Чому Ляшко втратив позиції на Рівненщині

У Рівненській обласній раді стався переворот: депутати скинули свого голову, 33-річного радикала Володимира Ковальчука. Чи зможе новий спікер згуртувати облраду

Чому Ляшко втратив позиції на Рівненщині…

У Рівненській обласній раді 42 депутати з 64-ох "скинули" свого голову, 33-річного радикала Володимира Ковальчука, за якого проголосували лише чотири місяці тому. Новим головою депутати обрали представника БПП "Солідарність" 34-річного Олександра Корнійчука, який працював керівником апарату облдержадміністрації. Скинутий Ковальчук одразу подав позов до суду про незаконність цього рішення, а його столичні однопартійці розгорнули широку кампанію помсти. Depo.Львів вирішило розібратися у причинах такої перестановки.

Чому Ляшко втратив позиції на Рівненщині - фото 1

Володимир Ковальчук

Люди Олега Ляшка розпочали з того, що привселюдно звинуватили голову облдержадміністрації Віталія Чугуннікова та начальника Нацполіції в області Сергія Максимова у "кришуванні" незаконного видобутку бурштину, вимагаючи звільнення обох, "касиром Чугуннікова" назвали начальника облуправління охорони здоров’я свободівця Юрія Осіпчука, а першого заступника голови облради Миколу Драганчука – пияком та гульвісою.

Закиди та звинувачення посипалися, як горох. Лідер радикалів Олег Ляшко, який восени приїздив на сесію облради підтримувати свого кандидата на голову Ковальчука, швиденько заявив на телебаченні, що вимагає від Президента Петра Порошенка негайно відправити у відставку Чугуннікова за "покривання бурштинової мафії" на Рівненщині.

Чугунніков тим часом пішов у відпустку, а народні депутати-радикали Ігор Мосійчук, Андрій Лозовий та Дмитро Лінько, а також Володимир Парасюк приїжджали  пікетувати Рівненську ОДА і "підтримувати місцеву громаду в боротьбі з бурштиновою мафією".

Не знайшла підтвердження інформація про пияцтво та жінок Миколи Драганчука, якого нібито збиралися виселити за це з гуртожитку. Сам Драганчук заявив, що до цієї заяви йому телефоном погрожували виселенням з гуртожитку і спаленням автомобіля.

Осіпчук закидів про касира теж не сприйняв. "Ще якби критикували мою діяльність на посаді, я б зрозумів, але мені смішно з цих звинувачень. Клоуни", - сказав Осіпчук виданню РВ.

"Нічого Ковальчуку ця гра не дасть, - прокоментував Depo.Львів політичний аналітик, депутат Рівненської облради попереднього скликання Сергій Штурхецький. - Це гра проти себе, яка викличе хіба лише зайве роздратування людей. Не думаю, що суд задовольнить позов Ковальчука. Голова облради – це перший серед рівних, а не всенародно обраний, його завдання – домовлятися та організовувати роботу. Тому навіть якщо припустити, що суд позов задовольнить, і облрада буде його виконувати - що з того, якщо Ковальчук не має більшості і не згуртував довкола себе депутатів? Він не використав свій шанс, не об’єднав місцеві політичні еліти, поводився, як диктатор, намагаючись поставити себе таким собі "пацаном на районі". Накликав сюди якихось радників з інших областей, які намагалися усіх повчати, як треба поводитися. Чого вартий голова, який не має більшості? Восени під дією ситуативних київських домовленостей вдалося "нагнути" місцеву політичну еліту, так Ковальчук став головою. Тобто конфлікт був закладений на початку, коли стало відомо, що депутатів просто змусили голосувати за Ковальчука. А потім ситуація в Києві змінилася, на місцях не стало "зовнішнього нагляду", і пружина розкрутилася", - вважає Штурхецький.

Компромісною фігурою, яка задовольняє більшість в обласній раді – "БПП Солідарність", "Батьківщину", "Свободу" та "Конкретні справи" - став представник пропрезидентської партії Олександр Корнійчук. До роботи апаратника в облдержадміністрації він працював заступником міського голови райцентру Острог, викладав в Острозькій академії. Однопартійці та депутати з фракції "Батьківщина" вважають Корнійчука хорошим менеджером, в якого налагоджені нормальні ділові стосунки.

Чому Ляшко втратив позиції на Рівненщині - фото 2

Олександр Корнійчук

"Гра Ковальчука – це кампанія без юридичних наслідків, - резюмує Штурхецький, - намагання перенести політичний градус з Києва у Рівне".

Утім, і для новообраного голови зараз - не найкращі часи. Політична ситуація в столиці так часто змінюється, що політики місцевого рівня часто перебувають у розгубленості і не знають, що і як правильно подати.

Раніше ми розповідали, як Ляшко хоче доїти Рівненщину, а також контролювати в області видобуток бурштину.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Рівне

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme