UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Які роботи заплановано у Львові в сфері ЖКГ та інфрастуруктури в 2021

Громадськості  Львова презентували проект видатків бюджету розвитку за напрямом житлового господарства та інфраструктури

Юрій Богун
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Львів
Які роботи заплановано у Львові в сфері…

Громадськості  Львова презентували проект видатків бюджету розвитку за напрямом житлового господарства та інфраструктури. Depo.Львів з’ясовувало, що передбачено пооектом, який обговорювали з городянами до 22 лютого

Як розповіла заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Ірина Маруняк  весь напрям житлового-комунального господарства у бюджеті розвитку охоплює фінансування ремонту/облаштування об'єктів, передбачених за департаментом житлового господарства та інфраструктури, фінансування об'єктів, за які відповідальні районні адміністрації, та фінансову підтримку наших комунальних підприємств.

У проекті бюджету розвитку для районних адміністрацій передбачаємо 198 млн грн — зокрема, Личаківській, Шевченківській, Залізничній районним адміністраціям, оскільки до них доєднані населені пункти МТГ, — по 36 млн грн, а Галицькій, Франківській і Сихівській — по 33 млн грн.

Для ЛКП — це "Львівтеплоенерго", "Львівводоканал", ЛК АТП № 1, "Львівавтодор" та інші підприємства — передбачено 524,7 млн грн, із них 338 млн грн — на операційну діяльність, а 186,7 млн грн — на капітальні видатки.

Для департаменту житлового господарства та інфраструктури на ремонт доріг і облаштування велодоріжок пропонуємо виділити 78 млн грн. З них 50 млн грн — це заборгованість за виконані об'єкти у минулому році.

Цього року ремонтуватимуть  вул. Шевченка, вул. С. Бандери, вул. Б. Хмельницького, вул. Пекарська та вул. Личаківська.

 Також планується завершити будівництво велодоріжки на вул. Княгині Ольги — Академіка Сахарова. На це передбачено 1,835 млн грн. Також передбачено 5,3 млн грн на продовження будівництва велодоріжки на проспекті Чорновола. "До того ж, цього року ми розпочинаємо облаштування й будівництво доріжки на вул. Сяйво. Крім велодоріжки, там буде облаштовано і тротуар, і освітлення, також плануємо замінити інженерні мережі. ", — розповіла Маруняк.

За її словами, на житлове господарство пропонується виділити 40,2 млн грн, з яких 10,3 млн грн — це погашення заборгованості. "Тут передбачені кошти для ОСББ і ЖБК. На їхні програми передбачено 10,8 млн грн, з яких більше 5 млн грн — це борги. На ремонт ліфтів передбачаємо 7,285 млн грн. З них 2,285 млн грн — це теж борги. Тобто на ремонт нових об'єктів маємо 5 млн грн", - додала чиновниця.

Натомість на облаштування світлофорних об'єктів та освітлення у проекті бюджету розвитку передбачено 9,8 млн грн. Такж буде проводитися капітальний ремонт зовнішнього освітлення, облаштування пішохідних переходів. На це передбачено 5 млн грн. "Зокрема, цього року ми передбачаємо будівництво одного світлофорного об'єкта — на вул. Княгині Ольги. Він потрібен у зв’язку із тим, що на тій ділянці є ДТП і приписи поліції про те, що там необхідно обладнати світлофорний об'єкт", — повідомила Маруняк.

49,5 млн грн буде скеровано на ремонтні роботи для теплопостачальних підприємств. У проекті бюджету розвитку пропонують виділити 38 млн грн на ремонтні роботи ЛМКП "Львівтеплоенерго".

Щодо ЛКП "Залізничнетеплоенерго", пропонується виділити 11,5 млн грн на реконструкцію котельні на вул. Широка, 79а.

24 млн грн отримає "Львівелектротранс". Гроші будуть скеровані на ремонт рухомого складу та мереж у бюджеті розвитку передбачено 24 млн грн. З них 15 млн грн — на ремонт трамваїв і тролейбусів. Загалом буде відремонтовано 55 трамваїв (капітальний ремонт — 35, середній — 20) і 14 тролейбусів (капітальний ремонт — 4, середній ремонт — 15). На заміну аварійних ділянок колій і відновлення дорожнього покриття (500 м) передбачаємо 4,5 млн грн. На заміну аварійних ділянок контактної мережі і встановлення опор — 1 млн грн.

Для ЛМКП "Львівводоканал" у бюджеті розвитку на 2021 рік передбачено 74,5 млн грн. Найцікавіший проект дезінфекцію води не хлоркою, а гіпохлоритом. На це буд виділено 12 млн грн "Вже є кілька сіл, де ми облаштували відповідні насосні станції, щоб проводити дезінфекцію води не хлоркою, а гіпохлоритом. Це у Винниках, Збоїщах та Старому Селі. Відповідно, Франківський район Львова і Збоїща вже мають воду без хлорки. Далі такі станції плануємо зробити у Глинній Наварії, Карачинові тощо, щоб весь Львів отримував воду без хлору", - розповіла чиновниця.

Також 20 млн грн передбачено на ремонт магістральних водопроводів, щоб зменшити витоки води. Хоча на це нам треба 100 млн грн. Завдяки заміні мереж, ми вже на 8% зменшили витоки води, починаючи з 2017 року. У 2017 році у нас втрати води були 53,4%, а станом на 2020 рік — 45%. "Іще 10 млн грн передбачаємо на погашення заборгованості "Львіводоканалу" за виконані роботи. Хоча борг є на 54 млн грн", — додав директор ЛМКП "Львівводоканал"  Дмитро Ванькович,

В бюджеті розвитку буде передбачено 5,5 млн грн — на новий автобусний парк АТП № 1 на вул. Вернадського. Як повідомив директор ЛК АТП № 1 Орест Хамула, на балансі підприємства є 266 автобусів — це 20 "Атаманів", 18 ЧАЗів, 115 Електронів, 100 МАЗів і 13 ЛАЗів. Відповідно, є маршрути, на яких курсують орендовані автобуси. Зараз підприємство працює на 29 денних маршрутах і 7 нічних.

Відзначимо, що у проекті бюджету розвитку передбачено для ЛКП "Львівавтодор" 5 млн грн на капітальний ремонт та облаштування велосипедної і пішохідної інфраструктури на території парку ім. Івана-Павла ІІ.

Щодо капітальних видатків для ЛКП "Львівсвітла", у проекті бюджету розвитку передбачено 33 млн грн. Це виплата боргу за реконструкцію освітлення на вул. Величковського — 2,6 млн грн. Також передбачені кошти на реконструкцію освітлення вулиць, тротуарів та скверів — 5 млн грн. Зокрема, сюди входять об'єкти: ділянка вул. Гніздовського до вул. Темницьких — 450 тис. грн; сквер Віри, Надії і Любові - 400 тис. грн; вул. Калинова — 1,1 млн грн; вул. Січинського до вул. Врубеля — 799 тис. грн, а також реконструкція зовнішнього освітлення на вул. Кульпарківській — 2,25 млн грн.

Цього року у проекті бюджету розвитку Львівської МТГ на 2021 рік передбачають лише 54,2 млн грн для проведення ремонтних робіт в історичних спорудах. Як розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко, значна частина цих коштів — 29,1 млн грн, тобто 54% від загальної суми — передбачена на завершення робіт на вже існуючих об'єктах. 11,2 млн грн передбачено на ті об'єкти, по яких є ПКД і вже проведені тендери.

Зокрема, будуть продовжені роботи в Гарнізонному храмі. Цього року роботи ми завершимо. Завершення робіт плануємо й у храмі св. Івана Золотоустого (вул. Лисенка) й у будинку на вул. Стефаника, 11. Будуть продовжені роботи у Палаці Потоцьких, що на вул. Коперника, 15, у будинку на вул. Дорошенка, 19, на вул. Руська, 20, на пр. Шевченка, 23.

У планах — реставрація дзвіниці храму Покрови, що на вул. Личаківській. Плануємо роботи у храмі Климентія Папи на вул. Чупринки — проблема з підпірною стінкою і вхідними сходами. Також розпочнемо реставрацію каплиці Трьох Святителів на вул. Руській та у храмі св. Йосафата, що на вул. Замарстинівській.

У ЛКП "Зелене місто" також  розповіли про проекти, які планують реалізовувати у 2021 році. Зокрема, йдеться про будівництво сміттєпереробного заводу, рекультивацію Грибовицького полігону ТПВ, станцію очистки фільтрату за технологією зворотного осмосу та розширення станції компостування.

Заплановане фінансування на 2021 рік — 179 млн грн, з них 56 млн грн — МБТ (механіко-біологічна технологія), з цієї суми 48 млн грн — сплата ПДВ, адже, згідно з контрактними домовленостями, ми маємо отримати 215 млн грн кредиту, з якого ми маємо сплатити ПДВ. Також передбачене отримання гранту у розмірі 113 млн грн. Отже, на МБТ у цьому році має бути отримано 318 млн грн.

"Також кошти передбачаються на підтримку діяльності ЛКП "Зелене місто" — 41,5 млн грн. Крім того, ще є така витрата як комісія за резервування кредитних коштів (3 млн грн), а також сплата відсотків за кредитом (11 млн грн)", — розповів директор ЛКП "Зелене місто" Святослав Євтушенко.

Зокрема, цього року значну увагу підприємство планує приділити роздільному збору органічних відходів та збільшенню потужностей станції компостування.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme