UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як "проблеми замків" зблизили Садового і Тягнибока у Львівській облраді

"Самопоміч" та "Свобода" дедалі частіше голосують – або не голосують – в унісон. І, що цікавіше, в розріз з бажаннями "порошенкіського" голови облради

Як "проблеми замків" зблизили Садового і…

Попри постійні заяви політиків з різних фракцій про те, що у Львівській облраді не може бути коаліції та опозиції, все частіше можна побачити протилежне: ситуативні голосування свідчать про те, що у обласному парламенті все-таки формується опозиція до чинного голови Олександра Ганущина. І сесія 10 жовтня це зайвий раз продемонструвала.

Однією з ознак фактичного переформатування ради стали прес-конференції представників "Самопомочі" та "Свободи", влаштовані ними напередодні сьогоднішньої сесії. Власне, прес-конференції "Самопомочі" – норма, і цього разу зустріч була здебільшого присвячена, що теж не дивина, питанню оформлення права власності на львівські замки, яке мало вирішуватися на сесії. Але слідом за політсилою Садового свою прес-конференцію організувала і "Свобода". І присвятила її, знову ж таки, майбутньому голосуванню щодо долі львівських замків.

Слід коротко пояснити, що ж скандального в тій "проблемі замків". Колись, ще 2008-го, вони та подібні об'єкти культурної спадщини були передані від Мінкультури на місцевий рівень. Нині область має вирішити питання з правом власності на них, оформити її належним чином, і віддати в підпорядкування назад Мінкульту. І "Свобода", і "Самопоміч" активно виступають проти оформлення власності - мовляв, так вони перейдуть в приватні руки, а це - шлях до їхньої втрати. Натомість голова облради Олександр Ганущин переконує, що нічого подібного статися не має, тож нічого страшного в рішенні нема.

Здавалося б, "Самопоміч" і "Свобода" – одвічні вороги у Львівській міській раді – не можуть стати союзниками у облраді, проте їхні голосування дедалі частіше свідчать про протилежне: вони єдиним фронтом виступають проти БПП, "Укропу" та "Громадянської позиції". Так сталось і у історії із замками та спадщиною Возницького загалом.

Тут, безперечно, спрацьовує одвічне правило "Разом і батька легше бити". Саме так, схоже, вирішили керівники обох фракцій, публічно виступаючи на захист замків Львівщини, про які роками ніхто не думав, не фінансував...

Звичайно, попри цю публічну турботу, справжні наміри у політиків зовсім інші: це боротьба за владні впливи, а якщо точніше, за свої округи, а також спроба "вторгувати" певні суми коштів перед початком формування обласного бюджету на наступний рік. Та й впустити можливість "потролити" керівництво обласної ради вони навряд чи могли.

І причини нелюбові до Ганущина також цілком зрозумілі. Фракція "Самопоміч" затаїла образу на голову облради за звільнення з посади першого заступника Параски Дворянин. Крім того, це звільнення супроводжувалось публічним тролінгом як самої Параски, так і мера Львова Андрія Садового, якого Ганущин – і, до речі, цілком заслужено – фактажно критикує як у питанні фінансування медицини, будівництва шкіл та садочків (точніше, відсутності цього у місті, адже за більше аніж 10 років панування Садового у Львові не збудовано жодної школи та садочка), так і того ж сміття.

"Свобода" ж затаїла образу на Ганущина за публічну поразку у конкурсі мікропроектів, де комісія на чолі із заступником Володимиром Гірняком відхилила майже усі проекти, подані на "свободівські" округи у обласній раді. Дійшло навіть до того, що на останньому пленарному засіданні "свободівці" внесли проект про дофінансування проектів, які не стали переможцями обласного конкурсу. І дуже образились, що депутатська більшість не захотіла "давати добро" на таке рішення.

Партійці спробували розганяти "зраду" у своїх "Фейсбуках" та медіа, наближених до цієї політичної сили, проте це тільки розсмішили львівський політикум, який однозначно наголосив, що на те він і конкурс, щоб тут були як переможці, так і переможені. Мовляв, якщо дофінансувати усі проекти, які були подані, то сенс конкурсу мікропроектів на наступний рік втрачається взагалі, й громади не будуть мати сенсу писати якісні кошториси і змагатись за них.

Так само і з замками. Тут "розігнати зраду" спробувала горезвісна Інна Свистун від партії Садового. Мовляв, усе погано у облраді, а тільки її політична сила дуже добре працює у питанні надання комунальних приміщень у оренду. Проте їй тут же згадали історію у міській раді, де тільки лінивий не вимагав її відставки через мільйонні порушення.

Цього разу згуртуватися проти "влади" у сил Садового та Тягнибока не вийшло: питання культурної спадщини на розгляд ради не винесли, відправивши, за словами Ганущина, на доопрацювання. Питання буде розглядатися на наступній сесії 24 жовтня.

Загалом провладній більшості зараз вистачає голосів для ухвалення тих чи інших рішень. Вважається, що голова облради в процесі навіть дає депутатам підказки. Якщо рішення потрібно підтримати, то Ганущин каже "Прошу підтримати", а якщо провладна більшість не вбачає доцільним приймати рішення, то голова облради "просить визначитись". Юридично у таких формулюваннях нема жодних порушень, адже голова облради має право на сесії говорити будь-що, у межах розумного звісно, натомість депутати від більшості одразу розуміють, яка "позиція партії".

Голоси ж провладній більшості, окрім БПП, забезпечують депутати від "Укропу", а також від "Громадянської позиції", яка у облраді представлена ще й заступником голови Володимиром Гірняком.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme