

За словами рідних дівчинки – Аня дуже любить танці. І хоче бути балериною. Однак через постійну втому, і низьку вагу (у 8 років дівчинка важить усього 17 кг), ходити на танці не було змоги. Та лікарі зробили все, щоб її мрія стати балериною – здійснилася.

Американські кардіохірурги прооперували 15 дітей із різних регіонів

Наступний візит американських медиків запланований на кінець весни

Загалом за два тижні кардіохірурги прооперували 15 дітей віком до 12 років. Усі пацієнти з різних регіонів України. Команду американських кардіохірургів очолює Вільям Новік. На його рахунку майже 9 тисяч операцій у 35 країнах світу. Роботою львівських колег пан Новік задоволений. Наступний візит до Львова кардіологів зі США запланований на кінець весни.

Фото: Перше територіальне медичне об'єднання Львова

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme