Як зовсім недорого побувати на свята у Відні

Скуштувати віденської кави з фірмовим штруделем у Відні - не така вже й далека мрія навіть для тих, у кого немає великих грошей

Як зовсім недорого побувати на свята у В…

Я ніколи не була в столиці Австрії, лише чула багато захоплених відгуків про красу цього міста. Зараз, під час Різдва, Відень особливо гарний. Тепер скуштувати віденської кави з фірмовим штруделем у Відні - не така вже й далека мрія навіть для тих, у кого немає великих грошей, але є віза.

Одразу зауважу, що бронювати квитки на автобус і місця в хостелі треба завчасно, тоді проїзд і проживання обійдуться значно – у кілька разів – дешевше, ніж якщо це робити за кілька днів до виїзду. Найкраще їхати "Польським бусом" з сусідньої Польщі – за 40 днів до поїздки, якщо пощастить, можна захопити квиток навіть за один злотий. Але так щастить не всім: мені вдалося зарезервувати місце в "Польському бусі" з Кракова до Відня за 11 злотих, що теж зовсім недорого (1 злотий зараз коштує приблизно 6,5 гривні). До Кракова з Рівного можна доїхати гривень за 500, зі Львова — за 400. Автобуси прибувають на той самий автовокзал на вул. Босяцькій, звідки вирушає автобус на Відень.

Варто спланувати поїздку так, щоб був запас часу між рейсами годин на вісім, зважаючи на можливі затримки на кордоні. У Кракові поряд з автовокзалом є великий торговий центр, де можна посидіти в кав'ярні, купити з собою щось перепоїсти і обміняти гривні, злоті чи долари на євро.

За тиждень до поїздки ми забронювали два місця на одну добу в найдешевшому у Відні хостелі A&O Wien Hauptbahnhof — 19,75 євро за двох у шестимісному номері. Якби зробили це ще раніше, могли за ці ж гроші ночувати у 2-місному номері – була така акційна пропозиція.

Автобус прибув у Відень о 5 ранку. Величезний автовокзал порожній, спитати щось нема в кого. Шукаючи хостел, який на мапі десь зовсім близько, навіть в поліцейську дільницю дзвонили, та ніхто не відчинив. Один з таксистів, а їх в цю пору тут теж небагато, показав, куди йти, бо хостел й справді був метрів за 300. Зауважу, він не пропонував нас туди підвезти, щоб взяти гроші, а просто вказав дорогу.

У холі хостелу, де на рецепції працює лобі-бар, було дуже гамірно: гості ще звечора горлали пісень під гітару. Поглянувши на наше бронювання, дівчина на рецепції відповіла, що поселення у них з 15-ї години (а було лише 5:30 ранку). Можна і раніше, але за додаткову плату. Стомлена дорогою, я спитала, що ж нам робити, і дівчина українською мовою (!) запропонувала пригостити нас чаєм на вибір. З'ясувалося, що звати її Галина, і вона з Чернігова.

Ми вирішили не платити за хостел додаткові гроші. Залишили речі в багажній кімнаті, випили запропонованого безкоштовного чаю, взяли у Галини безкоштовну карту і, коли розвиднілося, пішли пішки гуляти Віднем.

Як зовсім недорого побувати на свята у Відні - фото 1

Йти до центру - хвилин 30.

Перед тим, як їхати, варто наперед прикинути, що можна відвідати у Відні. Нижче – приблизний список того, що нам вдалося побачити годин за вісім пішої прогулянки.

За картою і вказівниками без проблем знайшли Бельведер — розкішний бароковий комплекс, до якого входять верхній і нижній палаци, об'єднані прекрасним парком з фонтанами. Недільного ранку на території зустріли кількох бігунів. Територія доглянута і дуже охайна, з акуратно підстриженими кущиками та деревами.

Як зовсім недорого побувати на свята у Відні - фото 2

Дорогою бачили багато напівавтоматів з продажу газет. Газети складені у пластиковий пакет, згори – малесенька скринька на гроші з малесеньким замочком і ціною. Газета коштує близько 2 євро. Насправді це не автомат, бо кожен може дістати з пакета газету і піти геть, не заплативши за неї. Але ідея розрахована на порядність.

Як зовсім недорого побувати на свята у Відні - фото 3

Трохи поблукавши, ми знайшли Штефанплац і Собор святого Штефана. Як уже потім дізналися, це є архієпископський кафедральний і приходський собор, національний символ Австрії й символ Відня. Храм вражає і зовні, і зсередини. В соборі регулярно правлять службу. Можна посидіти, послухати і трохи відпочити. За кілька євро тут проводять екскурсії на вежу і в катакомби. Збоку є крамничка не лише з товаром церковного призначення, а й зі звичним туристичним крамом.

Як зовсім недорого побувати на свята у Відні - фото 4

Під стінами собору розгорнувся барвистий різдвяний ярмарок. Туристи охоче купують помаранчевий пунш у посуді у вигляді різдвяної шкарпетки – коштує він від 3,5 до 4 євро, а також хот-доги, баварські ковбаски та картоплю. Ми вирішили скуштувати суп в булці за 6 євро. Смачно.

Завернувши у вуличку біля Віденської опери, де наввипередки кількома мовами пропонують екскурсії, потрапляємо до торгового центру. Усі крамниці у Відні в неділю зачинені, не працюють навіть хлібні магазини. Працюють лише заклади для туристів — сувенірні крамниці, кафе та ресторани. Однак ринок антикваріату, який розташувався на першому поверсі цього торгового центру, відчинений і в неділю. На вигляд він трохи незвичний: якщо порівняти, наприклад, з "блошиним" ринком у Львові, тут дуже охайно. Можна погрітися й перепочити на м'якому дивані. У неділю тут відчинено, але людей обмаль.

Як зовсім недорого побувати на свята у Відні - фото 5

У центрі випадково натрапили на дуже незвичну крамничку, в якій торгують виробами на тему картин австрійського художника, графіка і символіста Густава Клімта. Навіть якщо раніше нічого не знати про творчість цього художника, тут все одно неодмінно сподобається. Два поверхи з дуже красивими інсталяціями на тему творчості Клімта – тут є вишукані сувеніри, які потягне на будь-який гаманець.

Як зовсім недорого побувати на свята у Відні - фото 6

Гельденплац, на якій стоїть Гофбургський Імперський Палац – резиденція імператорів Австрії. Зараз це зимова резиденція президента Австрії. Там розташовані імперські стайні та іспанська школа верхової їзди. Це традиційна школа верхової їзди і навчальний центр для кінного мистецтва виїздки.

Це елегантний вид спорту, де білі коні ліпіціанської породи виконують під музику танцювальні рухи. Розкішно виглядає навіть арена, на якій відбуваються шоу-програми. Іспанська школа верхової їзди – одна з візитівок Відня. Шоу відбуваються приблизно один раз на два тижні, найдорожчий квиток коштує близько 220 євро, найдешевший – 12 євро. Там же, у Гофбурзі, є кав'ярня та сувенірна крамниця. Але їх не варто навіть порівнювати з видовищем.

Як зовсім недорого побувати на свята у Відні - фото 7

Неподалік Гофбурга і поряд з палацом Юстицій на Рінґштрассе можна відвідати відкритий для туристів Будинок парламенту Австрії, в якому засідають Національна і Федеральна ради парламенту. І принаймні зробити красиві фото.

Найбільш відомий віденський різдвяний ярмарок розташований у парку перед Віденською ратушею. Це дуже гарна адміністративна споруда з центральною баштою висотою 92 м, на її вершині знаходиться один із символів Відня – Ратхаусман, бронзова статуя 3,4 м заввишки. Через західний вхід можна потрапити до загальнодоступного Шмідтхаллє. Можна також оглянути Фестзааль, зал міського сенату та башту. У парку постійно відбуваються концерти, а зараз - традиційний ярмарок Крісткіндльмаркт.

Як зовсім недорого побувати на свята у Відні - фото 8

Туристів тут чи не найбільше, дуже гарно обставлені будиночки з сувенірами, перед входом грає шарманщик. Деякі джерела кажуть, що взимку стежки парку перетворюють у ковзанки, створюючи такий собі комплекс для катання на ковзанах.

Ми не встигли відвідати парк розваг Пратер з гаями, гойдалками, колесами огляду та величезним пивним рестораном Schweizerhaus. Буде привід приїхати у Відень знову.

Під вечір нарешті дісталися до хостела. Тут виявилася та несподіванка, про яку пишуть туристи, але яка чомусь не згадується при бронюванні місць в хостелі: доплата за постільну білизну та рушники у розмірі 5 євро за один комплект (3,5 – за постіль, 1,5 – за рушник). При бронюванні було сказано, що 19,75 євро за двох – це повна плата, більше ні за що платити не треба. Якщо не возити з собою простирадла і рушники, то доведеться таки доплатити.

Кухні в цьому хостелі немає. Гарячу воду можна брати в лобі-барі безкоштовно, без обмежень і цілодобово. Кава в автоматі тут коштує 1,5 євро, і це дешевше, ніж будь-де в місті. За таку ж ціну можна купити собі дуже смачний круасан в пекарні на автовокзалі. В хостелі на сніданок пропонують каву з круасаном за 3 євро.

З Відня ми поїхали наступного дня о 6 ранку. Знову виручило те, що хостел розташований дуже близько від автовокзалу. Квитки до Кракова обійшлися помітно дорожче, ніж з нього – не по 11, а по 36 злотих. Купувати теж треба завчасно.

З Кракова до Львова чи в Рівне діставатися тим же способом – автобусом. Якщо замовляти одразу квитки туди й назад, буде дешевше.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme