Хто вкрав мільйони з Ощадбанку у Рівному

Ще трохи, і піде п'ятий рік суду про розкрадання грошей

Хто вкрав мільйони з Ощадбанку у Рівному…

Новина про розкрадання з Рівненського обласного відділення Ощадбанку 5,5 мільйони гривень, в якому звинуватили трьох його працівниць на чолі з головним бухгалтером установи, швидко розлетілася чи не всіма інформаційними ресурсами країни. Тоді, у листопаді 2011 року, усіх трьох підозрюваних взяли під варту, а навесні 2012 року розпочався суд над ними. Який і досі не закінчився.

Справа була обставлена так, що лише надзвичайні обставини чи події, здавалося, могли врятувати цих жінок від тюрми. Головного бухгалтера банківської установи Галину Хижняк було обвинувачено в розкраданні 5,5 млн грн, вчиненому організованою групою, в незаконних діях з документами, змінах інформації, яка обробляється в комп'ютерах, вчинених за попередньою змовою. Разом з нею по справі проходять підсудними на той час її підлеглі Олена Мойсеєць та Надія Пастухова.

В інтерв’ю виданню "Рівне вечірнє" у лютому 2012 року тодішній заступник начальника відділу боротьби з організованою злочинністю управління СБУ в області Олег Назарук розповів таке: "Гроші виносили зі сховища різними сумами — від 20 до 200 тисяч гривень кілька разів на тиждень. Щоб приховати нестачу коштів під час ревізії, в електронному вигляді два чи три мільйони перекидали на районні відділення, хоча готівку вони не отримували. В аналогічний спосіб гроші повертали назад. Завдяки такому механізму з січня до жовтня 2011 року привласнено 5 мільйонів 510 тисяч гривень".

Організатором викрадення коштів СБУ назвало Хижняк. За словами Назарука, саме вона створила групу, яка привласнювала кошти банку.

"Схема з п’ятьма мільйонами гривень, привласнення яких інкримінують моїй дружині, дуже подібна до тої, що свого часу була застосована щодо вже колишнього працівника банку Ільчука, - розповів Depo.Львів чоловік підсудної Олег Хижняк. - Тоді на хлопця списали нестачу понад мільйона гривень у банку, а касирів, які могли б дати свідчення на його підтримку, звільнили з роботи. Різниця лише в тому, що моя дружина не стала мовчати і звернулася до МВС". Працівника, про якого згадує Хижняк, було засуджено до 10 років позбавлення волі.

Хто вкрав мільйони з Ощадбанку у Рівному - фото 1

Олег та Галина Хижняк

Хижняк не визнала себе винною за жодною з інкримінованих статей. На суді вона сказала, що не брала грошей, нікого на це не організовувала і не змінювала комп'ютерної інформації. Вона розповіла суду власну версію, куди поділися гроші зі сховищ банку і яким чином відбувалися ці операції. Провину за зникнення грошей покладає на керуючого відділенням Анатолія Озімковського. Він проходив у справі свідком.

"Я багато разів нагадувала керуючому про нестачу і що гроші потрібно повернути у сховище, - розповідала на суді Хижняк. – Він запевняв, що все владнає. Але грошей не було. Озімковський почав мене уникати. Мені як головбуху зняли всі надбавки до зарплати, поставили біля мого кабінету камери спостереження. Почалися погрози на мою адресу. Коли зрозуміла, що нагадувати повернути гроші марно, я написала заяву про їх зникнення у правоохоронні органи. Після цього мене затримали, і я потрапила в СІЗО".

Під час допиту, який вели через скайп, Озімковський заявив, що нічого не знав про жодні оборудки в підпорядкованому йому банку.

Хто вкрав мільйони з Ощадбанку у Рівному - фото 2

Анатолій Озімковський

Насправді важко повірити в те, що керівник міг нічого не знати про махінації з такими великими сумами. З Анатолієм Озімковським Галина Хижняк пропрацювала разом років з двадцять, і про це розповіла на суді. В яку б установу його не призначали керуючим, він брав Хижняк до себе головбухом. За ці роки у них склалися тісні дружні стосунки, Озімковський навіть взяв Хижняк за куму. Кілька разів вони їздили разом відпочивати родинами. Справа про нестачу грошей обернула цю дружбу на ворожнечу. Тепер Озімковський не визнає ніякої дружби, мовляв, не було нічого, крім ділових стосунків.

Розслідування тривало кілька місяців і "потягнуло" на 15 томів справи, які пішли в суд, де справа розглядається й досі. За майже чотири роки судових слухань допитано 125 свідків, в тому числі ревізорів Ощадбанку з інших міст. Але й досі немає чіткої відповіді на питання, хто взяв ключ, хто відкрив сховище з грішми, хто рахував їх тощо.

Судова бухгалтерська експертиза, яку замовляв суд у спеціалізований установі, так і не була проведена. На суді пролунала інформація про те, нібито Озімковський брав в іншому банку кредит на приблизно таку ж суму, яка зникла у підпорядкованому йому банку, і що нібито погасив кредит готівкою. Однак той банк на запит відмовився надавати таку інформацію під приводом нерозголошення банківської таємниці.

Тим часом центральний офіс Ощадбанку звільнив з посади Озімковського… за прогули. На його місце призначили іншого, а Озімковський оскаржував своє звільнення в суді. Справа тривала довго, аж поки вищий суд таки постановив скасувати наказ про звільнення і виплатити позивачеві за вимушений прогул. Тепер він начебто позивається з правлінням банку за незаконне звільнення, вимагаючи сплатити моральні збитки.

Банк же зі свого боку "накопав" усіляких зловживань за всі роки керівництва Озімковського, тепер він змушений ходити в суд як відповідач ще й по тих справах. А Ощадбанк заявив цивільний позов до трьох підсудних, вимагаючи, аби вони погасили нестачу 5,5 мільйона гривень, які їм інкримінують по кримінальній справі.

Судове розслідування йде до завершення. На 22 березня призначені дебати, після чого підсудним буде надане останнє слово, і суд оголосить вирок. Утім, адвокат Хижняк Володимир Цуняк у розмові з Depo.Львів припустив, що справу можуть відправити на додаткове розслідування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Рівне

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme