ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Як перетнути польський кордон швидше: практичні поради

Чотири прості поради, які зроблять подорож за кордон більш приємною
Depo.
20 серпня 2015 18:29
ФОТО: depo.ua

Про це пише Depo.Львів із посиланням на "Львівський портал".

Перша порада - оминайте три найбільш завантажені пункти пропуску

З шести пунктів пропуску до Республіки Польщі, які є на території України, три дуже перевантажені. Такими пунктами пропуску є "Рава-Руська -Хребене", "Краківець - Корчова" та "Шегині - Медика". Митники здійснюють таку кількість роботи на цих пунктах, яка перевищує пропускну, проектну спроможність.

Відтак такі пункти як Смільниця, Грушів та Угринів, недозавантажені. Кордон на цих точках можна пройти за 15 - 30 хвилин.

Друга порада - вимагайте від прикордонників повідомлення про завантаженість

Прикордонні та митні структури розробили новий спосіб повідомляти користувачів автомобільного перетину кордону про приблизний час, який їм доведеться простояти на межі сусідніх держав.

На пункті "Краківець - Корчова" митники погодили з Прикордонною службою, що коли йде накопичення транспортних засобів, працівник прикордонної служби роздає водіям повідомлення про очікуваний час перебування на пункті пропуску. Так водії можуть обирати чи чекати їм на цьому кордоні, чи переїхати 30 кілометрів до сусідньої митниці Грушева.

Третя порада - шукайте смуги, що працюють за принципом "єдиного вікна"

Цей принцип полягає в тому, що на окремих смугах руху українські органи контролю працюють за зразком контролюючих органів Республіки Польщі. Працівник прикордонної служби сам підходять до громадян, на місці перевіряє паспорті дані, а в той час посадова особа митниці перевіряє транспортний засіб на наявність заборонених товарів. Потім ці двоє працівників йдуть в одне приміщення, де вносять відповідну інформацію до баз даних і самі ж повертають документи громадянам.

Інформація, яка надана один раз, вдруге вже запитана не буде і буде опрацьовуватиметься в автоматичному режимі.

Четверта порада - перевіряйте наявність черг на заправках

Ще одним нововведенням на кордоні є домовленість з АЗС щодо співпраці.
Львівська митниця разом з прикордонними органами домовилася з операторами автозаправних станцій, таких як "WOG", "ОККО" і "Socar", про те, щоб розміщувати інформацію про черги у них на моніторах.

Цей принцип схожий на принцип з роздачею повідомлень прикордонниками, але має одну суттєву перевагу. Інформація надаватиметься в електронну, онлайн-режимі, тому є шанс, що вона буде більш точною.

Більше новин про перетин кордону читайте на Depo.Львів