Хто поставить крапку у "недоперевороті" в "ЛНР"

До моменту, коли Путін вирішить, який варіант розвитку події в "ЛНР" буде вигіднішим для його президентської кампанії - всім учасникам протистояння у сепаратистському анклаві доведеться завмерти

Журналіст відділу «Світ»
Хто поставить крапку у "недоперевороті"…

Якщо придивитися до подій в "ЛНР", то єдине питання, яке виникає, полягає не в тому, чому там трапився "недопереворот" - а чому події проходили настільки кволо. Оскільки вся реальність цього химерного сепаратистського територіального угруповання вибудувана на жорсткому конфлікті інтересів між людьми, які звикли вирішувати всі проблеми не шляхом парламентських дискусій.

Тут і конфлікт за лінією Сурков-ФСБ. Тобто не вся, звичайно, ФСБ, а один конкретно взятий куратор донецьких силовиків генерал-полковник Сєргєй Бєсєда. Який, втім, може розраховувати на повномасштабну підтримку своєї "контори" - оскільки на користь Суркова у цій історії, за чутками, декілька разів висловився міністр оборони Росії Шойгу, у якого з ФСБ стосунки неідеальні.

Тут і конфлікт власне за лінією Стрєлков-Корнет, який розпочався не вчора вранці, і навіть не минулого тижня. Бо ще в 2015 році після затримання "міністра ПЕК" Дмитра Ляміна Плотницкий заявляв про відсторонення не тільки Корнета, але і глави "МДБ ЛНР" Леоніда Пасічника. Проте, обидва міністри скромно проігнорували розпорядження "глави держави", і тому нічого не залишилось як вдати, що він нічого і не казав. А "винною" була призначена - і негайно розігнана - вся "прес-служба глави ЛНР". Що, до речі, Корнет спробував повторити і тепер, звинувативши в усіх подіях керівництво Луганської держтелерадіокомпанії та адміністрацію Плотницького, які буцімто сфальшували слова, яких "глава республіки" не говорив.

Наступного разу в повітрі запахло порохом влітку 2016 року, коли було скоєно "замах на главу ЛНР". Тоді саме людей в погонах запідозрили в черговій спробі держперевороту. Далі був арешт заступника "командуючого Народної міліцією" Віталія Кисельова та "екс-прем'єра" Геннадія Ципкалова. А от прибрати Пасічника з Корнетом Плотницький знову не наважився. І от - чергова спроба Плотницького вкотре виявилась невдалою. І, можливо, в не дуже віддаленому майбутньому навіть фатальною для нього.

В конфлікті тісно зав'язаний і Захарченко з його комплексом Наполеона, який періодично оголошує про "створення держави Малоросія" - і заявляє, що "ЛНР" варто у неї увійти. Напевно, на правах "молодшого брата". Вочевидь, саме із наміром почати цей процес на практиці мчали бойовики "ДНР" до сусідів у момент, коли "недопереворот" ще виглядав достатньо переконливо. Такий розвиток подій, до слова, не викликав би жорстких заперечень і у Москві - оскільки прихід "донецьких", вочевидь, дозволив би Кремлю та Луб'янці позбутись і Плотницького, і Корнета, і зайвих адміністративних та бюрократичних структур, вельми охорчих до фінансування. Інша річ, що подібне "корпоративне злиття" двох сепаратистських угруповань повинне пройти блискавично - і без надто великого кровопролиття, в іншому разі в російського "електорату" може скластись нехороше враження, що "міжусобиця" є результатом втрати контролю з боку Москви.

Паралельно точиться і купа маленьких, дрібних місцевих інтрижок, в ході розвитку яких спливає, що переважна більшість військових командирів - за Корнета, а от глав міськадмінстрацій у "ЛНРії" - навпаки, за Плотницького.

Втім, судячи з усього, листопадовий "недопереворот" завершиться точнісінько так само, як і попередні спроби Плотницького позбутись неприємних підлеглих з ФСБ-шним дахом. Корнет залишиться при своїй посаді, а рішення щодо подальшої долі Плотницького іще на якийсь час зависне у повітрі. Що, насправді, означає одну-єдину річ.

Попри весь рівень зацікавленості та агресивності, всі учасники цього трагіфарсу можуть грати в свої ігри і переслідувати свої цілі, але поки Володимир Путін не прийме рішення стосовно майбутнього "ДНР" та "ЛНР" - на жорсткі дії ніхто не наважиться. Інакше до "переможців" замість харчів, зброї і поповнення з-за східного кордону приїдуть "зондеркоманди".

Це розуміє Плотницький, який чи то вдруге, чи втретє "звільняє" Корнета - і дивиться на реакцію. Це розуміє і Корнет - який демонструє кількість бійців, але йти на не надто захищену резиденцію Плотницького не поспішає. Це розумію і Захарченко, чиї бойовики в тентованих машинах вже не вперше вирушають у дорогу - і повертаються назад.

А господар Кремля зараз активно розраховує, який саме варіант завершення цієї драми буде для нього найвигіднішим. У світлі того, що лише 40 відсотків росіян вважають за потрібне підтримувати "ДНР" та "ЛНР", а кількість охочих щось кудись приєднувати взагалі стрімко прямує до нуля - "партія війни" із найманців Вагнера та польових командирів, підтримувана Бєсєдою як найбільш боєздатна, попри чудові адмінстративні можливості, навряд чи стане довготривалим переможцем у цій битві. Плотницький, який прокрався вщент і набрид всім без винятку своїми дубовими "інтригами", теж навряд чи довго втримається біля керма. Не виключено, що до влади в анклавах прийдуть нові люди, які будуть намагатись збудувати подобу "економіки" для "ДНР" та "ЛНР" за умов довготривалої ізоляції та замороженого конфлікту. Але це вже буде зовсім інша історія.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme