Які зміни чекають Домініканський собор у Львові за 1,5 мільйона

Реставрація в храмі проводилася 10 років тому

У Львові тривають ремонтні роботи із заміни даху і реставрації вітражів у храмі Пресвятої Євхаристії УГКЦ (колишній Домініканський собор). Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу Львівської міськради.

На ці роботи з міського бюджету Львова виділено 1 млн 485 тис. грн.

Як розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, реставрація в храмі проводилася 10 років тому.

"Костел Домініканів — це одна із знакових споруд у Львові. Жодна екскурсія не обходиться без цього храму. Дійсно він величний і потребує реставрації. Реставрація тут проводилася 10 років тому: поміняли покриття основного куполу, але не було завершено роботи, і вся інша частина даху залишилася зі старою бляхою, котра катастрофічно протікала. Перше, що треба було зробити — це поміняти цю конструкцію даху, яка вже прогнила, і також замінити покриття. Станом на зараз покриття в більшій частині зроблено. Однак вони ще не завершенні до кінця, бо цей об'єкт розрахований на 2018−2019 рік", - розповіла Онищенко.

За її словами, тут вікна є двох типів: є вікна з вітражами — з вітражами правдивими, котрі зроблені в 70-ті роки і котрі потребують реставрації, бо вони вже дуже протікали, і вітражі типу вікна з кольоровими склами, які мають також проблеми і потребують реставрації. У трьох фігурних вікнах реставрація вже добігає кінця.

"Крім цих робіт будуть ще виконані роботи по реставрації сходів. Але це вже по іншій програмі і за інші кошти", — зазначила Онищенко.

Як повідомила реставратор Марія Шумська, вітражі, на яких проводиться реставрація виготовлені у 70-тих роках — з 1974 рік по 1976 рік.

"Це вітражі радянського періоду. Проблема у них була в тому, що вони були зроблені з тих матеріалів, які були доступні в радянські часи, і їхня якість від цього доволі постраждала. Тобто якщо брати і порівнювати з вітражами, які є у Львові початку століття, яким вже по 100 років, то ці вітражі були навіть в дещо гіршому стані, просто через те, що час диктував матеріали, які можна було використовувати, але цього не зробили", - розповіла Шумська.

За її словами, вітражі дуже сильно протікали. Спайка не була фабрична і вона в деяких місцях порозтягувалася, в деяких місцях потріскала. Це саме сталося з фарбовим шаром. "Тому моє завдання було зберегти той стан, який в них є: укріпити їх, поправити втрачені частини, і забезпечити так, щоб не йшло руйнування далі. Роботи почалися в кінці травня і от зараз вони вже є на фінішні. Загалом є три вітражі. Тобто ті, які є класичними вітражами з розписом, спаяні з кольорових скелець", — розповіла вона.

Нагадаємо, у Львові виявили сторожових котів (ФОТО).


Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів