На Волині знайшовся живим "обезголовлений майданівець"

Волинянин впізнав себе на світлинах
На Волині знайшовся живим "обезголовлений майданівець"
На Волині знайшовся живим "обезголовлений майданівець"

Волинський активіст Ігор Генсеровський, воїн АТО, допоміг слідству розкрити епізод з "обезголовленою" людиною на Грушевського 18 лютого 2014 року, про це пише Depo.Львів з посиланням на Тиждень.

Під час заворушень 18 лютого 2014 року мережі сколихнули фотографії "обезголовленого активіста", якого силовики несли вулицею Грушевського. Слідчі й прокуратура два роки намагалися встановити особу чоловіка на ношах. Спочатку ГПУ оголосила, що це активіст Ігор Сердюк. Утім, виявивши нові світлини, версію переглянули. А 20 лютого 2016-го до Генпрокуратури прийшов потерпілий, який упізнав себе на фото. "Майданівцем без голови" виявився 34-річний житель Волині, учасник війни на Донбасі Ігор Генсіровський. 

На Волині знайшовся живим "обезголовлений майданівець" - фото 1

За словами Генсіровського, кадри, на яких несуть "тіло без голови" він бачив в інтернеті.

"Людина на ношах дуже схожа на мене. Але тоді думалося: "У мене голова на плечах, а кажуть, що тіло без неї. Отже, не я", - розповів він.

Нині Ігор Генсіровський в АТО. На річницю Майдану цього року потрапив відпадково - під час відпустки. 

"У відпустку мене вигнав комбат, хоч я і не хотів. Тож думав побачитися з хлопцями — і назад. Вони саме їхали до Генпрокуратури. Сказали розпитати Павла Сидоренка, адвоката, координатора у справах майданівців, про матеріальну допомогу, яку обіцяли постраждалим під час протестів. Уже в ГПУ мене відвели до слідчого. Виявилось, я проходжу як потерпілий, хоча заяви не писав. Навіть показали знімки кулі 9 мм, якою ногу було прострелено. Потім сказали, що є постраждалі, яких треба встановити. Зокрема, начебто "обезголовлений активіст". І відправили до іншого слідчого, щоб підтвердити чи спростувати інформацію. Коли відео побачив, було важко усвідомити, що ти "майданівець без голови". Спершу говорив слідчим, що такого не може бути. А мені показали відео, людей, які несли. На одному із записів видно, як мене вантажать у "швидку". Лице своє ледь упізнав. Страшно поглянути. А взагалі пересвідчився, що то я, завдяки камуфляжному бушлатові, штаням і взуттю. Ті чоботи досі в мене є. Сумнівів, що "безголова людина" - це я, не лишилося, - розповів Генсіровський.

На Волині знайшовся живим "обезголовлений майданівець" - фото 2

За словами Генсіровського, дивлячись на фото, він розумє звідки взявся "обезголовлений майданівець". Чоловік не пам’ятає, як йому після поранення бинтували голову, але з лівого боку й на потилиці було багато крові. І бушлат завеликий.

"Думаю, коли еменесники з вевешниками несли мене вгору по Грушевського, він задерся на вуха. І пов’язка була вся у крові з лівого боку. А якби мене несли головою вперед, картинка була б абсолютно інша... Так от, якби головою вперед, то скривавленого бинта не було б видно. Певно, через такий ракурс і з’явилися чутки, що відрубали комусь у Маріїнському парку голову. На твоїх фото себе впізнаю. Тут бушлат мій і джинси теж мої. А ногами вперед несли, бо думали, що помер. Лише перед машиною лікар вирішив іще раз перевірити пульс. Це десь біля Кріпосного провулку було, якщо судити з відео прокуратури. І вже після цього мене розвернули головою вперед і повезли до лікарні швидкої допомоги" - розповів Генсіровський.

Більше про життя Волині та Галичини читайте на Depo.Львів