Як не підчепити у Львові гепатит В

Проміжок часу між моментом зараження і появою перших симптомів - від двох до шести місяців

Як повідомляє Depo.Львів з посиланням на Львівську міськраду, за 2016 рік на вірусний гепатит В у Львові захворіло 48 осіб.

За інформацією Львівського міського відділу ДУ "Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України", передача інфекції відбувається переважно через кров: при переливанні крові, медичних процедурах з використанням нестерильного інструментарію, при проведенні лікувальних маніпуляцій у стоматології, а також при травматичних процесах: нанесення татуювання та пірсингу, проколюванні вух. Існує ймовірність зараження в манікюрних салонах при проведенні обрізного манікюру або педикюру. Також передається статевим шляхом під час незахищеного сексу, а також від інфікованої матері до дитини. Для зараження достатньо найдрібнішої крапельки крові. Вірусний гепатит В не передається повітряно-краплинним шляхом.

"Проміжок часу між моментом зараження і появою перших симптомів при гепатиті В становить від двох до шести місяців. Варто знати, що від 5 до 10% людей, які перенесли гепатит В, стають хронічними носіями (і розповсюджувачами) вірусу. Підступність хвороби полягає ще й у тому, що вона дає про себе знати на 12-й тиждень після зараження. Аналіз крові на поверхневий антиген (НВs-антиген) стає позитивним приблизно через 4 тижні після зараження. Але у деяких випадках може проявитися і на 9-й тиждень", - інформують медики.

Найбільш поширеними симптомами гепатиту В є: втома і втомлюваність; підвищена температура; втрата апетиту; жовтяниця (жовтий колір шкіри або білків очей); нудота; дискомфорт у правому підребер'ї ; зміна кольору сечі (темнішає) і калу (світлішає); біль у суглобах. У деяких хворих спостерігається свербіж шкіри або висипка, подібна до кропивниці.

Медики застерігають, ніколи не користуватися чужими бритвами, зубними щітками та іншими предметами, на які може потрапити кров інфікованої особи. Медичні працівники повинні дотримуватись техніки безпеки при роботі з гострими предметами, при проведенні медичних маніпуляцій використовувати рукавички.

Надійним засобом захисту населення від вірусного гепатиту В є вироблення несприйнятливості шляхом вакцинації. Вакцина проти гепатиту В безпечна та ефективна. На даний момент усіх дітей в Україні, починаючи з моменту народження, безкоштовно щеплять проти гепатиту В.

Нагадаємо, у яких львівських перукарнях клієнти підчеплюють гепатит (ПЕРЕЛІК).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів