Виробництво паперу і навіть пороху: На Львівщині фермер вирощує екзотичну культуру
Господар засадив міскантусом 160 гектарів і планує збільшувати площі
- Львів
-
30 березня 2025 11:31

Фермер Андрій Войтенко віднедавна вирішив посадити нову для себе культуру – міскантус. Рослину використовують в промисловості. У догляді вона невибаглива, каже аграрій, і може рости на різних типах ґрунтів. Про це повідомляє Суспільне, пише Depo.Львів.
Фермер зазначає, що міскантус — універсальна культура, яку використовують у декількох галузях: від виробництва паперу до виготовлення пороху.
"На сьогоднішній день у мене купляють його для палет для палива. Енергетична цінність така, як у дуба. Для будівництва екологічних будинків. Матеріал набагато кращий, чим солома – житня, пшенична чи ячмінна. Але найголовніше — це виробництво целюлози. Наразі дефіцит целюлози — десь близько 7 млн тонн лише в Європі", — каже Андрій Войтенко
За словами аграрія, найскладнішими для вирощування міскантуса є перші три роки. А потім збирати врожай можна і до 20 років.
"Його можна вирощувати на більш сухих, де посушлива погода, і на перезволожених ґрунтах. Там, де затоплює. І на тих ґрунтах, які є менш рентабельні для сільського господарства. Або практично непридатні для вирощування сільгоспкультур", — мовить фермер.
Наразі Андрій Войтенко має 160 гектарів землі під міскантус. А у майбутньому планує збільшити площі.
Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів
Всі новини на одному каналі в Google News
- 09:01У Львові трамвай відтяв голову чоловіку, що ліг на рейки під час зупинки вагона
- 12:28На хабарях та вимаганні погорів посадовець Львівської митниці ФОТО
- 11:31Виробництво паперу і навіть пороху: На Львівщині фермер вирощує екзотичну культуру
- 13:30Як отримати статус УБД: Ключові зміни
- 20:31В Україні з'явиться перша церква, яку збудують за результатами архітектурного конкурсу ФОТО
- 18:45Керівництво військової частини у Львові за винагороду дозволяло солдатам працювати на приватних СТО замість служби ФОТО
- 17:40На Львівщині посадовці розікрали на реконструкції об’єктів військового містечка 55 млн грн ФОТО
- 21:21Відтепер ВПО, українцям за кордоном та на ТОТ легше буде отримати пенсію
- 23:35До Львова повернули викрадене росіянами крісло митрополита Шептицького
- 20:33 Попри зменшення кількості нових випадків захворювань на ГРВІ, грип та COVID-19, в 10 областях перевищений епідпоріг
- 20:20На Львівщині місцеві "ділки" завезли з-за кордону більше кілограма кокаїну, ще три було в планах (ВІДЕО) Відео
- 08:51Планували підірвати авто військового: У Львові затримали російських агентів з Закарпаття ФОТО
- 23:25Відновлення авіапольотів: Подробиці від компанії Wizz Air
- 16:05На Львівщині знайшли мертвою зниклу 16-річну одеситку
- 11:19В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у квітні
- 10:34На Львівщині зіткнулися автобус і вантажівка, травмувалися 7 людей
- 15:50Ще 40 нових камер автофіксації швидкості: На яких дорогах контролюватимуть автівки
- 13:37На Львівщині зупинили контрабанду ароматної рідини для паління на пів мільйона гривень
- 10:05До 1 млн грн на розвиток громад: чим важливий конкурс "Час діяти, Україно!" та як отримати кошти на соціальні проєкти