Врятувати Академію Ткачука: Як Львівщина об'єдналась проти Полторака

Голова Львівської облради Олександр Ганущин задає 10 запитань до міністра оборони

Врятувати Академію Ткачука: Як Львівщина…

Днями у Львові стартував флеш-моб на підтримку Національної академії сухопутних військ імені Гетьмана Сагайдачного. Громадські активісти Львова та області, обласні та міські депутати й просто небайдужі об'єднались проти намірів міністра оборони Степана Полторака забрати частину факультетів з львівського вишу до Харкова.

Але, взагалі в цій історії мало хто звертає увагу те, що немає конкретики. Мало хто може сказати, хто є ініціатором, і вже тим більше ніхто не може сказати, що саме задумало міноборони. Взагалі ідеї з "переносом" львівської академії під виглядом формування виникають не вперше. За часів прем'єрства Януковича йшлося про Одесу. Тому чутки про перевід Сухопутки лягли загалом на підготовленй грунт.

Сьогодні, 12 липня, це питання буде розглядатись на засіданні Кабінету Міністрів України. Насправді, ця тема уже не нова, адже питання уже двічі виносилось на Кабмін і двічі переносився розгляд цього питання.

Йдеться про те, що у Харкові хочуть утворити новий військовий навчальний заклад й перенести зі Львова туди частину навчальних факультетів. Цей план міністра Полторака у Львові називають його особистими амбіціями, мовляв, міністр з Харкова вважає для себе за принцип створити у рідному місті крутий військовий навчальний заклад. Проте, частково, за рахунок Національної академії сухопутних військ.

Примітно, що головним джерелом інформації є Львівська обладміністрація, яка активно превентивно протестує проти переведення та ФБ-середовище з його "експертами"

.

Також вчасно підметушився львівський нардем від "Народного Фронту" Ігор Васюник, який зареєстрував петицію на сайті Президента. Відтак, на офіційному сайті Президента України зареєстрована петиція "Проти знищення Національної академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного у Львові".

У тексті петиції, зазначається, що Міноборони через постанову Уряду хоче створити на фондах факультету військової підготовки ім. Верховної Ради України Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" Інститут танкових військ із перенесенням туди підготовки курсантів Національної академії сухопутних військ за спеціалізацією "Управління діями підрозділів танкових військ".

За даними львів'ян, Міноборони також має намір створити факультет військової підготовки у Кам'янець-Подільському національному університеті ім. І.Огієнка із перенесенням туди підготовки курсантів Національної академії сухопутних військ за спеціалізаціями "Управління діями інженерних підрозділів військ і сил" та "Озброєння і техніка інженерних військ". Крцм того, йде обговорення перенесення з Національної академії сухопутних військ факультету ракетних військ і артилерії до політехнічного інституту в м. Суми.

Активівсти звинувачують Міноборони в тому, що воно має намір перетворити Національну академію сухопутних військ, де зараз проводиться комплексне навчання військових за стандартами країн-учасниць НАТО, в інститут морально-психологічного забезпечення.

Відтак, Львівщина каже "Ні!" – нищенню Академії сухопутних військ у Львові – саме під таким гаслом об'єдналися громадські активісти, журналісти, народні депутати, представники влади Львівщини, усі, кому небайдужа доля навчального закладу.

У соціальній мережі Facebook триває флешмоб, покликаний привернути увагу громадськості до долі академії та запросити підписати на сайті Президента петицію 038182 проти знищення ВНЗ. Варто наголосити, що буквально за лічені дні флешмоб став вельми популярним у соцмережах.

Ініціаторка флеш-мобу, журналістка, волонтер, мати курсанта Національної Академії Сухопутних військ Ксенія Клим, звертаючись до урядовців та всіх українців, наголошує, що вже у середу, 12 липня, вирішуватиметься доля Національної академії сухопутних військ України ім. Петра Сагайдачного. На її переконання , академія – це символ Перемоги. "Саме у її стінах гартується нове покоління українських офіцерів! Саме вона виховала Героїв України новітньої війни! Саме десятки випускників Академії", - додає журналістка.

Між тим, в цьому хорі губиться голос міноборони – а воно реагує на львівські чутки ще з червня. У понеділок, 10 липня, міністр Полторак прокоментував це питання, мовляв, ніяких рухів щодо Академії у Львові не буде.

Отже, в Міноборони говорять не про переведення – і це було б дивно, адже це не тільки приміщення і викладацький склад, а серйозна інфраструктура з полігонами і технікою – а про створення нового закладу у Харкові, поближче до кордону і палаючого Донбасу. Що цілком логічно.

Втім, слова Полторака не заспокоїли сполохану львівську громадськість. Її зауваження і побоювання на сторінці міністра оборони у "Фейсбуці" виклав голова Львівської облради Олександр Ганущин. Він написав 10 запитань, зміст яких коротко можно звести до наступних тез: навіщо робити новий вузькоспеціалізований військовий "виш" у Харкові, неподалік кордону з агресором, якщо є готовий навчальний заклад у Львові, за чий рахунок відомство збирається заповнювати новий вуз – йдеться і про фінанси, і про викладацький склад, і про навчальну базу, а також хто підкинув ідею "дрібнити" Львівську академію.

Тим часом на скандал вже відреагував віце-прем'єр-міністр Павло Розенко. За його словами, за поданням мінекономіки і віце-прем'єра Степана Кубіва урядовий комітет соціальної політики та гуманітарного розвитку підтримав держзамовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих карів у 2017 році. І окремо було ухвалено рішення щодо неприпустимості скорочення держзамовлення для Академії сухопутних військ у Львові.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme