Як львівським школярам безплатно їздити в маршрутках

Право безкоштовного проїзду учнів діє за наявності учнівського квитка або іншого документа, який посвідчує статус школяра

В електротранспорті м. Львова учні мають право на безкоштовний проїзд протягом цілого року. У автотранспорті ж учні можуть користуватись безкоштовним проїздом під час навчального року. Про це повідомляє Depo.Львів, з посиланням на Львівську міськраду. Право безкоштовного проїзду діє за наявності учнівського квитка або іншого документа, який посвідчує статус школяра. На цьому наголошує заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

"Є ухвала сесії від 17 травня 2018 року, де є чітко зазначено: встановити безкоштовний проїзд для дітей — учнів при умові пред'явлення учнівського квитка або іншого документа, який посвідчує статус школяра. Тобто просто треба пред'явити учнівський квиток. Це право на безкоштовний проїзд діє на автобусних маршрутах крім періоду літніх канікул, в електротранспорті — протягом цілого року.

Слід зауважити, що насправді ті поодинокі випадки, коли водії не хочуть возити дітей безкоштовно справді є поодинокими. Це є персональна поведінка окремих водіїв. Ми повторно з ними проводимо профілактичну роботу. Однак, якщо є випадки, коли відмовляють дітям в такому проїзді, прохання фіксувати час, дату та якісь реквізити маршруту (номер машини, номер маршруту), щоб можна було встановити особу водія. І з цим негайно звертатись в управління транспорту Львівської міської ради. Ми будемо вживати заходи щодо таких водіїв.

Водночас зі свого боку, ми вже звертались, але звернемся повторно до перевізників з нагадуванням про норми чинної ухвали Львівської міської ради", — сказав заступник міського голови Львова з питань житлово-комунального господарства Сергій Бабак.

Нагадаємо, діє ухвала Львівської міської ради від 19.04.2018 № 3289 "Про встановлення пільгової вартості проїзду для дітей (учнів) шкільного віку". Відповідно до норм цієї ухвали, діти шкільного віку мають право на безкоштовний проїзд у час навчального року за умови пред'явлення учнівського квитка або іншого документа, який посвідчує статус школяра. Безкоштовний проїзд у автобусних маршрутах загального користування учні мають протягом навчального року, окрім періоду літніх канікул. А в електротранспорті м. Львова учні мають право на безкоштовний проїзд протягом цілого року.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів