Вулицями Львова пройде автопробіг на підтримку вживаних іномарок

Активісти проведуть всеукраїнський автопробіг на "Запорожці"

Depo.
20 травня 2017 15:47
ФОТО: depo.ua

Сьогодні, 20 травня, вулицями Львова пройде всеукраїнський автопробіг "Микола Запорожець". Про це повідомили організатори, пише Depo.Львів.

Загалом 20-25 травня громадська організація "Західноукраїнська асоціація власників транзитних авто" проведе всеукраїнський автопробіг "Микола Запорожець" на підтримку законопроектів № 5561 та № 5562, які "сприятимуть формуванню цивілізованого ринку вживаних автомобілів в Україні".

Акція стартує у Львові й охопить Рівне, Житомир, Київ та Луцьк. Завершиться автопробіг у Луцьку, після чого автомобіль знову поїде до Польщі.

За словами активістів, зазначені законопроекти, розроблені ГО "ЗАВТРА" разом зі спільнотою "Вільні люди мають авто" та депутатами з УКРОПу, дадуть змогу українцям купувати дешеві та безпечні іномарки.

Вони передбачають заміну екологічних стандартів "Євро" для вживаних автомобілів на технічний огляд та зняття обмежень на застосування чинних пільгових ставок акцизного збору. Ухвалення цих законопроектів гальмується через лобі автовиробників. Головний аргумент – скасування вимог відповідності екологічним стандартам не відповідає практиці Євросоюзу.

Щоб довести абсурдність такого твердження, активісти купили "Запорожець" 1991 року випуску, ввезли його до країни ЄС (Польщі), розмитнили там та поставили на облік, заплативши цілком доступну суму – 40% вартості автомобіля.

"Таким чином ми підтвердили, що механізм, запропонований у законопроектах, не суперечить європейським нормам. Ми закликаємо народних депутатів України ухвалити ці документи, а наш "Запорожець" Микола вирушає в дорогу", - зазначив Михайло Катрук.

Раніше ми писали про те, як під Радою мітингують за європейське розмитнення автомобілей.

Більше про політичне та культурне життя Львова та області читайте на Depo.Львів