На Волині знайшовся живим "обезголовлений майданівець"

Волинянин впізнав себе на світлинах
Depo.Волинь
9 березня 2016 08:14
ФОТО: depo.ua
На Волині знайшовся живим "обезголовлений майданівець"
На Волині знайшовся живим "обезголовлений майданівець"

Волинський активіст Ігор Генсеровський, воїн АТО, допоміг слідству розкрити епізод з "обезголовленою" людиною на Грушевського 18 лютого 2014 року, про це пише Depo.Львів з посиланням на Тиждень.

Під час заворушень 18 лютого 2014 року мережі сколихнули фотографії "обезголовленого активіста", якого силовики несли вулицею Грушевського. Слідчі й прокуратура два роки намагалися встановити особу чоловіка на ношах. Спочатку ГПУ оголосила, що це активіст Ігор Сердюк. Утім, виявивши нові світлини, версію переглянули. А 20 лютого 2016-го до Генпрокуратури прийшов потерпілий, який упізнав себе на фото. "Майданівцем без голови" виявився 34-річний житель Волині, учасник війни на Донбасі Ігор Генсіровський. 

На Волині знайшовся живим "обезголовлений майданівець" - фото 1

За словами Генсіровського, кадри, на яких несуть "тіло без голови" він бачив в інтернеті.

"Людина на ношах дуже схожа на мене. Але тоді думалося: "У мене голова на плечах, а кажуть, що тіло без неї. Отже, не я", - розповів він.

Нині Ігор Генсіровський в АТО. На річницю Майдану цього року потрапив відпадково - під час відпустки. 

"У відпустку мене вигнав комбат, хоч я і не хотів. Тож думав побачитися з хлопцями — і назад. Вони саме їхали до Генпрокуратури. Сказали розпитати Павла Сидоренка, адвоката, координатора у справах майданівців, про матеріальну допомогу, яку обіцяли постраждалим під час протестів. Уже в ГПУ мене відвели до слідчого. Виявилось, я проходжу як потерпілий, хоча заяви не писав. Навіть показали знімки кулі 9 мм, якою ногу було прострелено. Потім сказали, що є постраждалі, яких треба встановити. Зокрема, начебто "обезголовлений активіст". І відправили до іншого слідчого, щоб підтвердити чи спростувати інформацію. Коли відео побачив, було важко усвідомити, що ти "майданівець без голови". Спершу говорив слідчим, що такого не може бути. А мені показали відео, людей, які несли. На одному із записів видно, як мене вантажать у "швидку". Лице своє ледь упізнав. Страшно поглянути. А взагалі пересвідчився, що то я, завдяки камуфляжному бушлатові, штаням і взуттю. Ті чоботи досі в мене є. Сумнівів, що "безголова людина" - це я, не лишилося, - розповів Генсіровський.

На Волині знайшовся живим "обезголовлений майданівець" - фото 2

За словами Генсіровського, дивлячись на фото, він розумє звідки взявся "обезголовлений майданівець". Чоловік не пам’ятає, як йому після поранення бинтували голову, але з лівого боку й на потилиці було багато крові. І бушлат завеликий.

"Думаю, коли еменесники з вевешниками несли мене вгору по Грушевського, він задерся на вуха. І пов’язка була вся у крові з лівого боку. А якби мене несли головою вперед, картинка була б абсолютно інша... Так от, якби головою вперед, то скривавленого бинта не було б видно. Певно, через такий ракурс і з’явилися чутки, що відрубали комусь у Маріїнському парку голову. На твоїх фото себе впізнаю. Тут бушлат мій і джинси теж мої. А ногами вперед несли, бо думали, що помер. Лише перед машиною лікар вирішив іще раз перевірити пульс. Це десь біля Кріпосного провулку було, якщо судити з відео прокуратури. І вже після цього мене розвернули головою вперед і повезли до лікарні швидкої допомоги" - розповів Генсіровський.

Більше про життя Волині та Галичини читайте на Depo.Львів