UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Головне в мороз – їжа: Як зимують лебеді у Трускавці

На озері у курортному місті на Львівщині перечікують холоди пів сотні лебедів

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
Головне в мороз – їжа: Як зимують лебеді…
Як зимують лебеді у Трускавці (ФОТО, ВІДЕО). Фото: Depo.Львів.    

Аномальні морози та снігопади на Львівщині порушили звичний ритм життя усіх мешканців області. Важко пройти чи проїхати вулицями, люди змушені мерзнути на зупинках громадського транспорту та у чергах перед магазинами. Водночас, якщо влада турбується про громадян, очищаючи дороги від снігу і відкриваючи пункти обігріву, то до тварин у неї рідко "доходять" руки. Depo.Львів вирішило поцікавитись, як снігопади і морози переживають лебеді, що залишился зимувати на Львівщині. А таких птахів з кожним роком все більше і більше.

Питне озеро у місті Трускавець лебеді для зимівлі обирають уже не вперше. А все завдяки його зручному розташуванню, місцевим мешканцям і туристам, які, помітивши прекрасних білосніжних птахів, одразу ж "завалюють" їх хлібом. А лебеді – птахи довірливі й ледачі. "Турботу" містян і відпочивальників вони оцінили швидко, залишившись зимувати у Трускавці. 

 

Хоча величні птахи на озері вже не першу зиму, цьогоріч їм особливо важко. Мороз скував лід на водоймі, що призвело до загибелі кількох лебедів. Аби врятувати від смерті інших, трускавчани звернулися за допомогою до ДСНС. Надзвичайники прорубали кілька ополонок та зробили крилатим гостям хатку для зимівлі. А також допомогли упіймати скаліченого птаха, який нині перебуває на лікуванні у зоопарку. 

Щоправда дерев'яну хатинку пернаті не оцінили. Лебеді бояться її, вважають за щось небезпечне й не лише не заходять туди, але й оминають її десятою дорогою. 

Лебеді на озері

Краї ополонки на озері у Трускавці засипані зерном. Фото: Depo.Львів

Білосніжний лебідь на снігу – таке видовище побачиш не щодня

Білосніжний лебідь на снігу – таке видовище побачиш не щодня. Фото: Depo.Львів

Нині місцеві мешканці щодня навідуються на озеро, аби не дати ополонкам зменшитися. Одна з них розташована біля берега, інша – майже посеред водойми. Також активно приносять птахам їжу: зерно, овочі.

А от хлібом, чипсами та сухариками, як це роблять деякі несвідомі туристи, годувати лебедів категорично заборонено! Це може призвести до загибелі птахів. Неправильна їжа шкодить більше, ніж голод.

Як пояснив директор національного природничого парку "Північне Поділля" Андрій Кийко, хліб – це продукт, виготовлений для споживання людиною, птахам він лише шкодить. Це їжа, яка викликає бродіння в організмі, від чого лебеді можуть загинути. "Найкраще для них – це зерно, або рослинний корм – подрібнена морква, капуста", – пояснив Кийко.

Лебеді зимою на озері

Дерев'яну хатинку, зроблену для них людьми для зимівлі, лебеді оминають. Фото: Depo.Львів

Лебедине озеро у Трускавці: Прилетіли – поїли – полетіли

"Лебедине озеро" у Трускавці: Прилетіли – поїли – полетіли. Фото: Depo.Львів

За словами Андрія Кийка, найкраща допомога лебедям взимку – правильний харч. Критичної температури для цих птахів немає. Вони замерзають не від того, що їм холодно, а тому, що голодні. Коли птах голодний, в нього послаблюється енергетичний обмін, не вистачає тепла, яке виробляє організм, і лебідь замерзає. Якщо ж їсти є що, то жодні морози для них не страшні. Орнітолог додав, що найкраще, що людина може зробити для лебедів, – не втручатися у їхнє життя без потреби. 

Уже найближчими днями на території Львівщини синоптики прогнозують потепління. А це оначає, що лебедям вдалося, хоч і з втратами, перебути чергову зиму.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme