Під знаком "ЄС": Як зміняться Львівська міська і обласна ради

За результатами місцевих виборів, на Львівську міську та обласну ради чекають чималі переформатування. І навіть якщо у столиці Галичини звично переможе Андрій Садовий, працювати з комфортом йому навряд чи вдасться

Юрій Богун
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Львів
Під знаком "ЄС": Як зміняться Львівська…

За результатами місцевих виборів, на Львівську міську та обласну раду чекають чималі переформатування. Адже заходять нові політичні сили, фракції старих, навпаки, припиняють роботу, та й кількісний склад депутатів від тої чи иншої політсили міняється. Що і як нас очікує у Львівській міській та обласній раді, аналізували журналісти Depo.Львів.

Міська рада

За результатами підрахунку 99,7% бюлетенів, "Європейська солідарність" отримала 30,94% голосів, "Самопоміч" – 19,57%, "Голос" – 8,92%, "ВАРТА" – 7%, "Свобода" – 6,78%. За попередніми даними, "Європейська солідарність" отримає 26 мандатів, "Самопоміч" – 17, "Голос" – 8, "ВАРТА" – 7 і "Свобода" – 6. Загалом у Львівській міській раді 64 депутати.

Порівняно з минулим скликанням,  "ЄС" збільшить кількість депутаті на 16, а "Самопоміч" втратить 7 місць. "Голос" і "ВАРТА" матимуть представництво у Львівській міській раді вперше. Кількість депутатів від "Свободи" зменшиться на 2.

Порівно з 2015 роком не буде фракцій "Громадянської позиції", яка налічувала 7 депутатів, "Народного контролю" – 6 депутатів, "УКРОПу" – 5 депутатів і "Української Галицько партії" – 4 депутати. Перша з цих політичних сил банально не подолала 5% бар’єр. Представники "Народного контролю" і частина представників "УКРОПу" приєдналися до "ВАРТА" і таки потрапили у міськраду. А от сам "УКРОП", який, по суті, змінив назву на "За майбутнє", не пройшов у Львівську міськраду. "Українська Галицька Партія" брала участь у виборах, але для подолання бар’єру їй не вистачило зовсім трохи – долі відсотку.

Вже зараз можна прогнозувати, що якщо Андрій Садовий і виграє вибори у другому турі, то більшості у раді не матиме, і депутатський корпус буде не таким комфортним, як попередній. Найбільш вірогідно, бо більшість буде створюватися навколо "Європейської солідарності", якій достатньо залучити будь-яку з політсил для отримання мінімум 33 голосів. Найбільш вірогідно, що це будуть "ВАРТА" і "Свобода", разом з якими у "ЄС" буде 39 голосів. Цього буде достатньо, щоб псувати нерви Садовому у разі його перемоги або підтримувати усі ініціативи Олега Синютки у разі його.

Поки що невідомо, до кого приєднається "Голос". На його підтримку у другому турі розраховує Садовий, вихваляючи цю партію. За джерелами всередині політсили, там поки що нема одностайної думки, і в майбутній міськраді вона може бути, як з "Самопоміччю", так і з "ЄС". Скидається на те, що визначальним буде хто отримає перемогу на виборах.

Списки вірогідних переможців

За даними видання "Варіанти", склад Львівської міської ради може бути таким:

Від партії "Європейська Солідарність":

1. Адамик П. М.

2. Пак У. І.

3. Івах С. Я.

4. Доскіч О. Ю.

5. Пасевич О. В.

6. Гой В. Б.

7. Мелесова-Вальчак Л. М.

8. Окряк А. І.

9. Рудницький І. І.

10. Маруняк О. І.

11. Моравецький Ю. В.

12. Пелех О. З.

13. Посипанко О. І.

14. Гринів Ю. О.

15. Лесик В. Л.

16. Бербека Н. В.

17. Доскіч В. В.

18. Сомик Н. П.

19. Різник О. Р.

20. Дідух М. О.

21. Кузик Є. С.

22. Шевченко Т. Г.

23. Грицевич Р. Є.

24. Марусяк В. Я.

25. Ломага Ю. Т.

26. Дуда Р. І.

Від партії "Самопоміч":

1. Садовий А. І.

2. Довжик В. В.

3. Герич Г. І.

4. Динік О. В.

5. Лучишин В. С.

6. Федишин Р. С.

7. Дворянин П. Я.

8. Шевців А. В.

9. Закалюк А. Є.

10. Хомчин Ю. В.

11. Василишин О. М.

12. Свистун І. В.

13. Москаленко А. О.

14. Мельник Ю. М.

15. Бойко Є. Т.

16. Колесник Д. Є.

17. Блінова С. М.

Від партії "Голос":

1. Курочка А. М.

2. Дячишин А. Б.

3. Троць В. І.

4. Чижишин М. А.

5. Христенко В. В.

6. Гаразд В. П.

7. Возняк О. О.

8. Миляник Т. Б.

Від партії "Варта":

1. Веремчук В. М.

2. Мартинюк Ю. А.

3. Шелестак Н. В.

4. Зінкевич І. В.

5. Васюта Н. М.

6. Оршак І. Б.

7. Ворко Т. І.

Від партії ВО "Свобода":

1. Кошулинський Р. В.

2. Лопачак М. Р.

3. Мельничук Л. А.

4. Шалаковська І. М.

5. Вовчок Л. Л.

6. Гринишин В. І.

Декілька осіб з цього списку балотувалися одночасно до Львівської міської ради й до Львівської районної ради, тому остаточний варіант складу Львівської міськради може змінитися.

Обласна рада

За підсумками виборів на Львівщині, у обласній раді також представники Садового будуть у меншості: коаліцію тут ймовірно створюватимуть "Європейська Солідарність", "Батьківщина", "Свобода" і Народний рух. Поки що у облраду проходить дев'ять партій. "Європейська Солідарність" – 30,6%, "Слуга Народу" – 9,58%, "Самопоміч" – 8,65%, "Батьківщина" – 7,47%, "Голос" – 6,6%, "Свобода" – 6%, "Народний рух" – 5,7%, "Українська Галицька Партія" – 5,6%, "За майбутнє" – 5,09%.

"ЄС", яка у минулому скликанні мала 20 депутатів, збільшить представництво, "Слуга народу" стане новою партією у облраді, "Самопоміч" у минулому скликанні мала 14 депутатів, а цього разу матиме менше. "Батьківщина" мала 9 депутатів минулого разу, а "Свобода" – 12, зараз більш відчутно зменшиться фракція націоналістів.

Як і у міській, у обласній раді не буде "Громадянської позиції" і "Народного контролю". Також буде формально відсутня "Радикальна партія" (було 5 депутатів), хоча її представники йшли цього разу з "НРУ", який минулого разу мав 5 депутатів і орієнтовно стільки ж матиме зараз. Збереже своє представництво у облраді і "За майбутнє", яка у минулому скликанні під назвою УКРОП налічувала 6 депутатів. Вперше у Львівській облраді будуть представлені "Голос" і  "УГП".

Таким чином, порядок денний у Львівській облраді визначатиме "Європейська солідарність" і партії, які об’єднаються навколо неї. Від політичної сили Петра Порошенка також залежить хто буде головою облради.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme