Спеціалісти розповіли, як поводитися, якщо натрапили на змію, та що робити, якщо вона все ж вкусила
Від початку року на Львівщині від укусів змій постраждали 34 людини
Від початку цього року у Львівській області зареєстрували 34 випадки госпіталізації людей з діагнозом укус змії, з них - 9 дітей. Про це повідомили сьогодні під час брифінгу у ЛОДА, пише Depo.Львів.
"За 2018 рік 38 людей потерпіли від укусів змій, з них 8 дітей, у 2019 трапився 51 випадок, 12 дітей. У 2020 році кількість зменшилась до 22. Цьогоріч зареєстрували 34 випадки госпіталізації людей з діагнозом укус змії, з них 9 дітей. У Стрийському районі – 18 випадків, у Самбірському районі – 8, решта - Сколівський та Турківський райони", - зазначив директор департаменту з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації Ігор Туз.
Медики наголошують на важливості домедичної допомоги.
"Насамперед потрібно зберігати спокій та якомога менше рухатись. Місце укусу необхідно звільнити від одягу, взуття та прикрас, знерухомити та прикласти стерильну пов’язку з антисептиком. В такій ситуації потерпілому варто спожити велику кількість води і при наявності випити протиалергічні препарати. При можливості, до ураженої ділянки тіла потрібно прикласти лід. Обов’язково звернутися до медичного закладу", - наголосив завідувач анестезіолого-реанімаційного відділення №1 Львівської обласної клінічної лікарні Олег Півень.
До слова, на Львівщині поширена небезпечна отруйна змія - гадюка звичайна. Найбільше гадюк можна зустріти в Карпатах.
Як розповів голова Львівського відділення Українського герпетологічного товариства Тарас Гринчишин, зазвичай змії втікають від людей, а кусають лише для свого захисту. У плазунів поганий зір та слух, але своїм тілом вони дуже добре відчувають коливання землі на відстані 1015 метрів. Проте у спеку це відчуття у змій притуплюється, вони стають лінивими, малорухливими, тому люди можуть легко на них наступати.
Для власної безпеки під час перебування на природі, насамперед збираючи ягоди або гриби, необхідно палицею розсунути зарослі, розгребти листя, обстежити ущелини, щоби ненароком не потурбувати плазуна. Взути надійне взуття, одягнути широкі штани та заправити їх у черевики так, щоб утворився напуск. Якщо змія кусатиме, то прокусить тільки тканину штанів, а не шкіру.
Вираженими симптомами після укусу змії є загальна слабкість, зниження тиску, задишка, запаморочення, набряк та запалення лімфатичних вузлів.
Нагадаємо, днями змії на Львівщині вкусили двох людей. Обох постраждалих госпіталізували. Медики розцінюють їх стан як середнього ступеня важкості. Сталося це у Дрогобицькому та Стрийському районах.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Львів