Знайдений на Волині меч вікінгів може опинитися на Росії

Знахідці близько тисячі років
Depo.Волинь
8 березня 2016 09:13
ФОТО: depo.ua

В Естонії 1 березня конфіскували меч епохи вікінгів, який, імовірно, знайшли на Волині, про це пише Depo.Львів з посиланням на Лівий берег.

Зброю виявили естонські митники під час огляду одного з вантажних автомобілів на кордоні Естонії з Росією. У водія, громадянина Білорусі, не виявилося дозволу на транспортування раритету. Під час експертизи з'ясувалося, що мечу близько тисячі років, а на аукціонах за нього можна виручити не менш ніж 17 тис євро.

Естонія збиралася віддати знахідку Росії.

Знайдений на Волині меч вікінгів може опинитися на Росії  - фото 1

Однак незабаром на одному з українських сайтів з'явилася замітка про те, що точно такий самий меч торік знайшли на Волині. Анонімний користувач на сайті аукціону "Віоліті" повідомив, що "сьогодні знайшов таку річ" у Волинській області та попросив оцінити предмет.

Знайдений на Волині меч вікінгів може опинитися на Росії  - фото 2

Через кілька днів після виходу цього матеріалу Міністерство закордонних справ Естонії одержало лист від посла України в Таллінні, в якому той попросив не віддавати Росії знайдений меч.

У своєму листі посол Віктор Крижанівський зазначив, що древній меч могли нелегально переправити з території України в Росію. 

Знайдений на Волині меч вікінгів може опинитися на Росії  - фото 3

"Зараз ми не наполягаємо на тому, щоб меч повернули Україні. Просто просимо МЗС Естонії не поспішати передавати його Росії. Необхідно все точно з'ясувати. Наші чиновники в Києві вже готують необхідні документи. Якщо ж буде встановлено, що меч не пов'язаний з Україною, то, звичайно ж, ми відійдемо вбік від цього питання. А поки що хочемо переконатися в тому, що знайдений або ж ні на Волині меч", - сказав посол.

Представники департаменту охорони пам'яток старовини заявили, що очікують від України документального підтвердження того, що артефакт дійсно знайшли у Волинській області.

"Якщо з'ясується, що меч знайшли в Україні, то ми повернемо його країні, де було виявлено знахідку", - сказала інспектор департаменту Нелі Кангерт.

Більше про життя Волині та Галичини читайте на Depo.Львів