UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як обрати лікаря і підписати з ним декларацію

Заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи "Електронне здоров'я"

Як обрати лікаря і підписати з ним декла…

1 квітня в Україні стартує система підписання декларацій із лікарями первинної ланки. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу МОЗ України.

Алгоритм вибору лікаря та підписання декларацій прописаний в документі "Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу".

Як підписати декларацію
1. Зверніться у медзаклад, де працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Якщо ви підписуєте декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то візьміть також свідоцтво про народження дитини.

Заклад, у якому працює обраний вами лікар, має бути підключеним до системи "Електронне здоров'я". Уточніть цю інформацію у реєстратурі або в лікаря чи перевірте самостійно на сайті.

2. Ваші дані та контактний телефон внесуть у систему "Електронне здоров‘я". Це зробить уповноважена особа закладу ПМД: в різних медзакладах це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар тощо.

Щоб пересвідчитися, що декларацію підписує реальна людина і унеможливити будь-які спроби шахрайства, введено підтвердження за допомогою СМС-коду, який надходить на номер вашого мобільного телефону. Так, після введення даних пацієнт отримує СМС з кодом на вказаний номер телефону, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему "Електронне здоров‘я" для підтвердження.

Якщо у вас немає мобільного – не проблема: для підтвердження уповноважена особа медзакладу сфотографує чи відсканує оригінали ваших документів, щоб долучити їх до декларації в електронній системі.

3. Уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи "Електронне здоров‘я" примірник декларації для перевірки.

Уважно перевірте усі свої дані. Якщо помітили помилку – скажіть про це уповноваженій особі медзакладу. Декларацію роздруковуватимуть до тих пір, поки все не буде правильно.

4. Якщо все правильно, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи "Електронне здоров‘я" ще один примірник декларації. Важливо: Обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.

5. Пацієнт підписує два примірники декларації. Один із примірників залишається у вас, інший – у медзакладу.

6. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему "Електронне здоров‘я"
Тепер ви офіційно задекларували вибір свого лікаря. Гроші за ваше обслуговування держава сплачуватиме закладу, в якому працює він працює. Цей процес розпочнеться одразу, коли медзаклад увійде у реформу: Автономізується та укладе договір з НСЗУ.

Декларація не підписується "раз і назавжди": у будь-який момент ви можете укласти її з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксують у системі.

З ким підписувати

Доросла людина може обрати собі терапевта, для дитини – педіатра. Сімейні лікарі працюватимуть з усіма віковими категоріями.

Така схема має ліквідувати черги та стимулювати лікарів працювати якісно. Адже від кількості укладених договорів залежатиме його зарплата.

Плюси для пацієнта: Він завжди зможе звернутися за консультацією до того лікаря, який знає його історію хвороби. Телефонуватиме безпосередньо, а не через третіх осіб. Медик буде зацікавлений забезпечити своїм пацієнтам комфорт, адже людина може в будь-який момент перейти до іншого лікаря, якщо їй не сподобається попередній.

До речі, після обрання лікаря пацієнт має самостійно забрати медкартку із реєстратури, де обслуговувався раніше, та принести її новому лікарю.

Існує рекомендований Міністерством охорони здоров'я ліміт пацієнтів, які мав би набирати лікар. Для педіатрів це 900 осіб, для сімейних лікарів – 1800, а для терапевтів – 2000.

Коли лікар має набрану таку кількість декларацій, то має право відмовити іншим.

Нагадаємо, львівського лікаря судитимуть за симпатію до медсестри.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook