Оплот опозиції: Як Львівщина витягає Зеленському "червону картку"

У Львові, який стає найвжливішим містом для опозиції, активізувались акції протесту проти дій нової влади, які можуть перерости у масовий рух

Оплот опозиції: Як Львівщина витягає Зел…
"Ні реваншу": акція протесту під стінами СБУ Львівщини. Фото Олега Довганика

Уже кілька днів поспіль у Львівській області проходять акції протесту проти дій президента Володимира Зеленського. У Львові пікетували обласне управління Служби безпеки України, Національної поліції, обласної державної адміністрації, у обласній раді взагалі обіцяють сьогодні-завтра облаштувати цілодобовий Штаб захисту України. Жовтень 2019 року починає нагадувати жовтень 2013-го...Чи може із таких протестів вирости щось серйозне та наскільки Львів є важливим містом для опозиції – намагались з’ясувати журналісти Depo.Львів.

Фактично, акції протесту на Львівщині почались із Соснівки, де скандальний екс-нардеп від "Самопомочі" Семен Семенченко з активістами й за підтримки місцевих мешканців заблокували вагони із російським вугіллям. Потім був розгін мітингувальників поліцією. Саме ця події і стала ключовою, після якої на політично-громадську сцену області вийшла низка громадських активістів, які почали вимагати звільнення новопризначеного очільника поліції Львівщини Василя Віконського.

Вони пішли спочатку до стін обласної поліції, потім – до очільника Львівщини Маркіяна Мальського, потім – до голови облради Олександра Ганущина та депутатського корпусу облради. Усі ці історії Depo.Львів описував.

Фактично, таке збурення активістів і допомогло опозиції одразу ж після підписання Леонідом Кучмою у Мінську тексту так званої "формули Штайнмайєра" оперативно зібратись і близько 23 години ввечері того ж дня прийти під стіни обласного управління СБУ Львівщини із вимогою "зупинити капітуляцію" України перед Росією.

Зібрались тут представники як громадського середовища, так і учасників АТО. Організатором акції назвав себе очільник Національного корпусу на Львівщини Святослав Сірий, проте його підтримали і керівник ГО "Рабів до раю не пускають" Іван Спринський, і активісти Львівської міської організації "Свободи" та їхнього "крила" –громадської організації "Сокіл".

Приїхав на акцію протесту і заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень, який чемно вислухав протестувальників, забрав офіційне звернення і пообіцяв, що область надасть на нього відповідь, а також передасть його у Київ.

Активісти пікетували хвилин двадцять й розійшлись до наступного дня. Зранку пообіцяли прийти під стіни обласної ради, де депутати якраз мали провести друге пленарне засідання позачергової сесії Львівської обласної ради із зовсім іншого питання – заміни заступників голови обласної ради. Це насправді зовсім інша історія, яка розвивається на Львівщині уже місяцями й вартує окремого тексту. Проте, звісно, депутати на такій сесії також висловили і політичну позицію щодо погодженого Кучмою тексту у Мінську.

Так і сталось: активісти зранку знову прийшли, а депутати висловили незгоду із діями Зеленського. Також протест висловили і депутати Львівської міськради, щоправда не на сесії, а лише підписавши спільну заяву від керівників усіх фракцій.

Уже після того, як Львівська облрада прийняла заяви до Зеленського, закликала прийняти подібні заяви інші обласні ради, а також заявила про готовність провести позачергову сесію у Києві, активісти після обіду знову прийшли у стіни обласної ради й заявили про створення Штабу захисту України, який діятиме на постійній основі від сьогоднішнього дня. Активісти збиратимуться у стінах обласної ради й координуватимуть усі дії щодо тих чи інших акцій протесту.

Натомість очільник Львівщини Маркіян Мальський назвав рішення обласної ради Львівщини передчасним й на 18:30 учора зібрав весь громадський та політичний актив області, щоб пояснити, що ж у Мінську підписав Кучма. Конструктивної розмови не вийшло, оскільки Мальський зізнався, що документу, підписаного Кучмою, у очі не бачив. Тому зустріч завершилась нічим: активісти висловили своє обурення, Мальський – думку про те, що здачі інтересів держави нема й на цьому усі розійшлись.

"Присутні у залі активісти скептично віднеслись до такого оголошення й заявили, що такий стан справ нагадує "попередню розвідку настроїв суспільства й перевірку що і хто здатен тихенько проковтнути", – пише про подію видання "Четверта студія".

Натомість усі небайдужі зібрались у центрі Львова біля пам’ятника Шевченку, де знову заявили свою політичну позицію.

Важливим питанням залишається, чи вдасться опозиції широко залучити до протестів ветеранів війни. Голос армії може стати ключовим. Ці люди воювали. Також акції можуть розширитися на області, де Зеленський переміг не з таким великим відривом, як в усій країні.

Сьогодні на вечір знову запланований збір людей у центрі міста. Як бачимо, Львів знову стає центром політичного життя усієї країни. Як події розвиватимуться далі – побачимо, проте акція протесту у місті з великим маршем центром міста запланована уже і на неділю, 6 жовтня. Далі буде.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme