UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Як львівська суддя "кришує" незаконний бізнес

Факт підробки документів на тендерних торгах компанією "Алов-Буд" та незаконної діяльність асфальтного заводу у с. Розвадів, Миколаївського району розглядається у різних державних інстанціях

Розслідування кримінальної справи, розпочатої Департаментом захисту економіки ГУ Національної поліції у Львівській області, за заявою ГО "Антикорупційний моніторинг Львівщини" щодо можливого розкрадання бюджетних коштів при здійсненні тендеру на ремонт автодороги державного значення Т-14-19 Миколаїв – Жидачів – Калуш на 245,70 млн. грн. не може рушити з місця. Про це пише Depo.Львів з посиланням на прес-службу ГО.

Слідство потребує дозволу суду щодо вилучення та дослідження усіх матеріалів та документів переможця тендеру - компанії "Алов-Буд", пов'язаних із проведенням слідчих дій, однак отримати його, як виявилось, не зовсім просто. Причина спротиву зі всіх сторін досить проста і банальна для України – суддівсько-прокурорське "кришування" незаконних дій з боку компанії "Алов-Буд".

Як вдалося з'ясувати "Антикорупційному моніторингу Львівщини", у директора зазначеної компанії Мартинишина Володимира є досить серйозні важелі у правоохоронній системі, яким позаздрили б безліч "чесних підприємців". Мати пана Володимира – Мартинишин Марія Олексіївна – багаторічний суддя Франківського районного суду м.Львова, сестра Мартинишин Марія Романівна – прокурор Львівської місцевої прокуратури №2.

"Суддя використовує усі можливі важелі впливу аби залагодити проблему сина, серед найвагоміших з яких є грошова винагорода за гальмування слідства. Зрозуміло, що кошти, які йдуть у хід – це бюджетні гроші, призначені на якісний ремонт дороги, адже від компанії, яка подає на торги недостовірну інформацію вимагати гарантії за виконані роботи не вийде, а от "освоїти" кошти на "намазування" незаконних дій зможуть швидко", - йдеться у повідомленні.

Крім того, Мартинишин Марія Романівна, сестра директора компанії "Алов-Буд" як прокурор Львівської місцевої прокуратури №2 більш успішна за маму.

Офіційна річна зарплатня прокурора всього 240 тис. гривень. Попри це Марія Романівна задекларувала квартиру у м. Львові площею 192 м.кв. гараж 16 кв. м. та офіс у 70 м. кв.

Готівкою у прокурора є 10 тис. доларів заощаджень, ювелірні вироби, норкова шуба та автомобіль Kia Sorento.

Цікавим фактом є те, що ні суддя Мартинишин М.О., ні прокурор Мартинишин М.Р. не вказують жодного члена сім'ї у своїх деклараціях.

Нагадаємо, що Служба автомобільних доріг у Львівській області не має наміру розривати угоду з компанією, що подала неправдиві дані на тендерні торги.

Як повідомлялося раніше, компанія "Алов-Буд" переможець тендерних торгів на ремонт автодороги державного значення Т-14-19 Миколаїв – Жидачів – Калуш на 245,70 млн. грн., подала на торги неправдиві дані щодо можливості поставок асфальтобетону з із ПАТ "Миколаїв-Львівський КБК".

Водночас, як вдалося з'ясувати активістам ГО "Антикорупційний моніторинг Львівщини" асфальтний завод у с. Розвадів, Миколаївського району, до лютого 2018 року не мав дозволу на викиди, та не зданий в експлуатацію отже не міг виготовляти асфальтобетонні суміші.

Зазначені факти направлені до Служби автомобільних доріг. Однак, не зважаючи на те, що угодою, підписаною між дорожньою службою та "Алов-Буд" передбачено що у разі виявлення порушень тендерної документації замовник зобов'язаний відмовитися від Договору підряду, Служба автомобільних доріг у Львівській області не має наміру розривати контракт.

На сьогоднішній день, факт підробки документів на тендерних торгах компанією "Алов-Буд" та незаконної діяльність асфальтного заводу у с. Розвадів, Миколаївського району розглядається у різних державних інстанціях. На жаль, допоки суддівсько-прокурорська система спільно із дорожниками покривають протиправну діяльність компаній, громадянам України доводиться їздити розбитими дорогами.

"Антикорупційний моніторинг Львівщини" докладе максимум зусиль, аби унеможливити вплив родинних зв'язків на розслідування кримінальної справи, а також, притягнення до відповідальності усіх причетних до проведення незаконної закупівлі та розтраті бюджетних коштів, йдеться у повідомленні.

У зв'язку із цим, відповідні звернення скеровано до Громадської ради доброчесності, НАБУ, Антикорупційної прокуратури, Генеральної прокуратури України, Вищої ради правосуддя, а також доведено до відома безпосереднього керівництва судді Мартинишин Марії Олексіївни.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme