На Волині з'явиться козацька Січ

Якщо вкласти кошти, він стане популярним об’єктом історико-культурного призначення
Depo.Волинь
4 березня 2016 07:44
ФОТО: depo.ua
На Волині з
На Волині з'явиться козацька Січ

На Волині у Рокинях ресурси музею історії сільського господарства під відкритим небом дозволяють розгорнути на ньому експозицію настільки, щоб створити тут Волинську Січ, про це пише Depo.Львів з посиланням на Волинські новини.

Все, що для цього потрібно – кошти. Для початку необхідно майже два млн грн.

На Волині з'явиться козацька Січ  - фото 1

За словами директора і засновника музею історії сільського господарства Волині Олександра Середюка, на індустрії туризму живуть цілі країни, а Волинь має всі резерви для того, аби стати українською Меккою – не лише від Шацьких озер, але й інших.

Неподалік Луцька є музей-скансен, який розміщений поруч з міжнародною автомагістраллю. Якщо вкласти кошти, він стане популярним об’єктом історико-культурного призначення.

За рахунок розширення експозиції просто неба пропонується створити Волинську Січ.

"Волинь – це край козацький. Свого часу президент Федерації бойового гопака Володимир Пилат в науковій доповіді довів, що Волинь – це прабатьківщина цього виду бойових мистецтв. Тому Волинь є краєм воїнів, а звідси і назва", - розповів Олександр Середюк.

Зі слів директора скансену, наявні природні ресурси можна використати для того, аби створити водний туристичний екологічний маршрут.

Щодо фінансової складової питання Олександр Середюк однозначної відповіді немає. З його слів, для початку в проект заклали цифру в 1,8 млн грн. Отримати їх планують з обласного бюджету, або ж фінансувати проект спільно з інвесторами чи грантовими коштами:

"Я пишу заяви на гранти, проекти. Але вони десь осідають в "шухляді". Пройшов семінари, виходжу на рівень міжнародних грантів з Білоруссю і Польщею, проте це повільний процес", - розповів Середюк.

Нагадаємо, музей історії сільського господарства скансен у Рокинях увійшов у І десятку музеїв України з обслуговування і надання екскурсійних послуг.

Більше про життя Волині та Галичини читайте на Depo.Львів