ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В Україні бракує військових журналістів

У США військові журналісти навчаються разом із цивільними
Depo.
11 серпня 2015 18:23
ФОТО: depo.ua

У США цивільних журналістів не мобілізовують. Але військовослужбовець, який служить в збройних силах США, може забажати вивчитися на військового журналіста. Про це під час дискусії на тему: "Роль журналістики у війні. Досвід НАТО і України" повідомила керівник групи зі зв'язків із громадськістю IІ-го етапу українсько-американських навчань "Фіарлес Гардіан-2015", капітан ЗС США Кетрін Каліскі, передає Depo.Львів.

За її словами, всі військові журналісти США навчаються в одній школі журналістиці. Хіба що, програми навчання трохи відрізняються для газетярів та телевізійників.

"Мій курс навчання тривав 12 тижнів. Там вчаться старші сержанти і офіцери з різних родів військ. Ми вчилися робити інтерв'ю, писати промови, виголошувати їх, працювати в соцмережах", - каже вона.

Щодо журналістів, які працюють за програмою Embedded media, то це звичайний цивільний журналіст, який приєднується до певного військового підрозділу.

Проте, за її словами, такий журналіст повинен усвідомлювати, що на нього чекає.
Зате Україні військових журналістів уже давно не готують. Тому українським збройним силам зараз терміново доводиться перевчати цивільних журналістів, мобілізовуючи їх до війська.

"На сьогодні нових кадрів у військовій журналістиці не готують. Колись їх готувати в Академії Сухопутних військ, тому що тут поєднували навчання як військових, так і журналістів", - повідомив керівник Західного регіонального медіа-центру МО України, полковник Олександр Поронюк.

Більше новин про військові навчання читайте на Depo.Львів