Вулиця в селі на Львівщині стала найдовшою в Україні 

Вулиця Тараса Шевченка у селі Орів Дрогобицького району має протяжність 14 кілометрів і потрапила до Книги рекордів України 
 

Михайло Хомченко

У середу, 1 грудня, зафіксували черговий рекорд до Книги рекордів України. Після найдовшої піци, яку спекли нещодавно у нашому місті, - нове досягнення. Цього разу відзначили село Орів, яке є найбільшим за площею у Львівській області - до 1967 року воно за площею було навіть більшим за Львів. Так от, вулиця Тараса Шевченка у цьому селі, яка має протяжність 14 кілометрів, віднині – офіційно найдовша вулиця в Україні. Про це повідомили у Львівській ОДА, передає Depo.Львів
 
"Вулиця у селі Орів названа на честь Кобзаря і є однією з найдовших. Важливо те, що вся Україна почує про Орів. Та й не тільки Україна. Ця подія – про розвиток туризму, про інвестиції в наш регіон, про розвиток сіл Трускавецької громади, Дрогобицького району, а отже і Львівщини! Книга рекордів України – досить частий гість у нашій області. Не так давно у Трускавці фіксували найдовшу в державі крижану барну стійку з символікою України, а в Стрию – найбільший живий ланцюг у кольорах державного прапора", - зазначив  заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко. 

Регіон активно розвивається у туристичному напрямку. В околиці цього населеного пункту реалізовують проєкт  "ВелоБескиди: розвиток пішохідно-трекінгової та велосипедної інфраструктури та  триває будівництво оглядової вежі на території регіону Трускавець – Орів – Борислав – Східниця" за кошти Державного фонду регіонального розвитку. 

"Біля Орова розпочинається нацпарк "Сколівські Бескиди", у містечку Сколе буде цілий комплекс із еко-помешканнями для туристів – "глемпінгами" (комфортабельними кемпінгами), у Бориславі, що неподалік, на початку цього року відкрився музей-аптека Йогана Зега, у Трускавці будуть реконструювати історичну віллу Гопляна, де працює музей художника Біласа. Ці всі заходи сприятимуть залученню туристів у цей край для його подальшого розвитку", - зазначив чиновник з облдержадміністрації.  

В Управлінні туризму і курортів повідомили, що територія поблизу села є однією з найбільш придатних в Україні для заняття дельтапланеризмом. Ще з 1934 року тут почали проводити чотириденні курси, згодом організували цілу школу. А вся справа в тім, що рельєф найкраще підходить для запуску дельтапланів при будь-якому напрямку вітру.

Нагадаємо, головний медик області Орест Чемерис зазначив, що багато хворих на Львівщині є киснезалежними.Ситуація із захворюваністю на коронавірус в області є стабільною, однак говорити про вихід із "червоної" зони поки рано.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів