UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як у Львові ремонтують дороги за новими правилами (ФОТО, ВІДЕО)

На капітальний ремонт вулиць передбачено більше 1 млрд гривень

Як у Львові ремонтують дороги за новими…

Цього року у Львові буде велика кампанія щодо капітального ремонту доріг.  Про це пише Depo.Львів. Зокрема тривають ремонти вул. Орлика та Шевченка.

Щодо вул. Шевченка, то її роблять в три черги. Перша черга — це квазі-кільце. Друга — ремонт від церкви св. Анни і до вул. Ярослава Мудрого. Третя — від вул. Ярослава Мудрого і до вул. Залізничної.

У планах на цей рік також проектування і ремонт вул. П. Орлика і вул. Грінченка.

На капітальний ремонт вулиць передбачено більше 1 млрд грн. Крім того, передбачені кошти районним адміністраціям на поточний ремонт, у сумі 63 млн грн, і на капітальний ремонт — близько 40 млн грн кожній адміністрації.

Вулицю Миколайчука планують повністю завершити до вересня цього року.

Продовжується капітальний ремонт та реконструкція великих магістральних вулиць Львова. Сьогодні, 23 липня, ТзОВ "Онур" на замовлення ЛКП "Львівавтодор" розпочало ремонтні роботи на вул. Пилипа Орлика. Вартість робіт — 74,9 млн грн. Роботи триватимуть на відрізку від вул. Миколайчука до вул. Віри, Надії, Любові, відповідно ця ділянка вулиці перекрита для проїзду транспорту.

"Розпочато роботи з реконструкції вул. Пилипа Орлика. Закрита для проїзду перша частина — це від вул. Миколайчука до вул. Віри, Надії, Любові. Цей відрізок ми плануємо завершити до кінця вересня.

Що буде на вулиці після ремонту? Передбачена заміна інженерних мереж і дорожнього покриття з облаштуванням паркувальних зон. Вулиця має протяжність до кілометра, тому швидше за все це буде перехідний об`єкт", — повідомила Оксана Єстеферова, директор ЛКП "Львівавтодор".

Мер Львова розповів, що місто вже має плани щодо ремонту наступного року вул. Грінченка, Мазепи та Топольної, аби цей мікрорайон якісно облагородити.

"На вул. Пилипа Орлика буде повністю змінений простір — якісна дорога, заміна мереж, також будуть велодоріжки, хідники, якісні паркувальні місця, адже поряд є дві наші лікарні. Зараз ми проговорюємо, чи буде потреба встановити шумозахисну стінку, адже це важливо. Сьогодні опрацьовуємо ідею, щоб ми по вул Миколайчука дали можливість трамваю їхати до лікарні швидкої допомоги, там робити розворотне кільце. Люди, які живуть на Сихові, зможуть прямо трамвайчиком приїхати до лікарні швидкої допомоги. Це дасть більше комфорту і для лікарів, які там працюють, і для тим, хто там лікується чи живе. Взагалі ми хочемо трамваєм сполучити Сихів і район Топольної. Наступного року в роботу ми ще беремо Грінченка, Мазепи, Топольну. Маємо вже розуміння, як це все має виглядати. Фактично, всі частини міста сьогодні задіяні в ремонтах. Розумію, що це викликає велике незадоволення людей. Люди б хотіли, щоб ремонтні роботи робились вночі, а на ранок все було готове. Але так не буває. Це великі об`єми робіт в часи карантину, економічного спаду в країні, а ми даємо економічний ріст", — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Нагадаємо, проектом реконструкції вулиці Пилипа Орлика передбачено розширення проїзної частини з влаштуванням нового асфальтобетонного покриття з однією смугою для руху в кожному напрямку, влаштування тротуарів та велосипедної інфраструктури (велосмуг та велопереїздів), облаштування паркувальних місць для автомобілів вздовж вулиці, облаштування зупинки громадського транспорту, влаштування сміттєвого майданчика, та влаштування підпірної стінки поблизу лікарні. Також підрядник проведе реконструкцію водопровідних та каналізаційних мереж, зовнішнього освітлення та мереж електропостачання.

Після ремонту вулиця стане доступною для маломобільних груп населення. Будуть встановлено нові опори освітлення, антипаркувальні стовпці та велостійки та ін.

Тривають роботи з капітального ремонту вул. Шевченка. Роботи відбуваються на ділянці від вул. Залізничної до вул. Левандівської і передбачають організацію кільцевого руху вулицями Шевченка, Левандівською та Залізничною. Станом на сьогодні, завершено усі роботи із заміни інженерних мереж та прокладання трамвайної колії. Зараз підрядник стелить асфальт та бруківку. Усі роботи будуть завершені в першій декаді серпня, після чого кільце буде відкрито для проїзду транспорту.

"Облаштування квазікільця — це розв’язка, яка дозволить пришвидшити перетин перехрестя вул. Левандівська — вул. Шевченка, адже до реконструкції це був один цз найпроблемніших вузлів. Зараз навколо невеликого кварталу буде кільцевий рух.

Передбачено, що по вул. Шевченка громадський транспорт їхатиме прямо, без затримок, не оминаючи кільце. Проектант також передбачив контрсмугу на вул. Левандівській, щоб прискорити рух громадського транспорту, який курсуватиме на вул. Шевченка, і завести його на зупинку, яка буде в центрі квазікільця.

Загалом все робиться згідно з діючими стандартами — це широкі хідники, велодоріжки, озеленення, пріоритет для громадського транспорту і прискорення автомобільного руху. А це суттєво покращить ситуацію на перехресті", — наголосив заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Андрій Білий.

Нагадаємо, проектно-кошторисна документація ремонту вул. Шевченка розроблена 2019 року проектною організацією ТзОВ "Трамдорпроект" на замовлення ЛКП "Львівавтодор".

Проектом передбачено повне розбирання дорожнього одягу і тротуарів вулиць Шевченка та Залізничної в межах, необхідних для виконання будівельних робіт та реконструкції, розбирання асфальтобетонного покриття по вул. Левандівській, реконструкція всіх інженерних мереж, демонтаж існуючих трамвайних колій в межах проектування, демонтаж існуючого дорожнього одягу з покриттям із мозаїки і бруківки, влаштування нових трамвайних колій, влаштування проїзних частин; тротуарів; велосипедних доріжок; технічних тротуарів, дорожньої розмітки; світлофорних об'єктів, влаштування контактної мережі трамваю, зовнішнього вуличного освітлення, благоустрій вуличного простору, проектом передбачається заходи для маломобільних груп населення.

Вартість виконання робіт згідно з договором між ЛКП "Львівавтодор" та ТзОВ "Онур Конструкціон Інтернешнл", становить — 89,6 млн грн.

Виконавчий комітет прийняв рішення "Про затвердження ескізів тимчасового огородження при виконанні ремонтних робіт львівськими комунальними підприємствами та виконавчими органами". Відповідно львівські комунальні підприємствам при виконанні ремонтних робіт мають дотримуватись затвердженого стандарту огородження.

"Пропонуємо затвердити ескізи тимчасового огородження місць ремонтних робіт. Метою затвердження цього стандарту є забезпечення безпеки для пішоходів і водіїв, під час проведення ремонтних робіт, та забезпечення естетики будівельного майданчику.

На огороджувальних знаках будуть світловідбиваючі елементи, а також огородження буде візуально відкрите, щоб люди бачили, що відбувається на майданчику.

Відповідно цей стандарт будуть застосовувати на всіх будівельних майданчиках. Зокрема, такі огородження ми вже поставили на пл. Двірцева.

Також на кожному ремонтному об'єкті має бути паспорт з інформацією, хто проводить роботи, коли розпочалися і доки триватимуть, і коли надано дозвіл на початок робіт", — розповіла Ірина Маруняк, заступниця міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства.

Зокрема, було затверджено ескізи дорожніх щитів, аварійних пластикових сіток, направляючих дорожніх пластин, антивандальних конусів та ін.

Зі свого боку мер Львова Андрій Садовий дав протокольне доручення, щоб пропрацювати з ДАБІ для запровадження стандартів чистоти під час ремонтних робіт.

"Будь-які зміни починаються із фізичної чистоти. Це дуже важливо. У нас є будівельні компанії, які мають перфектну якість щодо дотримання чистоти, а є такі, які вочевидь забули, що працюють у Львові", — наголосив мер.

Моря не треба: Як відпочивають на львівських озерах (ФОТО, ВІДЕО)

До Львова повернулися туристи (ФОТО, ВІДЕО)

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme