Громадськість Львівщини не залучають до формування бюджету

Україна опустилася у рейтингу бюджетної прозорості

Громадськість не залучають до формування бюджету. Її тільки ставлять перед фактом напередодні прийняття цього документу. І потім мінімально дозволяють втручатися в процес контролю та перерозподілу впродовж року. Про це сьогодні, 15 грудня, під час прес-конференції заявив депутат Львівської обласної ради, голова постійної комісії з питань бюджету Львівської обласної ради 6 скликання, голова робочої групи з підготовки проекту бюджетного регламенту Львівської обласної ради Ярослав Качмарик, пише Depo.Львів.

За його словами, торік обласний і місцеві бюджети коригували щонайменше шість разів. Хоча бюджетний кодекс каже, що уточнювати можна, виходячи з результатів виконання за 9 місяців.

"Але причина була в тому, що загальнодержавний бюджет приймався з макропоказниками, які відображали один рівень інфляції, а потім індекс інфляції перевищив у чотири рази запланований. Такий же підхід є і цього року, коли нам кажуть, що інфляція буде 12%, то ніхто вже в це не вірить. І ніхто не відповів, що був прийнятий бюджет, який перевиконали на сорок відсотків. Це погано, коли планові показники є такі, які перевиконують, тому що це означає, що завідомо занижено частину доходів і потім в ручному режимі відбувається перерозподіл ресурсу. І тут – важлива думка громадкості", - каже він.

Власне для цього у 2014 році низка громадських організацій створила національну коаліцію за прозорість використання бюджетних коштів.

Як повідомила експерт ГО "Центр громадської адвокатури" Іванна Фединчук, в рейтингу бюджетної прозорості, який проводить всесвітня організація "International Budget", Україна перебуває на 56 місці зі 102 країн, які беруть участь в цьому моніторингу. Порівнянно з 2013-им роком Україна опустилася на 21 позицію. Одним із критеріїв моніторингу є залучення громадкості до процесу бюджетотворення. За цим показником Україна набирає лише 23 бали зі ста.

"Що стосується Львівської обласної ради, то порівняно з 2012-2013 роками, можна сказати, що робота облради є відкритішою. Сайт Львівської облради перебуває на першому місці серед тих сайтів які є найвідкритішими", - каже вона.

Все новости Львова читайте на Depo.Львов

Все новости на одном канале в Google News

Следите за новостями в Телеграм

Подписывайтесь на нашу страницу Facebook

deneme