Все для фронту, все для перемоги: У центрі Львова волонтери плетуть маскувальні сітки
На площі Ринок злагоджено працюють десятки людей, в основному молодь. Вони плетуть маскувальні сітки та збирають гуманітарну допомогу для військових і переселенців
- Львів
-
1 березня 2022 15:29
![Все для фронту, все для перемоги: У цент…](https://www.depo.ua/uploads/370435/conversions/799bad5a3b514f096e69bbc4a7896cd9-wide-big.jpg)
Львівщина стала гуманітарним хабом для всієї України – сюди заїхало вже понад 100 тисяч тонн гуманітарної допомоги та близько 40 тисяч переселенців. А ще львів’яни об’єдналися самі, аби підтримати наших захисників, хто чим може, повідомляє кореспондент Depo.Львів.
З самого ранку на площі Ринок кипить робота. Просто неба тут десятки молодих людей плетуть маскувальні сітки. Причому роблять це настільки вправно, що складається враження, ніби вони цим займалися усе життя.
"Ми відразу у четвер, 24 лютого, організували плетіння "кікімор", бо цим я займалася ще у своєму волонтерського об'єднання в 2014-2015 році, я це вміла робити, - розповідає Тетяна Пилипець, директорка бібліотеки імені Романа Іваничука і тимчасова комендантка волонтерського пункту на площі Ринок, 9. - А тепер ми масово плетемо захисні сітки. В день плетемо до 200 м квадратних. Якщо хтось буде переконувати, що це щось несерйозне, переключення уваги, відпочинок тощо, то ні. Ми маємо замовлення, нам дякують, це дуже необхідна справа, яка об’єднує більше, ніж різні акції, які можна собі уявити".
Щодня тут, на площі Ринок, сітки плетуть до 3 тисяч людей. На сітку розміром 10 квадратних метрів, яка плететься двосторонньо, потрібно до години часу. А долучитися до плетіння сіток у Львові може кожен, при собі необхідно мати лише паспорт або студентський квиток.
Окрім того, тут волонтери формують медичні аптечки. А ще дуже просять приносити їм батарейки А3.
"У нас є нова партія ліхтариків, які потрібно укомплектувати і відправити військовим", - каже Тетяна Пилипець.
Також у волонтерському пункті на площі Ринок, 9, надають місця для ночівлі тимчасово переселеним особам.
"На жаль, тимчасового житла надати не можемо, бо не маємо такої санітарної зони", - каже волонтерка.
Загалом у Львові є близько 30 локацій, де волонтери плетуть маскувальні сітки. Вони також просять надавати їм для цього натуральні тканини, але не шовк та атлас, земних кольорів – сірого, зеленого, жовтого, беж, хакі.
Куди та коли можна прийти плести маскувальні сітки:
- Церква Вознесіння (вул. Широка, 81-А, з 12:00, Левандівка. підвальне приміщення храму)
- Порохова Вежа (вул. Винниченка, з 12:00)
- Площа ринок, 9 (бібліотека ім. Іваничука)
- вул. Карпінця, 27 (гуртожиток політехніки №3)
- вул. Лукаша, 5 (гуртожиток політехніки №11)
- вул. Академіка Лазаренка, 42 (гуртожиток Політехніки №15)
- проспект Червоної калини, 58 (Lviv open lab)
- вул. Гетьмана Мазепи, 1-А (школа-ліцей №81)
- вул. Медової Печери, 39 (гуртожиток ЛНУ №2)
- Брюховичі, вул. Івасюка, 2 (Народний дім)
- вул. Лукасевича, 15 (Рясна – польська)
- вул. Чупринки, 70 (Церква Климента)
- вул. Новознесеньська, 32 (Храм Пресвятої Богородиці)
- вул. Митрополита Андрея, 5 (Студентська бібліотека НУ "ЛП")
- вул. Хуторівка, 24
- вул. Героїв Крут, 27 (НВК "Софія")
- вул. Підвальна, 4 (Порохова вежа)
- вул. Ів. Виговського, 34 (Залізнична районна адміністрація)
- вул. Козельницька, 2 (Колегіум Українського католицького університету)
- вул. Короленка, 7 (приміщення Центр опіки сиріт)
- вул. Пасічна, 62-В (гуртожиток №6 ЛНУ)
- вул. Комарова, 12 (НВК "Арніка")
- вул. Симоненка (Церва св.Вололимира і Ольги)
- Церква Покрови і СЗШ №63 (бракує рук)
- смт Брюховичі, вул. Незалежності України, 31 (дитяча бібліотека, бракує тканини та сітки)
- школи №№ 93, 90, 73, 1 (потреба у матеріалі, планують теж плести)
Нагадаємо, у Львові є 300 добровольчих формувань територіальної громади. Такі групи можуть патрулювати місто лише із координацією тероборони та поліції.
Фото: Depo.Львів
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 10:36Правоохоронці затримали жителя Львівщини, що готував диверсії на залізниці в Рівненській області ФОТО
- 12:28У готелі Львова стався вибух, постраждав чоловік
- 11:17У власному будинку на Львівщині згоріла вся сім’я
- 15:42На Львівщині судитимуть наркоділків, що працювали в кілька областей і збували щомісяця на 2 млн грн канабісу
- 15:21 Демографічна статистика: В яких регіонах ситуація найкритичніша
- 12:37Молода львівʼянка планувала для рф підірвати СБУ в Києві (ФОТО) ФОТО
- 13:15Експерт: найбільші страхи російської влади – смерть Путіна і продовження ударів дронів СБУ по НПЗ
- 23:35Щотижня близько 400 документів: Ділки з пʼяти областей "штампували" фальшиві водійські посвідчення (ВІДЕО) Відео
- 21:21На Львівщині ліквідували канал незаконного переправлення чоловіків через кордон
- 23:35 Готуються чергові зміни щодо проходження ВЛК обмежено придатними особами
- 20:49Львові відкрили Культурний хаб ЮНЕСКО
- 11:41В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні в лютому
- 23:32На Львівщині в ДТП з автобусом загинули четверо людей ФОТО
- 22:34У Львові відкрили басейн для реабілітації поранених військових ФОТО
- 19:50У 2024 році на Львівщині сталось 2307 аварій, в яких загинули 254 людини
- 14:39У Львові створили хірургічний центр для підготовки бойових медиків
- 11:33Курсантку-зрадницю з харківського вишу викрили на Львівщині
- 08:23Вночі дрони атакували Львівщину: Які наслідки
- 20:51На Львівщині група медичних посадовців закупила товари зі збитками в 1,7 млн грн ФОТО