Волинські депутати знову відмовилися підтримати демобілізованих

Депутати вирішили, що це марна витрата бюджетних коштів
Depo.Волинь
11 березня 2016 09:15
ФОТО: depo.ua
Волинські депутати знову відмовилися підтримати демобілізованих
Волинські депутати знову відмовилися підтримати демобілізованих

Волинські депутати вдруге не прийняли програму підтримки демобілізованих, про це пише Depo.Львів з посиланням на Волинська правда.

Після різкої критики програми підтримки демобілізованих та членів їх родин, депутати Волинської облради навіть із другої спроби вирішили не затверджувати проект рішення. Про це стало відомо під час позачергового сесійного засідання Волинської обласної ради.

Так, на попередній сесії Волиньради депутати різко розкритикували та відмовилися затверджувати програму підтримки учасників АТО та членів їх сімей. Така позиція обранців громади була викликана тим, що проект начебто недопрацьований.

У проекті рішення йшлося про передбачену 81 тис. грн на проведення психологічних тренінгів для демобілізованих учасників АТО та членів їхніх сімей, ще 300 тис. грн – на сприяння статутній діяльності громадських організацій учасників АТО. До того ж, 10 тис. грн програмою закладено на організацію та проведення мітингів-зустрічей учасників АТО, 65 тис грн – на забезпечення роботи обласного мобільного соціального офісу, 80 тис. грн – на забезпечення тиражування та розповсюдження брошур, буклетів, флаєрів, плакатів, роздаткових матеріалів, проведення семінарів та тренінгів, 100 тис. грн – на виготовлення та розміщення соціальної реклами (білбордів), іншої поліграфічної продукції (плакати, флаєри, календарі).

Депутати вирішили, що це марна витрата бюджетних коштів, оскільки замість брошур, буклетів тощо можна було б на ділі допомогти військовослужбовцям.

Тоді ж, до слова запрошували й учасників АТО, зокрема В'ячеслава Савчука, який зазначив, що бійці неодноразово намагалися взяти участь у розробці програми, втім від ОДА відповіді так і не було. Але основним мінусом цьогорічної програми підтримки учасників АТО є її не доопрацювання та максимальна схожість до недосконалих програм минулих років.

Незадоволений позицією депутатів на минулому пленарному засіданні був голова Волинської ОДА Володимир Гунчик. За його словами, проект програми був запропонований ще в листопаді 2015 року, втім до лютого депутати так і не спромоглися подати свої зауваження чи пропозиції.

Зрештою, обранці громади не підтримали проект рішення й відправили його на доопрацювання.

За словами директора департаменту соцполітики ОДА Оксани Гобод, після доопрацювання програми було здійснено її публічне обговорення, яке відвідали депутати, учасники бойових дій, члени громадських організацій та волонтери. 

Однак і нова версія програми задовольнила не усіх обранців громади. Окремі з них зазначили, що деякі пункти у документі зовсім не змінилися після доопрацювання і чималі кошти виділяються не доцільно. 

Більше про життя Волині та Галичини читайте на Depo.Львів