У рівненських маршрутках цькують бабусь за Київський патріархат

В селі Птича уже більше року триває конфлікт за місцевий храм між двома православними конфесіями
Depo.Рівне
4 березня 2016 09:45
ФОТО: depo.ua

На Рівненщині водій однієї з місцевих маршруток провів жінці урок релігієзнавства просто у салоні автобуса, про це пише Depo.Львів з посиланням на Erve.ua.

Старенька поверталася із районної лікарні. Водій на показ обговорював напружену релігійну ситуацію, яка склалась в селі та запропонував жінці пенсійного віку побудувати собі свою українську церкву.

"Запитала водія скільки буде коштувати проїзд, а він мені каже: "Всі гроші". Тоді я дала йому десять гривень і він в присутності повної маршрутки людей став на мене нападати. Почав говорити, що ми в Птичі за Україну, тому повинні собі будувати іншу церкву. Згадав всім про покійну птицьку матушку. Каже, що ми з своєю Україною довели матушку до того, що її не стало на цім світі. Та як ми її могли довести? Ми любили і матушку, і батюшку. Коли вона захворіла ми ще всім селом гроші їй на лікування збирали. Але там збоку, біля шофера, сиділа одна жінка, зі сторони УПЦ і тільки підливала оливи в вогонь", - розповіла старенька.

Водій Василь каже, що нікого не ображав і не принижував, хоча не заперечує, що він перший почав розмову про релігію і церкву в Птичі.

"На зупинці біля районної лікарні зайшла в маршрутку жінка. Гримнула дверима. Ніхто їй нічого поганого не сказав. Тільки те, що Птича-воєвнича. Потім я сказав, що вас всіх птичуків треба привести на Миколаївське перехрестя, де є кілька конфесій і всі миряться. А ще я згадав їй за матушку. Вона хворіла, а люди в селі сварились і їй важко було це перенести. І батюшка тепер лишився сам, і зараз йому на хаті щось там понаписували. Люди мені розказують, що десь землю з могил носять і розсипають перед воротами прихильників УПЦ", - розповів він.

Люди в селі засуджують водія і його поведінку, оскільки вважають, що він не мав жодного права ображати і публічно нападати на стареньку через її релігійні погляди.

В селі Птича уже більше року триває конфлікт за місцевий храм між двома православними конфесіями. Адже новостворена громада Київського патріархату захотіла звершувати богослужіння у храмі, який належить громаді.

Раніше ми писали, що на Рівненщині місія ОБСЄ ділитиме церкву. Та рівненська селянка написала гнівного листа патріарху Кирилу

Більше новини про життя Рівненщини та Львівщини читайте на Depo.Львів