UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Яким буде бюджет розвитку Львова в 2021

До 22 лютого у мерії тривають консультації з громадськістю щодо проекту бюджету розвитку

Яким буде бюджет розвитку Львова в 2021…
Яким буде гуманітарний блок бюджету розвитку Львова в 2021

У Львові до 22 лютого у мерії тривають консультації з громадськістю щодо проекту ухвали "Про внесення змін до розподілу коштів бюджету розвитку бюджету Львівської міської територіальної громади на 2021 рік". Depo.Львів вирішило проаналізувати гуманітарний блок

Вперше бюджет розвитку Львова на 2021 рік було представлено 22 січня.  За словами заступника мера Львова з економічного розвитку Андрія Москаленка після того була низка рекомендацій та зауважень, частина з яких була врахована в тому проекті, який затверджений на засіданні виконавчого комітету. "Після того, як виконавчий комітет його погодив, бюджет має публічні обговорення, розглядатиметься на депутатських комісіях та ще буде винесений на засідання сесії Львівської міської ради", – додав він.

За словами директорки департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич, оновлений проект передбачає збільшення бюджетних призначень на гуманітарну сферу.  "Ми збалансували бюджет. Ми збільшили призначення по гуманітарній сфері. Насамперед додали 105 млн грн на сферу освіти, 49 млн грн — на охорону здоров’я, 30 млн грн — на культуру, 18 млн грн — на спорт, та по 3 млн грн ми додали кожній районній адміністрації, зокрема по 1 млн — кожному району на висадку дерев.

На медицину з бюджету розвитку Львівської МТГ скерують 230 млн грн. Як розповіла керівниця міського управління охорони здоров’я Наталія Літвінська, бюджет розвитку на галузь медицини збільшено майже на 50 млн грн. Адже попередній бюджет був 150 млн грн плюс 30 млн лізингових платежів. Тому зараз на капітальні ремонти і реконструкції передбачено 157,4 млн грн, на перехідні об'єкти — 125,6 млн грн, на нові об'єкти — 31,8 млн грн. На придбання обладнання передбачено 72,5 млн грн.

Щодо перехідних об'єктів, є зміни по дитячій клінічній лікарні – сюди включено об'єкт з реконструкції нейрохірургічної операційної, зокрема додано завершення відділення невідкладної допомоги. Так само по четвертій клінічній лікарні додано центр паліативної і хоспісної допомоги. По четвертій поліклініці додали завершення амбулаторії сімейної медицини на Дністерській. По восьмій лікарні, лікарні швидкої допомоги, першій, третій лікарні – без змін.

У комунальній міській дитячій клінічній лікарні Львова реконструюють нейрохірургічну операційну.

"Також в нас додалися два нові об'єкти. Це ремонт реанімаційного відділення в лікарні швидкої допомоги, адже воно упродовж півроку приймало хворих на коронавірус і потребує ремонту. Ми не закладали повну суму коштів, бо ще немає ПКД, а заклали тільки 500 тис грн на проект. Також ми внесли новий об'єкт — реконструкцію нейрохірургічної операційної – це 3,5 млн грн", — розповіла Літвінська.

На пріоритетні роботи додали й на п’яту лікарню та міський пологовий будинок № 1. Передбачили кошти й на протипожежну сигналізацію у восьмій лікарні. У другій лікарні кошти скерують на гідроізоляцію фундаменту, а по третій лікарні - на амбулаторію в Рясне-Руській. Також передбачають кошти на реабілітаційне відділення і рентген-апарат для амбулаторно-поліклінічного відділення у Рясному.

Окрім того, закуплять УЗД-апарат для 3-ї поліклініки та 1-ї лікарні, лапароскопічну стійку для п’ятої лікарні, апарат ШВЛ для десятої міської лікарні. Також у лізинг планують придбати ШВЛ для лікарні швидкої, мамографи для другої і шостої поліклінік.

Начальниця управління освіти міста Зоряна Довганик розповіла про пріоритетні напрямки, на які планують скерувати кошти у 2021 році. За її словами, за підсумками комісій, чиновники і депутати  на дещо більшу суму, ніж була передбачена на освіту у 2020 році.

"Ми маємо 230 млн грн бюджетних призначень та 33 млн грн громадського бюджету. З цієї суми 8% – нові об'єкти (проекти наших шкіл, які мали можливість скористатись сертифікатами за високі показники за ЗНО чи увійшли до ТОП-200 найкращих шкіл України). Ми керувались пріоритетами. Найбільш вагомими для нас є відновлення закладів дошкільної освіти та будівництво шкіл. На це ми передбачаємо понад 74 млн грн", – розповіла Довганик.

Також планується проведення робіт щодо ремонтів басейнів, будівництва та ремонту спортзалів, нових спортивних майданчиків та стадіонів. Окрім того, ми скеровуємо кошти на оновлення опалення, харчоблоків, покрівель і фасадів, протиаварійні та протипожежні роботи. Частина коштів піде на технічне оснащення закладів освіти.

У 2021 році у львівських школах реконструюють кілька басейнів.

Управління спорту також представило оновлений проект бюджету розвитку на 2021 рік під час консультацій з громадськістю щодо розподілу коштів бюджету розвитку. Загалом на напрямок спорту планується скерувати 53 мільйони гривень.

За словами начальника управління спорту Львівської міськради Антона Нікуліна,  за останні 3 роки нашим управлінням було реалізовані близько 100 об'єктів дитячо-спортивної інфраструктури. Цьогоріч в пріоритеті будуть ті об'єкти, на яких вже були розпочаті роботи. Всі вони діляться на 4 групи: виконані роботи, але неоплачені (3 шт.), перехідні об'єкти (11 шт.), об'єкти, на які виготовлена ПКД (10 шт.), нові об'єкти, на які плануємо виготовляти ПКД (9 шт.).

"Важливо, що цього року ми матимемо змогу викупити стадіон „Торпедо". По цьому об'єкту ми плануємо оголосити архітектурний конкурс та розпочати процедуру викупу самого стадіону. Ще один пріоритет — будівництво „Палацу ігрових видів спорту" (на цей об'єкт ми маємо недостатньо коштів, однак зможемо претендувати на державні субвенції)", — розповів чиновник.

На напрям культури у Львівській МТГ в 2021 році планують передбачити 83,4 млн грн. У 2021 році міське управління культури не планує будувати нових об'єктів, а продовжить оновлювати та осучаснювати існуючі. "На культуру в 2021 році передбачається 83,4 млн грн: 68 млн — перехідні об'єкти, 4,8 млн — на Львівську МТГ, 10,6 млн — придбання обладнання, інструментів, книг. Також ще 6,6 мільйонів гривень громадського бюджету. Цьогоріч ми не плануємо жодного будівництва, будемо працювати над оновленням інституцій, які в нас вже є", – розповіла директорка департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда.

На культуру Львівської ОТГ у 2021 році планують передбачити 83,4 млн грн.

За словами чиновниці місто працює згідно з Стратегією розвитку культури до 2025 року, і кожного року, формуючи бюджет розвитку, опирається саме на неї. Головна мета цього року — відкрити 6 оновлених бібліотек та завершити перехідні об'єкти, що є на стадії ремонту.

В першу чергу місто буде ми ремонтувати ті об'єкти, які найбільше цього потребують, щоб продовжувати функціонувати. До прикладу, в Палаці Хоткевича протікає дах, також йдеться про реставраційно-ремонтні роботи в Театрі Лесі, капітальний ремонт та розширення музичної школи № 5, ремонт в найбільшій дитячій бібліотеці на Окуневського, ліквідацію великої тріщини в школі на Гнатюка, завершення будівництва інформаційно-освітнього центру в Шевченківському гаю тощо.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme