Вперше у Львові відбудуться екскурсії хорами Собору Святого Юра

12 та 13 липня поціновувачі мистецтва та історії міста матимуть унікальну нагоду побачити інтер’єр Архикатедрального Собору Св. Юра УГКЦ з висоти хорів

Про це пише Depo.Львів з посиланням на повідомлення організаторів. 

Хори — це та частина Святоюрського комплексу, яка не завжди доступна туристам, але цього разу вони отримають нагоду відкрити для себе і цю локацію.

"Ці хори використовують за прямим призначенням. Маємо Митрополичий хор, молодіжний та аматорський. Відтак раніше тільки ці 3 хори мали сюди доступ, і цю локацію використовували суто за призначенням. Можливо тому, що не було ким організувати, або можливо через те, що не мали такої ідеї", — наголосив диякон Архикатедрального Собору Св. Юра Андрій Салабай.

"Таким чином, з висоти можна буде більш цілісно сприйняти архітектурні особливості величного собору, який є перлиною сакральної архітектури міста. Такий екскурсійний досвід є новим, але у майбутньому хори будуть відкриті для туристів", — розповіла координаторка проекту Уляна Крись.

Екскурсії відбуватимуться з 19:30 до 21:00. Одна екскурсія триватиме 30 хвилин. Гідом буде диякон собору св. Юра Андрій Салабай.

"Ми вперше відкриваємо такі екскурсії, щоб люди могли побачити, що є у храмі, і дізнатися більше історії. Пропонований маршрут — це ексклюзив. Раніше туристи не мали змоги там бувати. У туристичній групі може бути 5−10 осіб, адже на хорах не дуже багато місця. Хочеться, щоб це було комфортно і доступно", — розповіла Уляна Крись.

Зазначається, що згодом такі екскурсії будуть звичними. 

Нагадаємо, як у Львові проходить реконструкція Собору святого Юра.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів