ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

У школах Львова відкривають шахові гуртки

Вони розпочнуть свою роботу з 15 вересня
Depo.
3 вересня 2015 12:42
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Львів із посиланням на Львівську міську раду.

"Відповідно до Програми розвитку шахів у загальноосвітніх навчальних закладах м. Львова на 2015-2016 рр., ми дуже добре розуміли, що окрім того щоб ввести гуртки в школи нам потрібне фінансове забезпечення для ефективного викладання самої гри для дітей", - повідомила директор департаменту гуманітарної політики Львівської міськради.

Проводили моніторинг, яким визначили скільки людей, які вміють грати в шахи є педагогами. За словами Галини Слічної, таких людей небагато і не зможуть усі школи забезпечити такими педагогами.

"Ми ввели у школи, які мають 20 і менше класів, чверть ставки гуртка, а у школах з більше, ніж двадцятьма класами буде півставки гуртка. В тих школах, де буде чверть ставки, буде два гуртки, які працюватимуть по дві години в тиждень, там де буде півставки, будуть чотири гуртки, які також працюватимуть по дві години в тиждень", - повідомила чиновниця.

На сьогодні є близько 60 % від необхідної кількості людей готових очолити шахові гуртки - це працівники навчальних закладів Львова. Крім цього є такі люди, які самостійно зголосились. Таким чином вже 39 резюме і також є пропозиції від Федерації.

З 9 до 11 вересня планують проводити навчальні тренінги та семінари для викладачів.

Як зазначив Назар Фірман, виконавчий директор федерації шахів у Львівській області, Львів йде лідером, локомотивом у шаховому спорті країни, нам віддають майже усі турніри України, що на його погляд, є результатом активної роботи представників Федерації та співпраці між гросмейстерами і міською владою.

Також він наголосив на важливості створення та просування дитячого шахового спорту.

"Також варто зазначити, що в кінці жовтня стартує шкільна спартакіада з шахів і це буде тим місцем, де діти, які прийшли у шахові гуртки, зможуть спробувати свої сили. Цей захід буде відкритим, тобто участь зможуть взяти діти з області та з інших регіонів країни, адже ми хочемо, щоб наші діти мали можливості отримувати знання та змагатись з дітьми з інших міст", - заявив начальник управління молоді, сім'ї та спорту Львівської міськради Володимир Шнайдер.

Більше новин про шахові досягнення львів'ян читайте на Depo.Львів.