Як у Львові рятують скалічених лелек

Близько двох десятків бузьок живуть у Домівці врятованих тварин, що у львівському парку
 

Журналіст регіональної редакції Depo.Львів
Як у Львові рятують скалічених лелек…

Домівка врятованих тварин, що у парку "Знесіння" у Львові – місце, де виходжують тварин і птахів, які потрапили у біду. Кореспондент Depo.Львів відвідав її і побачив, як виходжують врятованих тварин.

 

 

Якщо не рахувати знайдених на смітниках і у підвалах котів і кішок, то найбільше у Домівці лелек – близько 20. Точну кількість цих птахів назвати важко, адже деякі нахаби на кілька діб можуть відлітати у свої справах, а тоді знову повертатися – пообідати.

 

За день два десятка бузьок з’їдають велике відро риби і піввідра курячих сердець, тому тут ніколи не відмовляються від дрібної річкової риби, яку приносять небайдужі.

 

Деякі лелеки вільно прогулюються територією, розглядають відвідувачів, зазирають їм у руки – що смачненького принесли. Якщо немає настрою – шиплять.

 

 

У кожного з їхніх чорногузів своя трагічна історія, розповідає зоолог Орест Залипський. Хтось малим випав із гнізда, хтось сів на електричний дріт, когось збив автомобіль. Травмованих лелек звозять із усієї Львівщини, а то й із сусідніх областей. Був навіть птах із Польщі (це визначили за кільцем на лапі).

 

Кожного підопічного зоологи спершу везуть до ветеринара, тоді відправляють на двотижневий карантин, а згодом – випускають у вольєр. Обтягнута сіткою територія навіть має невелику водойму. На щастя, бузьки дуже компанійські птахи, не б’ються між собою, можуть жити гуртом.

 

 

Новина про чотирьох лелек, яких у сміттєвих пакетах знайшли у львівському парку, збурила не лише містян, але й усю України.

 

 

 

Птахів підкинули під браму Домівки врятованих тварин жовтневої ночі 2018 року. Один із них мав травмоване крило. На щастя, зоологи того дня працювали майже до півночі. Лелек забрали у тепле приміщення, напоїли, нагодували, підлікували… А якби їх вчасно не знайшли – гайстерів роздерли б собаки.

 

 

Як виявилося, деякі лелеки вже полетіли. 

 

"Трохи сумно було. Але й радісно, що вони повністю відновилися", – каже зоологиня Анастасія Штокало.

 

За словами дівчини, коли птахи повертаються у природу – це найкращий подарунок. Тож сподівається, що полетять й інші.

 

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme