Як не померти від отруєння
Кишкові інфекції займають одне з провідних місць в інфекційній патології, особливо в дитячому віці
- Львів
-
27 липня 2018 11:46

Літо - пора року, яка є найпоширенішою для захворювання на гострі кишкові інфекції, які уражають шлунково-кишковий тракт і мають ознаки загальної інтоксикації організму. Про це застерігає Львівський міський відділ ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України", пише Depo.Львів.
Загальні клінічні прояви гострих кишкових інфекцій — загальна слабість, болі в животі, проноси, блювання, підвищення температури тіла, озноб, головний біль. Інкубаційний період (час від моменту зараження до появи клінічних проявів) триває від кількох годин до 7 днів.
Серед гострих кишкових інфекцій найчастіше зустрічаються: харчові токсикоінфекції, гастроентероколіт, ротавірусний ентерит, дизентерія, сальмонельоз та інші.
Для групи кишкових інфекцій характерна локалізація збудника у різних органах травного каналу, але виділяється він з екскрементами людини і тому домінуючим є фекально-оральний механізм передачі. Найчастіше забруднюються збудниками руки, об'єкти природного середовища — харчові продукти та вода, а також предмети вжитку, дитячі іграшки.
Збудники кишкових інфекцій стійкі у зовнішньому середовищі. Так, наприклад сальмонели досить стійкі до дії чинників навколишнього середовища. Вони зберігають життєздатність у воді водойм від 3 днів до 3 місяців, у морській воді — до 27 днів, у маслі — до 200 днів, у молоці — до 2 років, у м'ясі — від 12 днів до 6 місяців, а в заморожених продуктах — до 750 днів.
За 6 місяців 2018 року у Львові зареєстровано 1661 випадок захворювання на ГКІ, з них захворілих дітей до 17 років — 1196 випадків, що складає 72%, з найвищим показником у віковій групі 1−4 роки — 62%. За поточний період 2018 року було зареєстровано 31 випадок харчових отруєнь, з них у 40% причиною було вживання неякісного дитячого харчування, у 40% - молочна продукція придбана на стихійних ринках та у 20% - домашня м'ясна кулінарія.
Сезонний підйом захворюваності на гострі кишкові інфекції припадає на весняні та літньо-осінні місяці. Цей підйом може бути пов'язаний із забрудненням джерел водопостачання, купанням у відкритих водоймах, із вживанням немитих овочів, фруктів, ягід, сприятливою для розмноження збудника температурою повітря, недотриманням правил особистої гігієни, тощо.
Фактори, що сприяли захворюваності на кишкові інфекції: продукти придбані в організованій торгівлі (кисло-молочна продукція, м'ясні вироби, овочі та фрукти), придбані на ринках міста, в т. ч. стихійних, також порушення правил особистої гігієни у вогнищах ГКІ, правил приготування та зберігання харчових продуктів в домашніх умовах.
Профілактичні заходи:
1. Купуйте харчові продукти тільки в об'єктах торгівлі за наявності відповідних документів.
2. Готуйте їжу, особливо тваринного походження, дотримуючись загальноприйнятих рецептур, особливо стосовно теплової обробки.
3. Вживайте приготовану їжу без зволікання. Не залишайте її при кімнатній температурі більш ніж на дві години.
4. Ретельно дотримуйтесь термінів зберігання харчових продуктів та рекомендованих температур. Одразу охолоджуйте всі приготовані продукти (бажано нижче 5° C).
5. Приготовану заздалегідь їжу підігрівайте за температури не нижче 60 — 70°, забезпечуючи рівномірне прогрівання страви.
6. Уникайте контакту при зберіганні сирих і готових харчових продуктів, між продуктами тваринного та рослинного походження користуйтесь окремими кухонними приладами і обладнанням, такими як ножі і обробні дошки.
7. Мийте руки якомога частіше, після кожного повернення додому, відвідування туалету, догляду за хворими, перед кожним прийомом їжі.
8. Мийте гарячою водою всі поверхні і кухонні приладдя, що використовуються для приготування їжі.
9. Зберігайте їжу захищеною від комах, гризунів та інших тварин. Тримайте житло вільним від гризунів та побутових комах.
10. Використовуйте чисту воду з відомих джерел.
11.Під час відпочинку на природі використовуйте тільки бутильовану воду. Важливо вживати лише кип'ячену воду, не пийте сиру воду з колодязів і відкритих водойм, з автоцистерн.
12. Купайтеся тільки у визначених для цього місцях, краще у водоймах з протічною водою, під час купання не заковтуйте воду.
13. Вживайте добре вимиті фрукти та овочі. Не купуйте розрізані кавуни та дині, закриті плівкою (під плівкою створюються умови для скупчення бактерій).
14. Своєчасно видаляйте з дому побутове сміття, збирайте його в ємності, недоступні для дітей, домашніх тварин, гризунів, комах.
15. Не дозволяйте дітям гратися біля місць тимчасового зберігання твердих побутових відходів, спілкуватися з бродячими тваринами.
У випадку виявлення перших ознак гострої кишкової інфекції, терміново звертайтесь до найближчої лікувальної установи. Не займайтесь самолікуванням!
Щоб попередити розповсюдження кишкових інфекції, при лікуванні пацієнта амбулаторно, слід:
— ізолювати хворого в окрему кімнату;
— хворий повинен користуватися індивідуальним посудом, рушником, суворо дотримуватись правил особистої гігієни;
— дотримуватись правил видалення та знезараження нечистот;
— приміщення з хворим часто провітрювати і здійснювати щоденне вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів.
Нагадаємо, у Львові отруїлася молода пара з Городка.
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 20:47На Львівщині підприємці продавали психотропи російського виробництва під прикриттям легального фармбізнесу ФОТО
- 15:48СБУ проводить контррозвідувальні заходи у Львові: можливі обмеження
- 13:56У Львові п'яний 53-річний чоловік відкрив вогонь із вікна багатоповерхівки
- 20:20Силовики завершили найбільшу спецоперація з ліквідації наркобізнесу: Вилучили понад 17 млн доз наркотиків, затримали 67 учасників ОЗГ ФОТО Відео
- 19:33На Львівщині чоловік захворів на гепатит А після того, як випив води з джерела
- 20:31Львівську обласну клінічну лікарню передано у держвласність, – рішення Уряду
- 18:55 Одна із наймасштабніших спецоперацій: Подробиці ліквідації наркоосередків у 15 регіонах України (ВІДЕО) ФОТО Відео
- 08:00 Зоолог Денис Вишневський про "транзитних" ведмедів, гігантських сомів та повернення людей до Чорнобильської зони
- 20:29Львівʼянин, який убив собаку дерев’яною битою, проведе за ґратами 5 років
- 23:57 Війна з Росією: Зеленський повідомив Трампу, що Україна готова до переговорів у будь-якому форматі
- 15:41Експосадовці будівельної компанії на Львівщині привласнили 35 млн грн
- 12:35На Львівщині перекинувся бус з іноземцями (ФОТО) ФОТО
- 13:31Львівська політехніка звільнила працівника, який принизив військового в банку
- 23:54"Мало вас там москалі били": У Львові жінка влаштувала істерику через позачергове обслуговування ветерана у банку
- 16:32 В Україні побільшало мільйонерів за рік: Кравченко розповів подробиці
- 15:45За 2 місяці проведено 776 перевірок за цінами на ліки в аптеках: Де завищують ціни
- 10:04"УЗ" повідомила про зміни у графіках поїздів західного напрямку
- 21:01У Львові двоє підлітків випали з 16 поверху: Версія трагедії від поліції
- 18:05 Частину працівників ТЦК мобілізують на фронт, - Генштаб