UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як зимують звірі в луцькому зоопарку (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Луцький зоопарк на другому місці після Луцького замку за кількістю відвідування туристів у місті

Як зимують звірі в луцькому зоопарку (ФО…

Луцький зоопарк на другому місці після Луцького замку за кількістю відвідування туристів у місті. Незважаючи на те, що поки що зима не дуже холодна важко повірити, що фото зроблені наприкінці грудня

Нині у зоопарку 140 видів тварин.  Крім звичних для волинського клімату оленя, лами, лисиць і ведмедів у зоопарку є екзотичні лемури, тигри, леви, пелікани, примати, папуги ара. Розмаїття тварин поповнюється завдяки співпраці із зоопарками Варшави і Риги. Луцький зоопарк, зі слів директорки Людмили Денисенко – на другому місці після Луцького замку за кількістю відвідування туристів у місті.

У зоопарку Людмила Денисенко почала волонтерити наприкінці 90-х. Говорить: приносила у звіринець сухарі тваринам, які збирала у сусідів. Згодом почала тут працювати. 2013-го очолила підприємство. Каже: сорок років тому у Луцьку був зоокуточок у складі Центрального парку імені Лесі Українки.

"На той момент були тільки тварини, ми піднімали документи, що притаманні нашому регіону. Це були олені, косулі, лисиці, вовки і, звичайно, ведмеді. Перші спроби адаптувати екзотичних тварин були у 1992-му –1994-их роках, коли привезли першого лева", – розповіла керівниця зоопарку.

"Зараз ми маємо 142 види тварин загальною кількістю приблизно 750 особин. Лише одних баранів маємо близько ста. У нас всі є, починаючи від водоплавних птахів, які у нас є. Це пелікани, чапля сіра і журавель. Приємно, що ми можемо показати кілька видів декоративних тварин, таких як лемури, примати до нас повернулися. Папуги декоративні у нас є. Ми уже вміємо їх утримувати", – зазначила Людмила Денисенко.

У  Луцьку в 2015 році завдяки коштам Європейського інституту Сусідства та партнерства в рамках Програми Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007–2013 реконструювали зоопарк. 

На проект реконструкції витратили 1,528 мільйона євро, з яких 1,36 мільйона євро – кошти гранту від ЄС та 168 тисяч євро із міського бюджету Луцька.

Окрім модернізації зоопарку у Луцьку, у рамках того ж проекту модернізували зоопарк у Замості (Польща) та створили рекреаційну зону в Жешуві (Польща) з метою розвитку транскордонного природного туризму.

Ця реконструкція відбувалася у той момент, коли зоопарк продовжував працювати. Це взагалі напевне унікальний випадок в Україні. Проект окупився і в коштах, й інформаційно. Навіть за туристичними дослідженнями, його поставили на друге місце в Луцьку "Що б ви радили після замку".

Зоопарк площею 4,2 га, заснований у 1979 році.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme