UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Відтепер пам'ятки архітектури у Львові ознаковуватимуть, як у всьому світі

Затверджено зразок інформаційного знака для ознакування пам'яток культурної спадщини у Львові

Виконавчий комітет ЛМР прийняв рішення "Про затвердження зразка інформаційного знака для розміщення на пам'ятках культурної спадщини у м. Львові". Про це повідомляє Depo.Львів. Відтепер пам'ятки архітектури у Львові ознаковуватимуть, як у всьому світі, знаком "Блакитний щит".

"Зараз на пам'ятках архітектури встановлено таблиці, погоджені наказом Міністерства культури в 2004 році. Є ще таблиці радянського зразка. Вони фактично мало чим відрізняються, тільки що "радянські" виготовлені з чавуну і їх активно крали. Новіші виготовлені з пластику. Як показав досвід, вони погано на пам'ятках виглядають. Плюс, коли сонце на них світить, вони вигинаються, і взагалі мало інформації несуть. Тому пропонується застосувати "Блакитний щит" — це є міжнародне ознакування пам'яток. Воно прийняте Гаазькою конвенцією в 1954 році. Його використовують у різних країна світу. Ту Гаазьку конференцію підписало 134 держави, в тому числі тодішня Українська Радянська Соціалістична Республіка.

По різному вони інтерпретовані у різних країнах світу, але завжди це є квадрат знизу і трикутник зверху. Є з написом і без напису. Часом є досить багато напису.

Ми пропонуємо також у Львові застосувати цей знак "Блакитний щит" розміром 26 на 15 см. Можна їх також комбінувати з такою таблицею, які в нас є на пам'ятках, де є інформація про пам'ятку. Можна писати українською: "Пам'ятка архітектурної спадщини. Охороняється законом". Можна дублювати ще англійською, оскільки це є міжнародне ознакування, впізнаване у світі.

Ми також говорили про це з Міністерством культури, що пора вже ці таблички поміняти, привести до міжнародного зразка. Вони погоджуються. Також ми представляли цей "Блакитний щит" на кількох конференціях, на засіданні Національно комісії у справах ЮНЕСКО, вони теж погоджуються, що настав час ці радянські таблички поміняти", — доповіла під час засідання виконавчого комітету Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

"Нам важливо охопити більше як 2,5 тисячі будинків. Коли ми цього року почали роботу адмінкомісії, то виявили, що багато людей, які замінювали дерев'яні вікна на пластикові, казали, що вони не знали, що то пам'ятка, навіть якщо на будівлі висла отака стара таблиця. Вони просто не звертали на це уваги. Тому будемо синхронізувати нашу роботу за різними напрямки: і адмінкомісії, і встановленням таких от ознакувань", — додав Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

"Не всі гості, які приїжджають до Львова, знають українську мову. Тому дублювання англійською навіть одним реченням, на мою думку, має право на життя.

По кольористиці маємо чітко пропрацювати, щоб воно було якісно. Бо може бути різний відтінок блакитного. Тому має бути визначено кінцевий колір — це раз. І щоб ми мали чітку синхронізацію з Міністерством культури, щоб ми дали їм цей взірець, щоб вони це акцептували, і щоб Україна йшла в ногу, разом зі Львовом", — резюмував Андрій Садовий, міський голова Львова.

Відтак керуючись Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про охорону культурної спадщини", виконавчий комітет вирішив затвердити зразок інформаційного знака для розміщення на пам'ятках культурної спадщини у м. Львові — "Блакитний щит". Рішення прийнято з доповненнями, озвученими під час розгляду.

Всі актуальні та свіжі новини Львова читайте на Depo.Львів

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme