Як у Львові розпочали грати у шахи

Музичук та Іфань зробили перші ходи у матчі за шахову корону
Depo.
2 березня 2016 17:03
ФОТО: depo.ua

Сьогодні у Палаці Потоцьких у Львові стартувала перша партія Чемпіонату за шахову корону. Перший хід білими фігурами зробили міський голова Львова Андрій Садовий та одна з найперспективніших юних шахісток Львова, 6-річна Калина Фурманова. Про це пише Depo.Львів.

Хід робили, звісно ж, за порадою Марії Музичук, яка отримала право грати білими фігурами у перших чотирьох партіях під час жеребкування.

Як у Львові розпочали грати у шахи - фото 1

"Я хочу подякувати організаторам за право зробити перший хід. Вірю, що він був переможним – e2-e4. Вірю, що Україна втримає свій титул, а всі ми будемо насолоджуватись хорошою грою. Хочемо, щоб шахи стали домінантою і в нашому місті, і в нашій країні", - сказав мер Львова.

Як у Львові розпочали грати у шахи - фото 2

Андрій Садовий додав, що дуже переживає, тому що це відповідальна подія, відповідальний день в історії нашого міста.

Як у Львові розпочали грати у шахи - фото 3

"За часи незалежності матчі такого рівня у Львові ще не відбувалися. Я думаю, це буде добрий старт, аби подальші серйозні шахові турніри відбувалися у Львові: ми завжди для цього відкриті. Тим паче, тепер у кожній школі нашого міста є шахові гуртки. Ми пішли ще далі: у нас сьогодні у 14 дитячих садочках вже також є шахи: діти вчаться грати з 5 років", - сказав мер Львова.

Як у Львові розпочали грати у шахи - фото 4

Нагадаємо, це вперше за всю історію незалежності України у Львові відбувається найвизначніша шахова подія – Матч за звання чемпіонки світу з шахів.

Як у Львові розпочали грати у шахи - фото 5

За шахову корону змагаються чинна чемпіонка світу українка Марія Музичук та претендентка китаянка Хоу Іфань.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів