Як "Солідарність" з Садовим прокинули "Свободу" у Львівській облраді

Незважаючи на перемогу БПП на виборах у Львівській області, у політикумі Львівщини ширяться чутки про відставку губернатора Олега Синютки

Як "Солідарність" з Садовим прокинули "С…

Львівська обласна рада "перезавантажилася" й з новими силами взялася до роботи. На першому сесійному засіданні депутати обрали голову обласної ради та його заступників, а також визначились із переліком постійних депутатських комісій. Проте відразу з початком роботи нові обласні обранці стали об’єктом критики від експертів та політтехнологів області. Які ж розклади у новій обласній раді – вивчали Depo.Львів.

Отже,  після урочистої присяги головою Львівської обласної ради обрано представника фракції БПП "Солідарність" Олександра Ганущина. Його кандидатуру при таємному голосуванні підтримало 60 депутатів з 84. У голосуванні взяли участь 67 депутатів, п'ять з них проголосували проти, один утримався, і ще один бюлетень визнано недійсним.

Слід зауважити, що Ганущин був єдиним кандидатом на посаду голови Львівської облради.

Заступниками голови Львівської облради обрали Парасковію Дворянин та Володимира Гірняка. Їх кандидатури запропонував сам Ганущин. Кандидатури, запропоновані Ганущином, підтримали 64 депутатів з 67 присутніх.

Представниця "Самопомочі" Парасковія Дворянин працювала головним редактором телерадіокомпанії "Люкс", контрольний пакет якої належить дружині мера Львова Андрія Садового.

Володимир Гірняк є представником партії Анатолія Гриценка "Громадянська позиція", від якої змагався за крісло мера Львова, проте прогнози соціологів, які говорили про те, що Гірняк має шанси вийти у другий тур, не справдилися, й Гірняк перейшов працювати у обласну раду.

Зазначимо, що після першого туру виборів мера Львова Гірняк став об’єктом критики через те, що начебто був технічним кандидатом самого Садового, оскільки він, за прикладом інших кандидатів, не підтримав у другому турі "свободівця" Кошулинського, а просто закликав своїх виборців прийти на дільниці і взяти участь у голосуванні.

Фракції "подружилися" з головами

Під час першого засідання сесії новообраної Львівської облради депутати також оголосили прізвища голів фракцій.

Найбільшу фракцію від БПП "Солідарність", очолила Катерина Кеньо. Вона є художнім керівником Народного дому у Комарно. Освіта професійно-технічна, безпартійна.

У ВО "Свобода" головою фракції став Руслан Кошулинський – екс-нардеп Верховної Ради Україні та колишній голова фракції "Свобода" у Львові. На цьогорічних виборах мера Львова "взув" усіх соціологів, "переплюнувши" усі прогнози й посівши друге місце у першому турі голосування. У другому турі за Кошулинського проголосувало близько 40% виборців, і він поступився Андрію Садовому.

Фракцію "Батьківщини" очолив Юрій Гудима, який у 2006-2010 рр. був депутатом міської ради, в.о. голови Львівської обласної партійної організації ВО "Батьківщина".
Фракцію радикальної партії Олега Ляшка очолив Юрій Візняк – викладач, керівник штабу Ляшка. На минулих виборах він пройшов до ЛОР від Української народної партії.

Фракцію "Народний контроль" очолив Андрій Білоус – помічник Дмитра Добродомова, голова Львівського соередку "Народного контролю". Працював головним редактором газети "Поступ" та генеральним директором "Львівської газети".

Фракцію "Народний рух України" очолив Богдан Гагалюк, – заступник директора ТзОВ "Інкомтранс". На минулих виборах пройшов до ЛОР також від НРУ.

Фракцію "Громадянська позиція" очолив Володимир Гірняк – депутат Львівської міської ради з 1988 року. На цьогорічних виборах мера зайняв третє місце.
"УКРОП" очолив Юрій Сидорович.

Фракція "Самопомочі" наразі не створена.

Постійних комісій стало менше

Змогли депутати обрати й 12 голів постійних депутатських комісій. Раніше у обласній раді їх було 13, нині ж обласна рада вилучила комісію з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень влади. Проти вилучення цієї комісії у соціальних мережах виступили низка експертів й колишніх депутатів обласної ради, зокрема від партії "Свобода".

Комісію з питань бюджету, соціально-економічного розвитку очолив Олег Домчак (Блок Петра Порошенка), заступник – Андрій Ковч ("Народний контроль").

Комісію з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури очолив Володимир Саган (Блок Петра Порошенка), заступник – Тетяна Письменна ("Самопоміч").

Комісію з питань законності, правоохоронної діяльності, дотримання прав людини та військових проблем очолив Михайло Дзюдзь (Блок Петра Порошенка), заступник – Юрій Голуб ("Самопоміч").

Комісію з питань охорони здоров’я, материнства, соціального захисту, молодіжної політики фізичної культури та спорту очолив Михайло Гичка (Блок Петра Порошенка), заступник – Ігор Ковальчук (Народний Рух України).

Комісію з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації очолив Юрій Візняк (Радикальна партія Ляшка), заступник – Юрій Сидорович ("Укроп").

Комісію з питань екології,природних ресурсів та рекреації очолив Андрій Білоус ("Народний контроль"), заступник – Всеволод Білас (Блок Петра Порошенка).

Комісію з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики очолив Богдан Гагалюк (Народний Рух України), заступник – Михайло Титикало ("Громадянська позиція").

Комісію з питань паливно-енергетичного комплексу, транспорту, перевезень та зв’язку очолив Михайло Сидорович ("Самопоміч"), заступник – Андрій Дума ("Народний контроль").

Комісію з питань євроінтеграції, дерегуляції, зовнішньоекономічної діяльності, транскордонного співробітництва, агропромислового та зв’язків з українцями за кордоном очолив Тарас Вервега ("Самопоміч"), заступник – Петро Марунчак (Народний Рух України).

Комісію з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики очолив Роман Кізима ("Самопоміч"), а членом комісії став Руслан Кошулинський (ВО "Свобода").

Комісію з питань комунального майна та приватизації очолив Ігор Комарницький (ВО "Батьківщина"), заступник – Ігор Барановський (ВО "Свобода").

Комісію з питань освіти та науки очолив голова Володимир Вантух (ВО "Батьківщина"), заступник – Галина Бордун ("Самопоміч").

Зазначимо, що найбільше лідерами за кількістю голів комісій у облраді стали "Самопоміч" та Блок Петра Порошенка.

Несподіванки у комісіях

Крім ліквідації комісії з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень влади, щонайменше дивним виглядає склад комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики, куди увійшли екс-віце-спікер та другий кандидат на посаду мера Львова Руслан Кошулинський та голова Львівської ОДА Олег Синютка.

"Цікаво, чи часто буде кворум під час роботи у цій комісії", - написала коментар у соціальній мережі Facebook журналіст одного з львівських видань Ірина Марушкіна. Загалом експерти зазначають, що вперше голова Львівської ОДА сидітиме з депутатами у залі серед інших депутатів, а не у президії біля голови облради.

Синютці пророкують відставку

Додамо, що раніше сам Синютка припускав, що може відмовитись від крісла депутата Львівської обласної ради, але цього не сталося. Можливо, саме цей факт і породив чутки про відставку Синютки найближчим часом. У політикумі області вже називають прізвище його наступника – мовляв, до Львова на посаду губернатора може повернутись екс-голова НБУ Степан Кубів.

Ще один претендент на посаду очільника Львівської ОДА – колишній заступник голови обласної ради з економічних питань Валерій П’ятак, який до складу нової обласної ради не потрапив. Проте вирішувати, чи буде зміна голови Львівської ОДА, є прерогативою Президента України Петра Порошенка й, тим більше, суттєвих промахів у роботі Синютки ніби немає. Як і суттєвих досягнень.

Пророкують експерти й неформальний конфлікт Синютки з новим головою облради Олександром Ганущиним. Останній вже встиг розкритикувати владу за процес отримання фінансування для нових об’єднаних громад, які створені у області. "Я маю певне скептичне бачення щодо цих процесів. Зокрема, мені дуже би не хотілося, щоби ті 15 об’єднаних територіальних громад, які є вже сформовані в нашій області, залишилися на наступний рік з інструментарієм винятково на рівні обласного бюджету. А поки що до цього йде. Більше того, я ще не бачив і не чув про нормативні документи, які дозволяють мені думати по-іншому. Ми дуже повільно рухаємося в частині методології і, якщо не буде істотних зрушень з боку держави, то в першій половині наступного року будемо мати дуже складну ситуацію", – сказав Ганущин у інтерв’ю одному з львівських медіа.

Самого Ганущина називають людиною братів-олігархів Дубневичів, які начебто і виступають за зміну голови Львівської ОДА. Сам Ганущин співпраці з Дубневичами не заперечує, адже офіційно є їх консультантом.

У перший же день на посаді вляпалася в невеличкий скандал - чи, скоріше, "нарвалася" на неприємні запитання - перша заступниця голови Парасковія Дворянин. На своїй сторінці у Фейсбуці вона написала пост про те, як бачить у подальшому свою роботу. "Мене сьогодні найчастіше питали, чи піду з журналістики? З журналістики неможливо піти!!! Це мій стиль життя, стан душі і моє покликання, це наш неймовірно талановитий колектив "Головних новин" і мої студенти! А поза тим мені хочеться просто змінювати світ, в якому живемо, допомагати людям... і, можливо, готувати нове політичне ток-шоу! Зараз я вивчаю ситуацію з середини))", - йшлося у пості.


Цей пост став об’єктом багатьох запитань до Дворянин, зокрема про те, як вона, як перший заступник голови обласної ради, надалі може думати про журналістику. "Хай би перше почитала закон про місцеве самоврядування і ще закон про службу в органах місцевого самоврядування", - прокоментував плани чиновниці експерт ГО "Європейський діалог" Дмитро Посипанко.

Затролив першого заступника голови Львівської обласної ради і журналіст Роман Рак. "Ох.. Нині просто аншлаг лицемірства серед колишніх журналістів, які стали політиками. Шановна Paraska Dvoryanyn, серйозно? Неможливо піти з журналістики? Цікаво, як це вдалося Сергію Лещенкові, Мустафі Наєму, Світлані Заліщук та іншим. Політика і журналістка - це непоєднувані професії. Це те саме, що бути прокурором і суддею одночасно. Конфлікт інтересів, який виникає в такому випадку, вирішити неможливо. Звісно, можна всидіти на двох стільцях одночасно. Можна ще й у виконавчу та судову влади податися. В нашій країні поки що любе проходить. Можна керувати "Самопоміччю" і облрадою, а потім приходити в студію і розповідати глядачам, які чудові депутати від "Самопомочі", а особливо перший заступник голови облради. А потім можна піти до "своїх студентів" на факультет журналістики і вкладати їм у свідомість, що творити політику і одночасно впарювати про неї глядачам на ТБ - це нормально. Можна загалом і одне, і інше. Тільки це немає нічого спільного ні з професією журналіста, ні з професією викладача журналістики...", - вважає Рак.

Парасковія Дворянин відповіла йому, що "усі ми люди" й додала: "Зараз тішуся, що моя мама не є у фейсбуці, бо їй було б найважче з тим впоратись, воліла б, щоб цього не читала моя донька Оля, бо вона ще тільки йде в дорослий світ і ,напевно, вірить, що там не так багато агресії".

Як працюватиме новообрана Львівська обласна рада – покаже час. Зараз однозначно можна сказати лише одне: вона все-таки буде більш прозорою для журналістів зокрема, адже і Парасковія Дворянин, і голова Олександр Ганущин є активним "фейсбучниками" й часто пишуть свої думки на ті чи інші політичні речі у області.

Додамо, що попередній очільник обласної ради Петро Колодій дуже рідко коментував роботу обласної ради.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme